Basgitarist.com dergisi..!

Başlatan Cem Erdal Bozoğlu, Mayıs 26, 2006, 02:09

Kerry

Bir kac gündür forumu geziyorumda hakikaten oldukca güzel ve yararlı bir forum sanırım herkese yardımı oluyordur en azından bana oldukca yardımı oldu :D

Az once siteyi gezerken icimden gecti Basgitarist adlı bir dergi cıksa aylık, icinde basla ilgili hersey olsa posterler olsa hatta ilk senesinde cekilişle basgitar hediye etse hatta dahada ileri gidiyim bana her ay bi set tel hediye etse :D şaka bir yana sanırım oldukca güzel olurdu.

Şimdi siz bana diyebilirsiniz ki sen bir dergi nasıl cıkıyor haberin varmı kolaymı bu işler türkiye burası kardeşim deseniz %100 haklısınız ama icimden gecti paylaşayım dedim

andyrourke

sen bir dergi nasıl cıkıyor haberin varmı kolaymı bu işler türkiye burası kardeşim..

(hayatta %100 haklı olduğum alanlar da olmalı ;) )

sheehan

usta bence super olurdu cıdden guzel fıkır

bilal

Yapsınlar böyle birşey.Her ay almazsam parmaklarım kırılsın(bi basçının edebileceği en büyük yemin :) )
Saygılar

eXpert

PDF formatında bir e-dergi olabilir. Gayet kolay bir işlem olmasına karşın, zaman ayırmak gerekir. ;)

Saygılar.

sertac

[list:[img]Arkadaşlar,bir gün gazete bayisinden PC ile ilgili bir dergi alacakken,bir de baktım dantel dergisi var,yelken dergisi var,boyama dergisi var,mobilya dergisi var ama bas dergisi yok,Hatta gitar dergisi bile yok!(Hoş doğru düzgün müzik dergilerinin sayısı bile 5'i geçmiyor ülkemizde)Bundan yola çıkarak,o zaman hepten yeni olduğumuz Basgitarist.com'u bir dergi haline getirmek için plan ve proje yaptım.Dolayısı ile 2005 Ocak ayında böyle bir girişimde bulundum;andyrourke'un da dediği gibi derginin çıkması ayrı bir dert;bunu bastırmak ve dağıtmak ayrı bir dert.Çünkü derginin basımı ve dağıtımı ile ilgilenecek şirketler sizin ne yaptığınızın değil,onlara ne kazandıracağınızın derdindeler.Bu yuzden bir kaç kapı kapandı bana ama halen proje olarak rafta duruyor.Belki bir şeyler değişir de,cesur bir yayımcı buluruz.
Pdf formayında veya daha basit bir mantıkla yayımlamak ve dağıtmak elimizde tabi;ama bu seferde bir fanzinden öteye gecemeyecek ve yaşamında bas gitarın ne olduğu hakkında fikir sahini olmayan bir çok insana da ulaşamayacak dergimiz;Bu yuzden daha büyük düşünüp,biraz bekleme taraftarıyım;
Sevgiler..[/list:u:[img]

legacy

Bora USLUSOY ve Savaş YATMAZ 'ın Bas Gitar Metodu diye bir kitabı var.Merak ettiğim şu ; acaba bu kitabı basıp yayınlayanlar hazırlanan bu derginin basım ve yayıncılığını yapmazlarmı?Çünkü bu dergi yaptıkları kitap değerinde olacak ve aylık çıkacak.Kitabın üzerinden okuyamadım yayın evinin adını.Yada başka müzik kitapları derleyip,toplayıp,basıp,yayımlayıp piyasaya yayan kişiler buna destek vermezlermi?Yada deneme sürümü yayınlanıp Güven Erkin 'in Yuxexes dergisinin yanında yada başka bir derginin yanında ek verilip dergi satışının artıp artmaması sonuclarından yola çıkılarak "bu dergi iş yapar" dedikten sonra artık tek olarak basılıp yayımlanmaya başlanılabilinirmi?İyi çalışmalar.

Kerry

Hemen söyleyeyim Savaş Yatmaz ile Bora Uslusoyun o kitabı Guitar Club yayınlarına ailt bu yayıncılık şirketi kimin bilmem ama Bora Uslusoyun Guitar Club diye bir okulu vardı.Ha yayıncılık şirketi onunmudur sanmam ama bu kitaplar cıksın diye bir yayıncılık şirketi kurulmuşmudur olabilir.Bu konuyu aslında bu kişilerle bu konuşmak iyi olabilir diye düşündüm şu an

tolgaka87

Alntı yapılan: "legacy"Yada deneme sürümü yayınlanıp Güven Erkin 'in Yuxexes dergisinin yanında yada başka bir derginin yanında ek verilip dergi satışının artıp artmaması sonuclarından yola çıkılarak "bu dergi iş yapar" dedikten sonra artık tek olarak basılıp yayımlanmaya başlanılabilinirmi?İyi çalışmalar.

Legacy kardeşime katılıyorum ek dergi olarak böyle ufak bi dergicik yapılabilir. Ama bi sorun yüxexes dergisi rock ve metal tarzlarına yönelik bi dergi(gerçi çok fazla takip edemiyorum ama), basgitarist.com'daki ya da Türkiye'deki tüm basçılar rock veya metal dinlemezlerki :roll: Yani
 bana kalırsa tüm müzik tarzlarına yönelik daha güncel bi dergi olursa insaların dikkatini daha iyi çekermiş gibime geliyo.

Tabi burda yüxexes dergisini küçümsemek ya da tarzını beğenmemek gibi bi sorunum yok, anlatmak istediğim herkezin bu dergiden faydalanması. Bence Sertaç abi eğer işlerinden fırsat bulursa bunu bi değerlendirsin. Minicik yavrular cahil kalmasın :D

Saygılar & sevgiler!

muratelalmis

Dergi fikri gerçekten çok iyi. Aslında Basgitarist.com üyeleri bu fikre biraz sahip çıkıp destek olsa bu iş olur... inanıyorum

Tutatsuta

Ben üniversitenin ikinci döneminden beri bölümümle ilgili (ELT) bir dergi projesi üzerinde çalışıyorum. Ama geçen 2.5 yıllık süre zarfı içerisinde entrikalar, adam kayırmalar, ayak kaydırmalarla karşılaştım. Şimdi benim için büyük bir tutku olan fotoğrafa da bu dergi işi vesilesi ile başlamıştım ama yıldım. Yıldırıldım daha doğrusu.  :lol:

Neyse, sadede geleyim ben.  :wink:  Eğer bir dergi çıkarılmak isteniyorsa çok büyük zorluklara katlanılmalıdır. Bu dergiyi çıkaracak arkadaşlarda da peygamber sabrı olması gerekir. Öyle bir noktaya geliyorsunuz ki en ufak bir aksilik bile insanların yerlerde tepinerek sinir krizleri geçirmesine neden olabiliyor. :roll:

Eğer dergi çalışmaları için İzmir içinde fotoğrafçı ihtiyacı olursa elimden geldiğince yardım etmeye çalışırım.  :wink:

ryan

Bu dergi düşüncesi çok iyi valla. Eğer gerçekleşirse dizgi, tasarım ve fotoğraf olarak elimden geldiğince katkıda bulunmak isterim..

ersint79

Eger amac kar elde etmek degilse (ki boyle oldugunu dusunmuyorum) dergi elektronik olarak cikarilabilir. bu seklide aylik olarak yayinlanacak bir e-dergide ben yabanci kaynaklardan ceviri yapip gonderebilirim :)

Tutatsuta

Alntı yapılan: "ersint79"Eger amac kar elde etmek degilse (ki boyle oldugunu dusunmuyorum) dergi elektronik olarak cikarilabilir. bu seklide aylik olarak yayinlanacak bir e-dergide ben yabanci kaynaklardan ceviri yapip gonderebilirim :)
Çeviri konusunda ben de ciddi katkılarda bulunurum. İngilzce Öğretmeni olacağız sonuçta.  :wink:

fa_anahtari

Sertaç abi eğer ki dergi için bir girişimde bulunacak olursan, grafik/tasarım üzerine herzaman sana destek olurum.