Erkan Sızarlar (İzmir)

Başlatan serkan bigay, Ara 25, 2005, 15:28

funkman

Tum bas ve fodera severlere Erkan Usta yı gönül rahatlıgıyla onerebilirim.Mukkemel bir el işciligi ve uygun fiyata özel bir basa sahip olabilirsiniz.Ulaşmak isteyenler icin telefon : 0 232 445 47 20 ...

Benım gitar da Erkan Sızarlar mahsuludur .

http://www.basvideom.8m.com/basgitar.htm

avaitor

ortalama kaç paraya yapıyor bu aletleri..biraz bilgi verebilir misin?

berhan

ya bende bir ercan hatırlıyorum. acaba bu adam önceden sanayide(stadyumun orada) sonra da kemer altında mı dükkanı vardı? atölyesi yani.

cuneyt

Merhaba funkman

Bende konuyu bir başlık olarak açmıştım  İzmirli bir Erkan usta varmış hatta Levent Yükselin sitesinde baslarına baktıgın zaman birtanesi için Erkan adı geçiyor.

Sen bu usta hakkında bize daha detaylı bilgiler verebilirmisin..
Sipariş ettimi ne kadar sürede bitiriyor yada fiyatları açısından.

funkman

Fiyat hakkında su anda kesin bilgim yok ancak minumum 1200 dolara maloluyor.Ben gecen sene yaptırmıstım cunku, telefonla fiyat hakkında bilgi alabilirsiniz.Tabi sizin seceginiz donanıma göre artı eksisi olabilir fiyatın.6 telde ve 4 telde kullanılan manyetık ve metal aksam farklı olacagı ıcın bu da fiyata yansıyacaktır.

Kafanızdakı soundu tam olarak belirlediyseniz, Erkan Usta sizin icin en iyi konfigurasyonu tasarlıycaktır.Modelde anlastıktan sonra, 3 de bir ucreti peşinat olarak oduyorsunuz ve işlem başlıyor.İşlerin yogunluguna göre ortalama 2 ay içinde gitar yapılıyor.Ucretin diger 3 de 1 i iş bitiminde, ödeniyor.Geriye kalan para ise gitarın gövde yapımı bitip metal ve manyetık aksamın takılma asamasından once  , ödenmesi gerekiyor.Ben de schaller aktif manyetıkler kullanıldı cok memnunum örnek olarak.Gitarımı yapılırken göreyim diyorsanız arada bir İzmir i ziyaret edip cayını icebilirsiniz : )

funkman

Evet atölye Kemeraltında, Levent Yuksel in Ekrem Ustası İstanbul'da olması lazım.Bir arkadas Ekrem usta yapımı LeventYuksel in basını satın almıstı (perdesiz).Ordan biliyorum.Ama sonradan Erkan Ustayla calısıyorsa haberim yok.

pika

o zaman funkmanin bilgileirni güncelleyelim biraz.

ben de yaptırmayı düşünüyorum. gerçekten kafanızdaki soundu belirlediyseniz ve bunu hangi ağaçtan çıkacağını biliyorsanız bence pek düşünmeyin. en kötü gelebilecek bile bir mağazadan 1500 dolara alcağınız bastan çok çok daha tatmin edecektir.
fiyata gelince 4-5 tellileirn sadece ağaçları-yani manyetik ve metal aksam harici 1000 dolar, 6 tellinin 1100 dolar. en son aldığım fiyat bu benim.

funkman

agaç secimini de ustaya bıraksak :)

pika

yani o iş işte biraz bilmiorum, ben kendim yapmayı tercih ederim, kendim araştırıp, herkesin bir ağaç için kullandığı ton terimleir pek aynı olmuyor. sen bir şey anlatırsın usta başka anlar ya da başka biliyodur
örnek abanoz low karakterli bir ağaç mı yoksatiz mi? bunu bile ben şu ana kadar herkesten aynı cevabı alamadım. bazısı der ki çok low dur bazısı der ki dünyada duyduğum en tiz sounda sahiptir. işte çık işin içinden:-)(ki bu olay benim başıma geldi).
yabancı sitelerden baksan ordaki terminologyede bir garip. sweet highsdiyor mesela burda sweet ne anlamda, kime göre ne kadar sweet?
o yüzden en iyisi kendi bildiğini okumak derim ben. ya dagood bottom end, ne kadar good gibi şeyler:-)

funkman

Pika , tabi herkes senin kadar teknik bilgiye sahip değil.O yuzden oncelikle istediğimiz soundu cok iyi belirlememiz gerekir.Sonucta amacımız idealimizdeki sounda ulaşmak oldugu ıcın.Agac kombinasyonunu kendımız belirlersek, sorumluluk bize gecer, alet bittigi zaman bu benım istediğim sound degil deme hakkımız olmaz o zaman.Erkan ustanın tasarımda ortaklaşa bilgi alışveriş yaptıgı cok iyi bascılar var.Artık sistem oturmustur zaten, cok sıradısı bir sound istemedikten sonra kaliteli bir sonuca cok rahat ulaşılabiliyor...

pika

funkman tabi haklısın ya zaten benim söylediim şey ben işin sorumluluğunu kendi üzerime almak isterim..bir de biliyorsanız hangi tonu istediğinizi hiç sorun yoktur o zaman, çok büyük ihtimal çok çok yakın ve çok güzel bir sounda ulaşabilirsiniz. örneğin marcus miller tonu seviyorsanız sapma olasılığına ben 0 derim ya da spesifik herhangi bir sound da böyle. işte olay eğer  karmaşık bir şey istiyorsanız biraz zorlaşıyor, ama gene de kötü çıkma olasılığı ben vermiyorum erkan ustadan.

thmusic

Alntı yapılan: "cuneyt"Merhaba funkman

Bende konuyu bir başlık olarak açmıştım  İzmirli bir Erkan usta varmış hatta Levent Yükselin sitesinde baslarına baktıgın zaman birtanesi için Erkan adı geçiyor.

Sen bu usta hakkında bize daha detaylı bilgiler verebilirmisin..
Sipariş ettimi ne kadar sürede bitiriyor yada fiyatları açısından.
O Ekrem usta farklı :) Nezih hoca dahil bir çok ünlü basçının baslarını/kontrbaslarını yapmıştır kendisi. Yeri tünelde kendisinin

Galiba benim yamaha att hayallerimi :cry:  ucuz yollu gerçekleştiricek tek şey erkan ustanın elleri  :o belkide cok iyi yapar ne dersiniz yapabilirmi  :D  şu sheehanın gitarından orda gitar yaptıran varsa bi yorum yapabilirmi...Nası olur ne kadar benzer   :D  tonunda da pek değilim elimde dursun sahnede yeter zaten ton cıkartıcak kadar alet edevata sahibim kayıtlardada diğer basslarımı kullansam  :roll:  nese yapabilirmi sizce  :?

pika

C S R: allahını yapar o basın :D

funkman

valla sound olarak yakalar mutlaka ama, fingerboarddaki ışıkları da istiyorsan o biraz zor.Attiude'da sanırım iki farklı line out var, Billy Shehan iki cıkısı farklı tonluyormus.O soundu seven nadir bascılardan birisin sanırım :)