cubase export sorunu

Başlatan , Haz 30, 2010, 20:05

beratt

iyi akşamlar
yeni yeni kayıt yapmaya başladım da küçük bir problemim var
5 kanaldan kayıt yaptım fakat bunu wav olarak almak istediğimde (bunu sanırım export<audio mixdowndan yapıyoruz ) the left and rigth locators must be set uyarısı veriyor ne yapmam gerek bunu düzeltebilmek için?
kanallar audio track ve stereo
şimdiden teşekkürler..

Moderatör notu: Foto kurallarda belirtilenden büyük olduğu için kısa yolla değiştirilmiştir.

Ang

cubase de export almak istediğin bölgesi seçmen lazım. sonuçta kayıt yaptın ve kayıt 3 dakika diyelim ve sen bunun ilk 1 dakikasını ve ardından 1.35 ile 2.15 arasını ayrı ayrı export almak isteyebilirsin. bunun içinde dediğim gibi export edeceğin bölgeyi seçmen lazım. bunun da kısa yolu ctrl ve alt tuşlarıdır.

fare ile 1  -  1,3  -  2  -  2,3 bigi sayıların yazdığı bölüme gelip ctrl ye basılı tutarak export almak istediğin noktaya tıkla. bu nokta ezportun başlangıç noktası olacaktır. aynı şekilde export u bitirmek istediğin noktaya  gelip alt tuşuna basılıyken fare ile tıklayarak belirleyebilirsin.

ayrıca export almak istediğin ses dosyasında kullanmak istediğin kanalları mute etmediğinden de emin ol.

son olarak ingilizce sana iki kanalı tek bir mono olarak mixdown etmek isteyip istemeyeceğini sorabilir. o nu da ayarlayıp yada tamam diyip exportunu alabilirsin.

hayırlı olsun,

orkut :)

beratt

teşekkür ederim anlatımınız için dedikleriniz aynen yaptım fakat mp3 olarak da wav olarak da save dediğimde hiçbir işlem çıkmıyor ve masaüstü seçmiştim yer olarak masaüstünde de hiçbir şey oluşmuyor yenile diyorum hala aynı biryerlerde hata mı yapıyorum acaba yine?

btb200

tam cubasele ilgili konu acacaktım ki bu başlığa rastladım.şimdi hocam nasıl kullanılır varoluş amacı ne bu programın :D

Ang

dediğim şekilde yaptığında iki cursor arası açık mavi bir renk mi alıyor? o 1  -  1,3  -  2  -  2,3 sayılıarının olduğu yerde. eğer açık mavi alıyorsa problem yok ama kırmızı oluyorsa o zaman seçmemiş oluruz. bu yüzden cursorların yerini değiştirmemiz gerekir.hiç bir yer seçili olmadığı içinde export almıyor olabilir bu durumda.

ayriyetten export alınırken sana format ın özellikleri ile ilgili ve dosyanın ismi ile ilgili sorular sorabilir. 44.100 e 16bit mi falan feşmekan bunları da seçmen gerekebilir.

ayriyetten;

@btb200
aynı şeyi google a yazsan hem başlık kirlenmezdi, hem de daha çabuk öğrenmeye başlardın.

sevgiler,

beratt

aynen dediğiniz gibi mavi oluyor ekran görüntüleri de burada fakat save dediğimde hiçbir tepki vermiyor hâlâ anlayabilmiş değilim

Ang

attributes belirlemen gerekebilir. wave de gerekiyor muydu hatırlamıyorum ama. MPEG Layer3 yani MP3 yapıp attributes i 192kBit/s; 44.100kHz (mono yada stereo) seçerek yapar mısın?

beratt

hepsini denedim de hiçbir tepki yok ya bilgisayardan kaynaklanan bir sorun herhalde teşekkürler yardımlarınız için fakat malesef olmuyor

beratt

başka karşılaşan da yok herhalde böyle bir sorunla?