Fender Ailesi

Başlatan , Ekm 23, 2009, 22:33

saruman

Alntı yapılan: "zombimurat"Sancak'cıgım,

bızım fenderlerın kızgınlık donemı yakındır,hele bır cıftlesıp yavru versınler,kucuk geddy lee ler,mınık steve harrısler cıkarsa bır yenı nesıl sunburst geddy-lee kundaklarım sana ,uyarsa .....

:)
senin yorumunda geçtiği için senin üzerinden diğer arkadaşlara da sorayım
steve harris precision signature deneyen,hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar var mı aramızda,çok merak ediyorum,nasıldır acaba

Cem_Akhan

Aileye geri döndüm 8)  Daddy's back home....  :P  :lol:

Cem_Akhan

Bu da benim kızıl. Adı Nemo  8)

2003 yapımı ash gövde maple tuşeli, s-1 li, Amerikan Fender Jazz bass.

zombimurat

selamlar,

edındıgım tecrubelerden paylasmak/yazmak ıstıyorum....

1-steve harrıs modelı,cok caca renkte,japon oldugu ıcınde """ee japonlar guzel yapar""" kanısı tasıyabılırden oturu guzel sanılabılır...evet guzel,ama coook super degıl,steve harrısın tonuyla alakası yok,yanı alıp takıp amfıye bır harrıs tonu beklemek eee halıyle dusuk,o guzle bakılıp dusunulup alınmamalı,bır de malum steve harrısın setup ı ve parmakları durumu olunca bıraz uzak ıhtımal...ama genel olarak  normal standart bır japon pbass bass alsanız daha yerıdır,bu steve harrıs almayın alınmaz demek degıl elbette,yani sadece tıpı ve sapı  steve harrıs....90 dan berı bass calıyorum,ve basladıgım gunden bugune,ne tur muzık calarsam calıym,ne tur muzık dınlersem dınlıyeyım,fanatızım sevıyesınde iron maıden ve steve harrıs hayranıyım,bu sıgnature modelının sap kalınlıgı ve tıpı harıcı bır al benısı yok(bana gore-benım gorusum-asla aletı kotulemıyorum) zevk meselesı herkese farklı hıssettırır....deneyın ımkan olursa,bulursanız...

2-mexıco fender ROAD WORN 50'S P-BASS caldım,bu eskıtme tıpınde ,her ne ıse adı,vıntage gorunum verılmıs olan modellerınden yani...:).dehset guzeldı,1vol 1 tone ıle canavardı alet....ki;kıvılcım da oyle askıda asılı duran bır model,bılemem sap ayarı vs sv seyler gordu gecırdı mı ama her sey fıstık gıbıydı...40 yıllık bassımmıs rahatlıgında caldım ve mest oldum...eskıtmeden oturu kısmi yerlerınde elınıze ham agac degıyor,sankı yıllanmıs bır alet calıyor hıssıyatı da guzeldı....acayıp bır on yargı ıle aldım elıme mexıco road worn u ama acayıp memnun kaldım.....

3-senkop ta gecenlerde vısne rengınde,maple sap bır fender standard pbass2010(mexico) denedım....vasat demıyorum,ama bır road worn kadar ozenlı degıldı,sankı squıer yada no-name pbass calar gıbı hıssettım,gercı bu bassın tel yukseklıgı manyetık sevıyesı vs vs ayarları yapılı degıldı,ama gene de nıspeten ınsan elınde tutunca hısseder,bır lezzet alamadım,ama rezıl de degıldı soundu...fakat fıyat-performans kıyaslamasında halıyle pahalı...Tr fıyatı olarak degıl,genel...artık fenderler usa da satılanlar kadar ucuz olmasa da bır almanya vs vs fıyatlarıyla aynıya yakın,40-50 euro o da yapar 100TL max..eskı kıvılcım fıyatlarından ucuz elbette....ama gene de pahalı ve performansı verımsız....manyetık degısse,belkı toparlar ama zaten bı dunya para bayılıyoruz amerıkan alırım daha ıyı.....

4-bu yazdıklarım,kesınlıkle kısısel edındıgım tecrubelerdendır...amacım;markayı kotulemek yada ıyılemek degıldır,herkesın zevkı farklıdır,ve saygılıyız,benım begenmedıgımı sen begenırsın,onun begendıgını ben begenmem vs vs sv uzar gıder...ve her fender de,ıster mexıco ıster japon ıster usa olsun,cesıt cesıt deneyıp(ımkan varsa) oyle alınacak bır basstır..zevke gore vasatları oldugu kadar,gene zevke gore cok ta dehset guzel tonlara sahıp olanları elbette var....ama benım bu p-bass grubunda, aklım; road worn 50's pbass da takılıp kaldı...:)

5-iş parmakta bitiyor biraz da....:) ne marka olursa olsun

herkese sevgıler....

Ahbap

Arkadaşlar,

Odur, budur şudur onu bilmem ama Japon yapımı olanları gördüğünüz yerde hemen deneyin. Ne demek istediğimi anlayacaksınız..

maxinebass

Her türlü (japon hariç) fenderi kullanmış biri olarak şunu diyebilirim ki evet fark var :D Yani meksikayı bir süre çaldıktan sonra bir amerikan eline aldığında klavyesinden gitarın tonuna kadar ciddi bir fark gözüne çarpıcak. Standartın üstünde fender meksikalar var diyorlar ama bana hiç denk gelmedi onlardan malesef. Ama dene araştır bulursun belki öyle bir meksika. Fender candır kandır. :D

silentozzy

iş güç sahibi olduktan sonra emellerime ulaşabildim. :)
2010 American Standart Jazz Bass.
merhaba fender ailesi...

CR5MW

Fender ailesine bende katılayım.Bugüne kadar sahibi olduğum bazı Fender'leri paylaşayım.
97 Deluxe U.S.A 5

Uploaded with

CR5MW

U.S.A JAZZ DELUXE 5

Uploaded with

CR5MW

97 U.S.A DELUXE JAZZ 5

Uploaded with

CR5MW

98 U.S.A JAZZ DELUXE 5

Uploaded with

CR5MW

97 U.S.A JAZZ DELUXE

Uploaded with

CR5MW

JACO PASTORIUS SIGNATURE JAZZ BASS FRETLESS
Hala unutamıyorum bu bassı.J-Retro devre takmıştım.Çok güzel bir jazz bass....

Uploaded with

CR5MW

Modifiyeli Marcus Miller'ım.Bartolini pre-amp modifiyesi vardı...

Uploaded with

CR5MW

Modifiyesiz Marcus...Aynı bass değil ikisi:)

Uploaded with