Evrensel Müzik - Kenan Usta / Ankara

Başlatan , Nis 13, 2010, 15:03

zekimertt

Sanırım sunucunun taşınması sırasında Kenan Usta'ya ait link de silinmiş.

Geçen Cumartesi potlarımı değiştirmesi için Trabzon'dan getirdiğim gitarımı kendisine bıraktım. Ertesi gün geri döneceğim için aynı gün yapıp teslim etti. İki potun maliyeti dahil 20 liraya halletti işimi sağolsun. Şimdilik gayet de memnunum.

Gitarı perdesize çevirmeyi düşündüğümü söylediğimde ise 50 lira fiyat biçti. Gitarının perdelerini sökmeyi düşünen ama tereddüt edenlere duyurulur.

Sancak

Kenan Ustanın yanına sanırım ilk gittiğimde yıl 1993 idi (sapı atan klasik gitarım için fikir almaya gitmiştim). Gerçekten özenli bir usta.

btb200

adres verebilir misiniz

Sancak

İzmir caddesi (Maltepe'den Gimaya doğru giderken sağ tarafta kalan tarafı), Varanı geçince hemen bir pasaj var sağda, oraya gir alt kata in. Adresi 10 kusur seneden sonra hatırlayamadım. Evrensel Müzik evi olması lazım iki ayrı yeri var altta. Onlara sor gösterirler, daha da arkada koridorun sonunda Kenan Usta. El işçiliğini de beğenirim ayrıca ustanın. Dikkatli ve detaylı çalışır ama tabii çalışırsa. :)

ahmeteralpis

Turtes pasajı.

btb200

teşekkürler.çok iyi oldu bu. rotosound falan bulunur mu orada? varsa tel alıp sap ayarını beleşe getrym :D

Sancak

Kenan Usta Lutiye, bildiğim kadarı ile de birşey satmıyor. Ama evrensel müzikten alabilirsin.

ahmeteralpis

ROTOSOUND yok. Thomastik ve dean markley satıyor.

btb200

gittim,bıraktım gitarı.işinin ehli birine benziyor.

Nazgul

Kenan Usta çok özenlidir. İşini asla aceleye getirmez. Ben üniversitedeyken okula gideceğim abi, bir gün içerisinde yapabilirmiyiz ayarları demiştim, kesinlikle olmaz en az 3 gün demişti :D

btb200

işçiliği nasıl bilmiyorum çünkü ne yaptığını bile söylemeye üşenen bir adam! gitarı aldım sordum neymiş sorun neyi varmış gitarın diye, ne anlattıysan onu yapmışızdır dedi gitti.hiç bişey yapmadı gibi bir his var içimde

enantyomer

gerçekten iyi bir usta ve duyarlı bir insandır kendisi...

player

sinir bozucu tavıları var, ama işini iyi bilir.İlgilenmez,suratsızdır vs.

zekimertt

Alntı yapılan: "player"sinir bozucu tavıları var, ama işini iyi bilir.İlgilenmez,suratsızdır vs.

Sanki farklı kişilerden bahsediyormuşuz gibi geldi bana :)))

haiku

İşini asla aceleye getirmez.

:) Kesinlikle işini aceleye getirmez :) Bir bas gövdesini yaklaşık 24 ayda teslim etti. Ankara' da Cepa alışveriş merkezinin temelleri atıldığında ben siparişi vermiştim, sonra Cepa' da sinemadan çıkıp, biten bas gitarımı almaya gitmiştim :)  
Evet, biraz uzun sürüyor sıfırdan gitar yapması. Ama kendince haklı tabi. Ankara' da tek usta var diyebilirim. Tel taktırmaya geleninden gitar yaptırmaya gelenine kadar çeşit çeşit müşterisi var ve tek başına çalışıyor. Ve anladığım kadarıyla, gitar yapıcaksa, tüm vaktini o gitarın yapımına vermek istiyor ki doğru olan da bu bence.

Bununla birlikte, çok aceleniz varsa, hemen sizin işinizi aradan çıkartır, sap ayarı, pot ile ilgili sorunları felan da kısa sürede halleder.

Neyse, acelem de yoktu, uzun süre bekledim ama işçilik yönünden dört dörtlük. İşçiliği çok iyi, titiz ve fiyatları da gerçekten çok makul, ölçülü. Ayrıca, ustayı yakından tanımasam da, kendisine gitarlarımı veya en küçük gitar aksamını bile güvenerek bırakabileceğim birisi.

Kısacası, Kenan Usta iyi ki varsın :)