Basgitarist.com dergisi..!

Başlatan Cem Erdal Bozoğlu, Mayıs 26, 2006, 02:09

Valla okulda özenen filan oluyor. Herkeze bahsediyoruz bu siteden.
Dergisi olsa Mükkemmel Ötesi Birşey olur diyorum.Da düzenli olarak kim yazı yazıcak :S ?

Eğer bana destek çıkan olursa dizgi işlerini ben yapabilirim dijital formatta... Köşe yazısı ve resim işlerini de halledebilirim ama  bir kişiyle dergi çıkmaz işi buyutmek isteyen, sponsor bulurum ben diyen, taşın altına elini koyan olursa ben varım....

bkotga

online yapılsa bile süper olur pc kullanmayan yok sonuçta :) bence hatta daha güzel olur online kağıdın yeri ayrı online ulaşılabilitesi daha yüksek olur elimden gelen yardımı bende yaparım ama fazla bişey gelmez gibi tanıtım yapabilirim ama çok :)

bkotga

1. sayfayı okumadan atlamışım :) böyle bi fikir varmış zaten :)) ama 2006dan beri yapılmamışsa bi sebebi vardır :(

Bu konuda Sertaç ve ya Marcus un bize yol göstermesi lazım... Eğer böyle bir işe profesyonel olarak giriliyorsa digital ortam olmaz. Sonunda harcanan bir emek var. Bu emeğin karşılığı da alınmalı diye düşünüyorum ben. İdealistlik bir yere kadar. İlk etapta kar beklemek ayıp olur . Zaten kar isteyen de yok ancak en azından bir karşılık bılmak lazım. Ne bileyim bir Blue Jean dergisi gibi olamayız belki ama en azından bass dünyası için bir ilk olabiliriz. Alacak çok insan da olduğunu düşünüyorum... :D

Düşünsenize hediye olarak tek tel falan verdiğimizi süper olur vallaha :D Pena falan versek :D yaw çok pis gaza geldim yine... Biri beni durdursunnnn :D :D :D

bkotga

ücretsiz olmak zorunda değilki bunun için birsürü sistem var online satış koyacaz alan indirebilecek sadece anlaşabileceğimiz birsürü online satış siteside var yani fiyatı olsa olsa 3 lira olur 5 lira olur
bence kimseye koymaz ayda 3 lira oda zaten birinin aile geçindirmesi için değilde ne bileyim röportaj yapılacaksa yapan arkdaşın masrafları için felan olabilir yada benzeri tasarımı yapan kişi için sonuçta tasarımı yapan kişinin mesaleğide tasarımcılıktır muhatemelen:)
bende gaza geldim birden hayaller hayallerr......

Alntı yapılan: "bkotga"ücretsiz olmak zorunda değilki bunun için birsürü sistem var online satış koyacaz alan indirebilecek sadece anlaşabileceğimiz birsürü online satış siteside var yani fiyatı olsa olsa 3 lira olur 5 lira olur
bence kimseye koymaz ayda 3 lira oda zaten birinin aile geçindirmesi için değilde ne bileyim röportaj yapılacaksa yapan arkdaşın masrafları için felan olabilir yada benzeri tasarımı yapan kişi için sonuçta tasarımı yapan kişinin mesaleğide tasarımcılıktır muhatemelen:)
bende gaza geldim birden hayaller hayallerr......

Ben bu şekilde bir imkan olduğunu bilmiyordum. Eğer olabilirse bana da uyar...

Her şekilde destek veririm bu projeye...

gayet güzel:D

sertac

Elbette çok güzel bir konu bu arkadaşlar;Zaten sitenin giriş sayfasını bir dergi tutmaya çalıştık bunca zamandır;Yurtdışından röportaj yaptığımız ve bizi takip eden kişiler de sitemizi ''E-Magazine'' olarak değerlendiriyorlar;

Şimdi konuya girelim;Basılı yayınlara dikkat ederseniz,özellikle dergilerde sayfa çogunluğunu hep reklamdır;hatta bu reklamlar için bile alınır bazı dergiler;Yıllarca Bass Player dergisini sadece reklamlarına bile bakmak için alanlar vardır.Lakin ülkemizdeki koşulları göz önüne alırsak,böyle bir dergiye potansiyel olarak sürekli reklam verecek bir sektör yok maalesef.Örnek olarak bir iç mimari dergisi olsaydı bu,Birçok sektörde dev isim ürünlerini tanıtmak için reklam verebilir;Peki sadece birkaç mağazadan oluşan müzik sektöründe bu reklamları bize kim sağlayacak?Kim destek olacak?

Sonrasında diğer konu şudur;Bir Dergi yayınlayabilimek için bir çok prosedür var;Bu prosedürleri geçmek de bihayli bir iş.Ayrıca bu konu ile ilgili bir de ekip gerekli;Zamanında tüm bu araştırmayı yaptım fakat pek bir sonuç alamadım açıkcası.Promosyon amaçlı bir Fanzin'de site içinde hoş görünmeyecek kanısındayım.

Fakat Deneme verisyonu ile Online bir dergi yapılabilir elbette neden olmasın.Hatta siteyi bir dönem dergi mantığında dizayn etme fikirlerimiz vardı,Lakin bırakın o formata çevirebilmeyi,Ülkemizdeki internet tedarikçilerin,yanlış çalışmaları yüzünden yaklaşık 1 yıldır sürekli hata düzeltmekle uğraşıp duruyoruz.

Bu sene için güzel fikirler ve düşünceler var;Online Dergi de bunlardan birisi olabilir.Eger yönetim olarak bize bu konuda istek gelirse seve seve site içinde E-Dergi Bölümü oluşturabilir ve bunun yayınlanmasını sağlayabiliriz.

Ben Basgitarist.com Genel Editör ve Kurucusu olarak tüm fikir ve düşüncelere,yapılabilir,kullanışlı ve herkesin faydasına olması kaidesi ile açığım.

Bu veya benzeri proje,yardım ve destekleriniz için benimle Ö.M yoluyla bağlanıtya geçebilirsiniz.Hemen cevap veremeyebilirim,Fakat eninde sonunda cevabınızı alırısınız.

Hepinize Sevgi ve Müzik Dolu Günler..

sertac

Arkadaşlar,Online Dergi veya Diğer etkinlikler için çalışmalarda bulunacak arkadaşların,Bizzat bana ulaşması gerekmektedir.Site yönetiminin izni ve onayı olmadan,Basgitarist.com dahilinde çalışma yapmak kurallarımıza aykırıdır.Bu konuda hassasiyet gösterelim.