basgitarist.com ve gidişatı hakkında öneriler

Başlatan , Ağu 24, 2008, 16:18

marcus

Arkadaşlar gidişat hakkındaki kaygılarınıza hak veriyoruz. Lakin 7000 küsür kişilik bir forumu katılımcı demokrasiyle yönetemeyiz ne yazık ki. Foruma değer verip, gidişat hakkında endişe duyan Zekimert'e teşekkür ediyorum. Bu konuda moderatörlerden bir kısmı bugün bir araya gelip konuştuk. Forum teknik altyapısı yakın zamanda yenileniyor. Forum Kuralları'mızın genel anlamda yeterli olduğunu düşünüyorum. Bir forumda yazıp çizme adabı ile ilgili epey bilgi içeriyor. Bunları anlamayan, anlayamayan ya da anlamak istemeyen edepsiz arkadaşlar da yok değil.

Bundan sonra Forum Kuralları'nın uygulanması konusunda biraz daha ısrarcı olacağız. Bunu yaparken, terör estirip buradaki ortamı ve samimiyeti bozmak gibi bir niyetimiz yoktur. Genelde saygı ve toleransa dayanan, fakat Kuralların suistimaline veya ihlaline müsade etmeyen, samimiyetin kuralların suyunu çıkarmak anlamına gelmediği, bunun da HERKES tarafından net olarak bilindiği bir ortam hedefimiz.

Haa, buna %100 ulaşabilecek miyiz? Muhtemelen hayır. Mutlaka bazı kaz kafalılar çıkacaktır. Zaten kurallara eşlik eden müeyyidelerin olma sebebi de bu değil mi?

Bu konuyu kilitliyorum. Böyle konulardaki başlıklar çok uzadımıydı tatsız diyaloglar çıkabiliyor. Ne de olsa Türk milletiyiz. Yiğitiz, cengaveriz ama tartışma adabını bilmeyiz. Tolerans denen şeyden habersizizdir. Tartışma ortamında kendimizi Viyana seferine çıkmış zanneder, karşımızdaki kafirin kellesini almaya çalışırız. Onun içinde Türk milletinin neferlerinden oluşan bir forumu modere etmek zordur. Ama zamanla iyiye gideceğinden umutluyum, zira şu anki durum bile 2 sene evvelinden çok daha seviyeli.