Aurora Strings - Renkli Tel...

Başlatan ilker, Ekm 28, 2010, 03:29

marcus

Amaç boyayı çıkarmaya çalışmak değil tabii :) Normal telleri kullandığım gibi kullandığımda (yani ton sönünce pamuğa sıkılmış yağlı kontak spreyi ile silme, vb.) kozmetiksel olarak nasıl etkilendiğini görmek. Boya çıkmazsa pek de şokella olur hatta...

Bence aseton söküyorsa kontak spreyinin de sökmesi lazım. O da çözücü bir madde sonuçta.

InTeR_WeLeT

Abi yeni bir takım tele ihtiyacım var... Su tellerle ilgili son bir yazı bekliyorum senden... Ok verirsen Rıfat Ustaya ulasmaya calisacagim. Umarım D.Bakıra kargolarlar...

bkotga

eee Abi son durum nedir bende düşünüyorumda, arkadaşın dediği gibi son yorumları bekliyorum :)

marcus

Yahu bi resim çekeyim de onu da koyayım diye düşünüyordum, ama telefonla çekince iyi olmuyor. Kısaca bir özet geçeyim:

4. ayın içerisindeyiz. An itibariyle genel sound olarak, ton ilk parlaklığında olmasa da halen keskinliğini koruyor. O konuda bir sıkıntı yok. Renk olarak da re telinde köprü manyetiği hizasına denk gelen bölgenin kırmızısı gitmek üzere. Sol telinin aynı bölgesinde de belli belirsiz bi renk açılması oluştu. Ama gitara ilk bakışta belli olmuyor. Tuşe üzerine denk gelen bölgede renkte herhangi bir bozulma yok. Seksi kırmızı görüntü hala baki. Hala görenlerin dikkatini çekiyor, "bu teller nedir?" diye soruyorlar. :)

biosfer

ilker abi'nin önerisine kulak verip ben de 1 takım 5 telli sarı renk aldım :) arkadaşlar abartmak istemiyorum ama cidden ton ve hissiyat olarak çok iyi teller,ben yeni tel takınca en büyük sıkıntım çalmaya başlayınca telin yeni olmasından kaynaklanan bi böyle yapışkanlık hissi oluyodu parmaklarımda rahat hareket ettiremiyordum,bunları takınca sanki telleri takalı 1 hafta falan olmuş ve ton oturmuş gibi oldu,dr lo-rider kullanıyorum pek memnun olarak,ama artık bunları kullanmayı düşünüyorm,tek sorun evet fiyatı biraz tuzlu (=

marcus

Alntı yapılan: "marcus"Agresif test koşulları yaratma uğruna, ton iyice söndüğünde (ne zaman olur bilemiyorum) kontak spreyiyle de silicem. Bakalım boyası o zaman çıkacak mı :)

Sevgili günlük!

Ton iyice sönmedi ama merakıma yenik düştüm. Bir de tellerin altında siyah siyah pislikleri görünce yiğrendim :) Yağlı kontak spreyim bitmişti. Telleri ispirtolu pamukla sildim. Tonda birazcık parlama oldu. Ayrıca tellerin boyasına hiçbirşey olmadı.

Atış serbesttir ispirto kullanabilirsiniz:)

Sancak

Acaba ispirtoyu ateşleyip "Bass on Fire" diye bir parça çalsak ne olur! :) Teller harbi bunun dışında ciddi bir teste tabii tutuldu ve geçti.

marcus

Evet, ben de hayatımda ilk kez böyle bir test süreci yürütüyorum. İlginç bi deneyim oldu :) Neticede dün itibariyle 4. ayı doldurduk, 5. aydan gün almaya başladık. Cep telefonuyla 3-5 foto çektim, onları da paylaşayım...

Nut bölgesindeki bu boya kalkmaları, üst teller nut'a tam otursun diye çevresine ekstra sargı yaparken meydana geldi.

Dip manyetiğin üst bölgesindeki boya çıkması. Parmağı en çok nereden vurduğum anlaşılmış oluyor böylece. Yalnız penayla çalarken genelde sap manyetiğinden vururum. Oranın çıkmayıp da parmakla çaldığım bölgenin boyasının çıkması ayrıca ilginç...

marcus

Adam gibi makineyle fotolar:

player

bu telleri ankarada satan bir bayii yok sanırım,tam da istediğim gibi parlaklığından ödün vermeyen bir telmiş :/

biosfer

evet öneririm mutlaka,bak 2 aya yakın oldu
halen ilk günki gibi :D
zaten bir tek rıfat ustanın dükkanda var,istersen aldırtalım sana bir tane?

Goktug

Benim müzisyen bir arkadaşımın metalik mavi yamaha gitarında da pembe teller vardı. Çok güzel duruyorlardı. Yalnız şu boya çıkması olayı pek içime sinmedi, çalarken eliniz terlediğinde boya elinize bulaşırsa hoş olmaz doğrusu yada bir süre sonra dökülürse yarısı renkli yarısı beyaz durursa hoş olmaz.

PickPickPick

Siyah tel olaydı eyiydi...Tuşe siyah sap siyah gövde siyah potanslar siyah burgular siyah köprü siyah ... her şey siyah teli de siyah yaptımmıydı :D " black swan " olucak gitar :)

Tutatsuta

Alntı yapılan: "PickPickPick"Siyah tel olaydı eyiydi...Tuşe siyah sap siyah gövde siyah potanslar siyah burgular siyah köprü siyah ... her şey siyah teli de siyah yaptımmıydı :D " black swan " olucak gitar :)
Black Swan olup kafayı yemek de var ama işin ucunda...  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

PickPickPick

Alntı yapılan: "Tutatsuta"
Alntı yapılan: "PickPickPick"Siyah tel olaydı eyiydi...Tuşe siyah sap siyah gövde siyah potanslar siyah burgular siyah köprü siyah ... her şey siyah teli de siyah yaptımmıydı :D " black swan " olucak gitar :)
Black Swan olup kafayı yemek de var ama işin ucunda...  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

O zaman bahanem hazır   :P  " Seri numarası beyaz " :D