Bas Albumleri

Başlatan ozguc, Tem 05, 2005, 03:27

Excalibur

Gürol Ağırbaş Türkiye'de bu şi yapan tek ve de en iyi adam .. ayrıca dünya çapında da ismini duyurmuş birisi olması çok daha gurur verici.. bülent ortaçgil şarkıları albümü de gerçekten çok iyi olmuş ordaki baslar insanı kendinden alıyor..

firat

isveçli death metal grubu dark tranquillity'nin the gallery[/img] albümü basların çok saglam oldugu ender metal albümüdür baslar albümde cok yogun olarak duyulur ve gayet melankolik bir havadadır

yerli metal piyasasında da knightmare nin basçısı [img]brown:[img]koray ergünay [/color]mükemmel bir basçıdır knightmare nin albümü de çok yakında çıkacaktır bu grupla ve cıkacak albümle ilgilenmenizi tavsiye ederim.ayrıca [img]brown:[img]koray ergünay [/color]triotopia adlı caz grubunda da bir cok önemli festivalde boy göstermis olup kendisi hacettepede ögretim üyesidir.

oscar

stanley clarke - if this bass could only talk

özellikle ilk ve son parçalarda şu anda adı aklıma gelmeyen step dansçısıyla yaptığı düetler...

bosnjak

Marcus Miller - M2 ve Silver Rain, power, Burning Down The House  ve power of souls yeter, gitarcı Dean Brown'uda sahnede seyretmeli derim

Alain Caron - Play

Stanley Clarke - School Days - 1976

Les Claypool - Of Whales And Woe
Les Claypool's Frog Brigade - Live Frogs Setleri
herkes sevmez ama bir denemenizde fayda var

Billy Sheehan - Cosmic Troubadour süper bir albüm
Niacin-Niacin albümü ve Live: Blood, Sweat and Beers DVDsini bulursanız sakın kaçırmayın, birdland'i harika yorumlamışlar, Dennis Chambers la birlikte seyretmek yeter.

George Duke'un müziğini dinlemem ama akıllara zarar basçı Louis Johnson'un olduğu albumleri dinlemekte fayda var,
Louis Johnson'un training dvdsi çok iyi,

Miles Davis - Tutu ve Siesta

Stuart Hamm - The Urge

Wooten seven arkadaşlar bu albumu mutlaka dinlemeli,
Vital Information - Come On In,  Vital Tech Tones 2(2000), Steve Smith ile çok iyi bir ikililer,

Billy Cobham - Crosswinds bass için değil, bu adam çok iyi

Coiler

Gürol Ağırbaş'ın iki albümünü de severek dinliyorum.
Jaco Pastorious'un da aynı adını taşıyan albümü de harikadır.

merhabalar,aranızda yeniyim;ben de katkıda bulunmak istedim:
Tony Levin'in (King Crimson ve Peter Gabriel)albümleri fena değildir
-Double Espresso
-Pieces of the sun
-Waters of eden
-World diary

moderator ozguc arkadaşımın mesajı yazılalı epey olmuş,ama isteği hala geçerliyse diye:Roger Waters'ın 1970'de Ron Geesin le yaptığı "music from The Body" adlı bir albümü mevcuttur-

benim favorilerim ise
The Cure-Wish,Disintregation,Faith
King Crimson-Thrak,Larks Tongues in Aspic,The Court of the Crimson King
                     Red
Peter Gabriel-Ovo-Us-So
Depeche Mode-şarkı bazında-Clean,Useless,I Feel You,Walking in my      
                      Shoes
Led Zeppelin,Tangerine Dream,Rush,Wishbone Ash filan da var ama yazdıkça yazasım geldi,amma çok beğendiğim şey varmış,hayret ettim:)

Alntı yapılan: "capcom"gerçi ben hususi bascı müziği dinlemiyorum ..
normal rock, pop, funk tarzı müzikler içersinde güzel baslarının olduğuna inandığım albümler...

Ben de bas gitara ilgi duymamı sağlamış benzer albümler olarak The Cure'un "Faith" ve "Disintegration," ve The Sisters of Mercy'nin "Floodland" albümlerini buraya yazmak istedim.

victor wooten bence süper hem yetenek hemde albümleri sıkıcı değil :wink: