Şikayetçi olduğunuz müzik dükkanları! (Sertaç Ekiz)

Başlatan ozguc, Nis 10, 2005, 01:55

eXpert

Alntı yapılan: "sabrina"ben gitarist olucaktim ...
gitar almak icin ankara kivilcima gittim ve beklenen sonuc muzik yapmaktan vaz gectim ..
fakat eve donerken hadi su yoldan gidelim dedik ve zuhalin onunden gectik bass sesi duydum ve dukkana girdik
basscilik hayatim o zuhaldeki bassci abi sayesinde oldu biraz garip espiriler yapiyor ama cok yardimci oldu bize valla reklam olsun diye soylemiyorum muzik aletlerini calan muzisyen abiler birtek zuhal muzikte var o yuzden tuccardan almaktansa muzisyen abilerden alirim dahga iyi cunku benim ne istedigimi anliyorlar ..
oh be :D
Doğru bir izlenim demekten kendimi alamıyorum ;)

adm

Alntı yapılan: "samet"bende ankara zuhal müzikteki ismini vermek istemediğim(aslında yazmıştım ama siliyorum :evil:) kasıntı satış görevlisinden  şikayetçiyim, adam yüzünden vitrine bakasım gelmiyor. Sanki babasının hayrına iş yapıyor, basa ilk başlıyacağım zamanlar gitar ararken bu adama denk gelmiştim bana "bu boylamı çalcan sen bası" demişti...ne kadar sinirlendiğimi anlatamam, geçenlerde yine gitar bakarken yine gittim zuhale, adam elindeki bası bırak çalmayı bırakmayı sesini bile kısmadı, bozula bozula çıktım mağazadan

kastettigin kişi ben miyim yoksa bizim magzada calısan baska bir arkadasmı ? :idea:

saygılarımla
cem tuncer

Beyler Antalya Selekler çarşısında Akdeniz Müzik diye acayip bir dükkandan bahsedeceğim. Tamamen bilgisizce işleyen dükkan çarşıda herkesi delirtmekte. Beş para etmeyen gitarları gitara yeni başlayan kişilere çok güzel diye satıyorlar. Baterist bir arkadaşıma değeri 150$ olan zili  kalitesinin altında olmasına rağmen 200 $ a satmaya kalktılar.
Ayrıca elektro Mi (ince) teli alsın diye elektrocu arkadaşım kardeşini göndermiş çarşıya bilmeyerek oraya gitmiş. Çocuğa bu gitara uyar diyerek saz teli vermiş. Birde poşedin içine kartvizit koymuş. OHa dedik artık.

Ben herkesi bu konuda uyarmaktayım beş para etmez aletleri cihazları değerinden çok yüksek paraya satmaya çalışıyorlar.

Oh be

Ayrıca oradaki ''MİNİKKUŞ'' lakaplı adam çok ukaladır. Birşeyler bildiğini zanneder ancak bunu her hareketiyle sözüyle belli eder.

GirdapBas

Ayrıca oradaki ''MİNİKKUŞ'' lakaplı adam çok ukaladır. Birşeyler bildiğini zanneder ancak bunu her hareketiyle sözüyle belli eder.[/img]
          abi bu adamın tipi şişman,gözünün biri takma,gelin gençler çay içelim,sen kimin oğlusun diye bi tabir kullanır sakın ola gitmein kaçın ordan

Abi adam satsında ne sattığı ne kadara sattığı umurunda bile değil.  Birde sen kimin oğlusun ? Baban kim? Sen bizim köydensin gibi laflarla aklı sıra bize yakınlık sağlayıp birşeyler satma derdinde.

Az kalsın birgün GİRDAPBAS kardeşimle dövecektik herifi

Ret

bende geçen cuma sanırım ayın 5 i idi zuhal müzikten obd3 aldım çok işleri olmasına rağmen benle ve gitarist arkadaşımla ilgilendiler hiç anlatılanlar gibi adama kötü muamale yapmıyolar ilgilerinden dolayı zuhal müzik çalışanlarına teşekkür ediyorum

EsatE

İstanbul'da zuhal adlı dükkana gitmeyiniz! "Tuptup" lakaplı küpeli arkadaştan kaçınız! Adam 5 para etmeyecek aletleri o kadar güzel anlatıyo ki, aleti sanıyosunuz dünyanın 8. harikası! Elinde kalan kötü malların hepsini kakalamaya çalışan bir esnaf müsvettesi...
Laylaylom da aynı şekilde...Zamanında akustik takamine bas bakmıştım.alet depoda duruyomuş, nem kapmış,şişmiş yamulmuş, onu kakalamaya çalışıyorlar. fiyatları da çok uçuk..
SRVden de hiç hazzetmem. İlk önce vitrinde duran, üstüne manyetik coverları takılmış, "ara model çok az bulunur" falan dedikleri sonradan modifiye edilmiş yalan alete bakıyordum. Alet için birinci el dedi sorumlu kişi. Perdelerin kenarlarındaki çatlakları gösterdiğimde "biz zaten birinci el satmıyoruz ki" şeklinde bir cevap aldım aynı kişiden... Ve de sattıkları aletlerin fiyatları 1. elinden daha pahalı...

Verisakeet

Alntı yapılan: "EsatE"SRVden de hiç hazzetmem. İlk önce vitrinde duran, üstüne manyetik coverları takılmış, "ara model çok az bulunur" falan dedikleri sonradan modifiye edilmiş yalan alete bakıyordum. Alet için birinci el dedi sorumlu kişi. Perdelerin kenarlarındaki çatlakları gösterdiğimde "biz zaten birinci el satmıyoruz ki" şeklinde bir cevap aldım aynı kişiden... Ve de sattıkları aletlerin fiyatları 1. elinden daha pahalı...

Alet yeni denmiştir ve o alet yeni. Biz sıfır alet fazla satmıyoruz bu gitarda sıfır değil, "yeni" lütfen dikkat. Kişi gitarı alıp 3 gun kullanıp bize getirirse satmaya, bunu "yeni" olarak satıyoruz. Nerdeyse bütün ürünler normalde 2.el. Gelen gitarın ustune belli bir yuzde kar konur. Aletlerin fiyatlarını getiren insanlar belirler. Ayrıca sıfır fıyatından pahalı olması için 2000 eurodan pahalı olması lazım öyle birşeyde yok.

Heimdall

Kadıköy whisky hem kazık hem de uyanık satıcı sanıyorlar kendilerini!
Tünelde 240 dolar olan kadıköyde bir çok yerde yine aynı fiyat olan yada 220 dolar olan gitarı 265 dolara satıyor elindeki dandik endonezya,çin yapımı gitarları 400lü 500lü dolarlara satıyor sonrada bu fiyatlara kore gitar bulmazsın diye sallıyor!Ayrıca SRV konusunda şunu söyliyim tanıdığım en iyi müzik market lütfen yanlış anladığınız şeyleri tam anlamadan konuşmayın Özlemin veya SRVden başka birinin yalan söyleyeceğine asla inanmam!
Ben oranın sadece müşterisiyim ve benim grubumun gitaristi olsun çevremdeki çoğu arkadaşım olsun oranın müşterisidir ayrıca ve herkes aynı fikirdedir SRV ve Özlem hakkında bu kadar insan yanılıyor olamaz sanırım sen yanlış anlamışsın arkadaşım!

erdemabi

wallahi zuhal ve srv ye bikaç arkadaşı yönlendirdim....adamlar en makul we ucuz şekliyle (ki cem sağolsun ben söylemeden indirim yapmış arkadaşlara) yardımcı oldular...yönlendirdiğim arkadaşlar çok memnun kaldılar yaptıkları alışwerişte...

EsatE

O kırmızı, maple saplı, manyetik coverlı, dimarzio manyetikli basın orijinal olduğunu kanıtlayın bana saygım sonsuz... Özlem abla iyidir, yardımcı olur ama kanıtlayın...

Verisakeet

O gitar orjinal. Seri no kitapcıgına bakılarak kaç yılına ait oldugude tespit edilmiş bir gitar. Satılalı çok oldu. Mağzada lüthier mevcut ve kımsenın ne malı oldugunu anlayamayacak gitarların bile hangi ülkede yapıldıgını ufak bir çalışma sonucu anlayabilir. Bunu sana ispatlama gibi bir çalışma içinede girmek zorunda değiliz.

fclef

SRV müzik bu işi bilerek yapan ender mağazalardan biridir. Enstrüman almasanız da gidip enstrüman deneyebilirsiniz, ve asla size zorluk çıkartmazlar. Başınızda durmazlar, onu al bunu al demezler. Ve gerçekten de enstrümanlarla, amplilerle ilgili bilgiye sahiptirler. Sizi aydınlatırlar, yalan yanlış bilgi vermezler. Seviyom SRV sizi :) .

Kerry

Ampeg Svt3 Pro kafa + Ampeg 8x10 Kabin amerika fiyatı 2000$ daha az ama ne ise 2000$ olsun zuhal fiyatı 4650$
şimdi amerikaya ucak bileti alsam gidip amerikadan amfiyi alsam geri bu aletlerle geri dönsem ki o kabin yaklaşık 65-70 kilo burda gümrük ödesem sanırım daha ucuza gelir :D daha ucuza gelmese bile en azından ucaga bindim bedava icki varda yemek vardı derim :D
tüneldeki bazı dükkanlardan ki cogunuz hangileri oldugunuzu yazmışsınız gitarımı silmek icin bez bile almam

karisik

Ankaralilar bilir gur muzik var. saticilari tam bir pazar saticisi bence. neden derseniz. hani curuk domatesi sera dometesi diyip 2 katina satmaya calisirlar ya aynen oyleler :)

Hatta saticilarindan biri:  "cortu sevmeyen adam muzikten anlamiyodur." dedi.

2. sorun ise bana 1200 dolar fiyat koydugu aleti almaya gittigimde yok ben onun 4 tellisinin fiyatini solemisimde kurtarmiyomus da bilmem ne 2 saat biseyler attiktan sonra. 1450$ a cikardi (fissiz) bi de nakit oldugu icin %10 indiriyomus. ne diyim. rezaletler girip de mal aldiginiz an kaziklandiginizi bilin derim.