Orkut Atalay

Başlatan , Ekm 20, 2009, 12:44

1985 Balıkesir doğumluyum. son 6 senedir de istanbulda ikamet etmekteyim.

Müzik ile ilk tanışmam ilkokul 4. sınıfta klavye çalmaya başlamam ile oldu. 1 sene kadar ders aldım hatta şu an kullandığım nota bilgisini bile o zaman öğrenmiştim.ardından 5. sınıfa geçince malumunuz anadolu lisesi sınavları yüzünden klavyeye ara verdim. ortaokulda yine klavye ve mecburi olarak müzik derslerinde  blok flüt çaldım. ortaokulda ki müzik öğretmenimiz çok iyi bir öğretmendi ve bize sık sık farklı tarzlarda müzikler dinletirdi. yine öyle bir gün derste beatles dinlerken çok etkilendim. o beatleslar zamanla nirvana, pearl jam,alice in chains oldu. bu günkü şeklini aldı. bu arada her ne kadar rock dinlemeye devam etsemde daha rock çalmıyordum.

çok sevdiğim ressam Özdemir Yemenicioğlu'nun atölyesine giderdim ayrıca. o da kabak kemane,bağlama, ney falan çalardı. otururdum karşısına dinlerdim. bir gün neyi uzattı bana al dene dedi.15 dakika sonra ney ile ilk melodimi çalıncada hayrete düştü.sonradan kulaktan yine beraber ney üflemeye devam ettik. ardından mercan dede'yi ve yansımaları keşfettim. onlarda müzikal düşünceme bir çok şey katmışlardır.

ardından ilkokuldan beri sınıf arkadaşım olan mete'nin de gazıyla bas gitar çalmaya başladım. ilk bas gitarım markasız bir çin üretimiydi. hala durur evde. :) mete ile aynı anadolu lisesini kazanmış olmamızda, komşu olarak oturmamızda beraber çalmamıza çok imkan verdi. sonra bir davulcu ve vokal ile grup kurduk. tabi bu dönemler benim lise 2 de olduğum yıllara tekabül ediyordu. bu sırada balıkesirde de bir kaç grupta daha çaldım.

üniversitede istanbulu kazanmam ve metenin de istanbulu kazanması bizi istanbulda bir davulcu ve vokal bulmaya itti. bir çok davulcu ve vokal ile çalıştık ama en sonunda 2005 haziran'ın da Frapan isimli grubumuzun kadrosunu oluşturduk. Belli bir süre barlarda cover çaldıktan sonra beste işlerine gömüldük. İki Çizgi isimli sinema filmine soundtrack parçası hazırladık. ardından Aşk Yakar isimli dizi film için 6 şarkı yaptık. tüm bunların ardından bir albüm yapmanın zamanı geldiğini düşünerek kayıtlara girdik. Kayıtları Stüdyo 18 de Levent Büyük ile yapıyoruz, evet kayıtlar halen devam etmekte. umarım güzel bir albüm çıkartabiliriz ortaya.

Ekipmanım'a gelince:

Swing - Jazz Studio
Yamaha Att Ltd II
Epiphone Eb-3

Sadowsky Bass Preamp/DI
Boss DD7
Boss GEB7
Boss SYB3
EHX Bass micro synth
EHX Bass big muff
MXR Super comp

Fender BXR 60 Bas amfisi

Ayrıca evdeki çalışmalarım için. Boss HA5 kulaklık amfisini kullanıyorum.

www.myspace.com/frapan
www.frapanonline.com

herkese sevgiler, saygılar
Orkut

1oktay

Orkut...Balıkesir'den  selam ve  sevgiler...Başarılı  çalışmalar  yaptığını öğrenmek  çok  güzel...albümü  bekliyoruz   kolay gelsin iyi  çalışmalar  dileğiyle....

teşekkürler oktay abi. bu arada bas gitara oktay abiden ders alarak başladığımı yazmayı unutmuşum. :)

Tutatsuta

Orkut çok sevdiğim bir arkadaşımdır. Yakın zamanda Swing markalı bir jazz bass ile sahnelerde fırtına gibi esmeye başlayacak... Başarılarının devamını diliyorum kardeşim...

ekipmanlarım arasına çok severek kullanmaya başladığım Swing - Jazz Studio ve Fender BXR 60 bas amfisi eklenmiştir. gitarın incelemesi Bas Merkezi bölümünde bulunabilir. :)