Şikayetçi olduğunuz müzik dükkanları! (Sertaç Ekiz)

Başlatan ozguc, Nis 10, 2005, 01:55

Alntı yapılan: "efemanco"ben şahsen öyle bana karşı ilgisiz alakasız böyle afra tafra hareketlerde bulunan biriyle karşı karşıya gelirsem ya onu orda yere sererim yada senin patronun kim kardeşim çağır bakalım deyip onu patronuna şikayet edip attırmak için elimden geleni yaparım....Neyse arkadaşlar ben bu sene içerisinde bi aksilik olmazsa fender precision yada marcus miller jazz bass alacam ve bildiğim kadarıyla fenderlerin türkiye distribütörü kıvılcım müzikmiş oranın elemanları nasıl onlar hakkında bilgisi olan varmı...Anlattığınız tipler gibimi...Normalde sakin bi insanım ama saygısız ve kendini bilmez insanlara karşı çok acımasız ve agresif olabiliyorum....kıvılcımdan biraz bahsedermisisniz...

ankara kıvılcıma arkadasın gitarına akor yaptırmak icin gittik, ordaki gitarları baya bi denedik bastır, elektrodur,

yine bi olaydır, bi arkadasıma cebinde 1500 kusur euro ile gibson les paul almaya gittik, "deneyebilir miyiz" dediğimizde adam bize "sadece ciddi alıcılar deneyebilir" dedi, buda ilginctir, neyseki arkadas les paulden vazgecti, amerikan strat alcakms...

orcunaras

barok muzikten şikayetçiyim

ne zaman acil bir durum olsa, piyasayı araştırmadan girsek kazıklanıyoruz kardeşim....sözüm ona indirim yaptı sanıyoruz.

Gokmen

Bunu sanırım her yere yazacağım, bir şekilde teşhir edilmesi gerek çünkü. Herkes bilsin.

Grubumuzun klavyecisi, çalışıp didinip biriktirdiği 4500 YTL'lik bütçesi ile Kurzweil'in yeni çıkarttığı PC3X modeli Klavyeyi satın almaya karar verdi. Atladık gittik ANT MÜZİĞE. Malum Kurzweil'in Türkiye temsilcisi kendileri.

PC3X yeni üretim olduğundan, kapora bırakmamız halinde getirebileceklerini söylediler ( tarih Aralık 2007) Klavyecimiz de kabul etti, çünkü istediği Performance Controller özellikleri ve 88 Tuş olayı neredeyse bir tek bu enstrüman da vardı. Neyse.

Aradan geçen 2 ay zarfında gelen giden olmadı. Bu arada paranın büyük bir kısmı (sanırım 3500 - 4000 lirası) ödendi kendilerine.

Nihayet enstrüman geldi dediler, ama sorun bitmemişti, kullanma kılavuzunun türkçesi olmadığı için gümrükten çekemiyorlardı.

O tarihten bu yana da ( gümrüğe geldiği iddia edilen tarih) 1 ay geçti, ne gelen var ne giden. Sonunda klavyeci arkadaşımız dayanamadı ve gitti parasını geri aldı ( tabiki binbir zorluk ve takip ile,10 gün de o sürdü)

Sağolsun başka arkadaşların yardımı ve aracılığı sayesinde Ebay'de yeni bir PC3X bulundu ve alındı, muhtemel 15 güne kadar alet elimizde olacak.

Tüm yerli yabancı satış sitelerini dolaştık bu arada, Musician Friends dahil hepsi stoklarda olmadığını ve en erken Nisan 15'de geleceğini söylüyor.

Hal böyleyken şüphemiz ise, sevgili! ANT MÜZİĞİN aleti henüz getirmemiş olması, sanırım bizi oyalamaya çalıştılar.

Böyle ticaret, böyle esnaflık olmaz diye düşünüyorum. Umarım adam gibi ticaret yapmayı öğrenirler.

arkadaşlar pera müzikten takriben 1000 dolarlık alışverişim vardır ve bana bir pena vermediler.inanılmaz.

LoRdtayyar

Gitara tel aradığımız vakitlerde müzik aletleri satan ama tam müzik aleti dükkanı olmayan bir yere girdik.Görevliye bas gitar teli olup olmadığını sormuştuk oda bize bas gitar telinin olmadığını ama onun yerine elektro teli verebilceğini söylemişti.Aldğımız cevap bizi bayabi şaşırtmıştı.

zekimertt

Ankara'da PanMusic'te her seferinde güler yüz ve ilgiyle karşılanıyorum. Pedal alacak olsanız bile oturur bağlarlar heralde. (buna rağmen kendilerinden sadece gigbag aldığımı belirteyim :))

Zuhal'e girip "washburn xb 120 mi yamaha rbx170 mi" diye sorduğumda eleman bana "motorsiklet yapan firmadan gitar mı alınır, kaporta malzemesinden mi yapıyorlar gitarı belli değil" gibisinden bişeyler demişti, ben de harbi inanmak üzereydim. Neyse en azından benle konuştu, buna da şükür. (Bunu başka bi yerde de yazmıştım, Cem abi de ilgilenmişti sağolsun) Bi kaç gün sonra tekrar bi uğradığımda da başka bi eleman bana t24 satmak için ne ter dökmüştü... Şöyle güzel, böyle güzel bak bu fiyata bulamazsın bi daha falan diye al bi dene dedi. Ben daha nası tutulduğunu bilmiyorum gitarın :) abi ben bilmiyorum çalmayı da diyemiyorum "ahan da kerizi bulduk yaslayalım" demesin diye ama "ben çömezim!" diye bağırıyorum resmen :D O elemanı hatırlasam bi dahaki sefere gidip bütün dükkanı deniycem :)

Ankara Kıvılcım'da "şu cam sırasındaki siyah ...'nin fiyatını öğrenebilir miyim?" diye sorduğumda "hangisi" diye sordu. Ben ısrarla "şu şu" diye gösterirken beyim yerinden teşrif etmediği için göremiyodu haliyle. Üç dört "şu, şu" denemesinden sonra "hangisi, aktif olan mı" diyince (aktif ne ki lan modunda olan çö[img]ben) de "evet" dedim. "aktif olduğunu nerden anladın ki o gitarın" şeklinde bi cevap geldi. Herif çömezi buldu, uğraşıyo tabi. Ben de tabi susuyorum...

Gitarımı Ankara Bando Müzik'ten aldım, sebebi ise aradığım Yamaha'nın fiyatı her yerde 300 €'ya tırmanırken civarındayken orda 250€ olmasıydı, sadece bu. Alırken çok memnundum ama ne bi garanti, ne bi kutu, ne bişey verdiler, acaba ikinci el (ya da aklıma gelen gelmeyen daha kötü bişeyler) falan mıydı diye düşünüp duruyorum şimdi (alırken sağına soluna baktım, hiç bi sorunu yoktu, hala da yok ama insan kıllanıyo tabi).

GürMüsic bi efsanedir zaten, Cort tapınağı gibi bi yer :D Ordaki amcam da tam evlere şenlik. Baya sohbet eder ama cortçudur tabi :) (anti-cortçular uğramasın :))

Balıkesir Zirve Müzik..[/img]
Bir taraftan Balıkesirli olduğum için (Oley! Yarın geliyorum :))Zirve Müzik'i gezmişliğim var. Fiyatlar gerçekten de uçuk. Balıkesir'de zor bulundukları için diye düşündüm ben. Fırsatçılık...[/img]

bas a ilk başladığımda tecrübesizlik ve yanlış öneri sonucunda behringer efektör almıştım ordan. ilerleyen zamanlarda ürünün online fiyatını görünce kendime geldim:D fırsattan istifade kazığı yedim artık bilinçli tüketiciyim:)

adm

Kıvılcım müzikten dimarzio set aldım ve çok uygun fiyata aldım 200 ytl ye sanki gümrük vs hiç birşey yoktu gibi.Ama maalesef uymadı ve dec müziğe orjinal manyetiklerimi sordum(carvinin sitesinde resmen sudan ucuz olan mallar) carvin 2 adet manyetiğe 220 dolar + kdv  preampine ise 300dolar civarı +kdv gibi komik birşey söylediler.Birde üstüne teşekkür etmekteyiz gibi felan konuştular. :) Bakıyorumki her parçaya ayrı ayrı gümrük,kargo,duble kar vs vs fena gazlıyorlar :) carvinden 60 dolara alıp 220 ye 70 dolara alıp 300 e satıyorlar. :) Neyse ben karışmıyım adamların işine bu şekilde ticaret yapıcaklarsa işleri zor bence.

Tüneldeki merkez zuhaldaki uzun saçlı gitarlarla ilgilenen elemanı sevmedim bende... alacağım gitarı baya araştırmıştım olp mm3 ü yani, gittim bi pazartesi günü satın alıcam dedim adam aldı verdi ordakini bi çantada sattı yanında, üstüne gitarın pickguardının bi kısmı fazla kesilmiş ele geliyo onu gösterdim bişey olmaz ondan dedi, bende bilmiyorum bişey saf saf ok dedim. Akord etmicekmisin dedim nasolsa gidene kadar bozulur dedi onada ok dedim saf saf, eve geldim (piano var evde) pianoyla akord etmeyi denedim tabi hiç birşey bilmediğim için sol telini kopardım(gerçi çok hafif sıkmıştım) neyse sonra zuhale geri gittim bu adama geldi nası kopardın falan dedi, üstüne iyi bok yedin dedi (bu lafada sinirlenmedim diil ama o zaman şaşkınlığım var aldığım gün koparmışım teli), sonra 0,35 lik mi ne öyle baya ince bi sol teli taktı, tabi benim sol telinden soğumama sebep oldu bu, tel yerinden fırlıyodu falan. Adam ne satıcılığı biliyo ne yardımcı olmasını. İnsan gösterir bak şu tel takımları var senin gitara gider müzik zevkine gider falan filan... Tabi bidaha birşey almam tüneldeki zuhalden bundan sonra.

shadyjr

Alntı yapılan: "SpirALper"Tüneldeki merkez zuhaldaki uzun saçlı gitarlarla ilgilenen elemanı sevmedim bende... alacağım gitarı baya araştırmıştım olp mm3 ü yani, gittim bi pazartesi günü satın alıcam dedim adam aldı verdi ordakini bi çantada sattı yanında, üstüne gitarın pickguardının bi kısmı fazla kesilmiş ele geliyo onu gösterdim bişey olmaz ondan dedi, bende bilmiyorum bişey saf saf ok dedim. Akord etmicekmisin dedim nasolsa gidene kadar bozulur dedi onada ok dedim saf saf, eve geldim (piano var evde) pianoyla akord etmeyi denedim tabi hiç birşey bilmediğim için sol telini kopardım(gerçi çok hafif sıkmıştım) neyse sonra zuhale geri gittim bu adama geldi nası kopardın falan dedi, üstüne iyi bok yedin dedi (bu lafada sinirlenmedim diil ama o zaman şaşkınlığım var aldığım gün koparmışım teli), sonra 0,35 lik mi ne öyle baya ince bi sol teli taktı, tabi benim sol telinden soğumama sebep oldu bu, tel yerinden fırlıyodu falan. Adam ne satıcılığı biliyo ne yardımcı olmasını. İnsan gösterir bak şu tel takımları var senin gitara gider müzik zevkine gider falan filan... Tabi bidaha birşey almam tüneldeki zuhalden bundan sonra.

sanırım aynı adamdan bahsedicem..bende bas teli isticektim "mi teli" varmı dedim..hangisi dedi bas da bir tane mi teli var dedim onu sormuyorum incemi,kalınmı kaçıncı tel dedi orda zaten bi dumur yaşadımda işin garibi kendi yanlışı olduğu halde bana ukala ukala güldü..ben gitaristim anlamıyorum felan dedi sanırım (hem gitarist hem de müzik dükkanıda çalışıyor nasıl bilemez oda muallak) yani tipleri bir acayip sadece o dükkanda kısa saçlı küpeli bas çalan satıcı biraz sıyrılıyor aralarından daha ilgili yardımcı oluyor

Kırıkkale Çağlayan Müzik Evi Bas Gitarlarında mutlaka bi sorun çıkıyor
VE BÜTÜN ALETLERDE
bas gitar hocası die bağlama hocasını koyuyolar!!!

paivaa

tüneldeki kıvılcım müzikteki çalışandan şikayetçiyim.. fender jazz bass denemek için girdim.. tonları tatmin etmedi.. bi de usta satıcı ya meksika fender ve amerikan fender arasında fark olmadığından falan dem vurdu.. sonra meksika fenderi bana 2000 tlye itelemeye kalktı.. bnm ibanez k5imi 800 tlye aldığımı bu fiyatın o gitar için fazla olduğunu söylediğimde küstah bir tavırla fiyatı bu ibanezin adına sevindim dostum diyip adeta kapıyı gösterdi.. şimdi sorarım nooldu? ego tavan yaptı ne oldu??

marcus

O saçma sapan fiyatlara satış yapamadıkları için Fender distribütörlüğünü bıraktılar, onun ezikliğidir.

Sancak

Meksika Fender 2000 TL?!  8O

avraaen

Merhabalar,başımdan 19.08.2010 tarihinde geçen bir olayı yazıyorum. Biliyorsunuz senkop artık fender basslar getiriyor, dükkanda şuanda bir kaç mexico,2 tane marcus miller ve 1 tane 5 telli amerikan jazz bass var. Sadece meraktan ; gittim ve 5 telli amerikanı alıp denemeye başladım,amfiye dahi girmedim sadece elimde nasıl duracak,ağırlığı ne kadar gibi gitarın fiziksel unsurlarına bakıyordum.Alet 1620 euro olduğundan inanın kucağımda bebek varmış gibi dikkat ediyordum,derken beyaz saçlı abi(sahibi olan değil) bana gelip ;kaba tabiri maruz görün; gider yapan bir tonda "yannız o gitar demo gitarı değil satılık biliyosun dimi" gibi bir cümle kurdu ve ben de gitarı bırakıp çıktım oradan.Şimdi ben çok sinirlendim açıkçası ; hırsız,çapulcu muamelesi görmek için ne yaptım acaba? Değeri 1399 dolar olan gitarı 1620 euroya satıyorsun,o gitarı bu ekonomide o fiyata peşin alacak babayiğit de çok olmadığından kredi kartıyla almaya kalkıldığında üstüne bir dünya vade farkı koyuyorsun,peki ben bu gitarı elime alıp 5 dakika deneyemiyecek miyim?(Bu arada gerçekten alet en fazla 5 dakika falan gibi bir süre elimde durdu)  Birçoğunuz eminim ki senkoptakileri yakından tanıyordur,fakat bu yapılanın bence bir savunması yok,hatta terbiyesizlik,görmemişin dükkanında fenderi olmuş;böyle yapmış ..