Ulas ENGIN

Başlatan , Eyl 01, 2007, 00:44

CR5MW

Merhaba arkadaslar.Oncelikle böyle güzel bir sitede bulunmaktan gercekten cok hosnut oldugumu belirtmek isterim.Bircok bassci arkadasim burada...Bu beni mutlu ediyor.
  Bass gitara baslamadan önce Trakya Devlet Konservatuvari Viyolonsel bölümünde okumaktaydim.Bir gün elime bir bass gitar gecti ve macera basladi.Fa anahtarina olan asinaligim, beni bu enstrümana daha da cok bagladi.Aradan yillar gecti ve 2001 yilinda Istanbul Bilgi Universitesi Electric Bass Guitar Bölümüne burslu girmeye hak kazandim.Tabi hemen konservatuvardan ayrilip,bass gitarin pesine düstüm...2008'de Istanbul Bilgi Universitesi Electric Bass Guitar bölümünden mezun oldum.Müzik hayatim boyunca Aminbay Sapayev,Dilsad Hüseyinzade,Raci Pismisoglu,Kursad Ant,Imer Demirer,Ricky Ford gibi degerli hocalarla calisma firsatim oldu.Tabi akademik hayatimin yani sira para kazanma amacli bircok organizasyonda bulunup bircok sanatciya eslik ettim. Şuan Sibel TÜZÜN'e bass gitar çalarak eşlik etmekteyim.Gelelim ekipman listesine....
Ekipman listesi oldukça değişiklik gösterdi zaman içinde.Bazı arkadaşlar sabit tabi bu listede...

Sabit Arkadaşlar:
1)KEN SMITH CR5M(5 telli the U.S.A)(Elite Serie)
2)KEN SMITH BSR5MW(5 telli the U.S.A (Fretless)
3)WARWICK CORVETTE $$ BUCK 5(GERMANY)

Gelip Geçenler:
1)FENDER USA DELUXE 5
2)FENDER USA DELUXE 4
3)FENDER MARCUS MILLER 4
4)FENDER GEDDY LEE
5)FENDER USA STANDART 5
6)FENDER USA STANDART 4
7)FENDER JACO PASTORIUS SIGNATURE
8)MUSICMAN STINGRAY 5
9)MUSICMAN STERLING 4
10)CARVIN LB75
11)CARVIN LB 75 P
12)GODIN ACOUSTIC 5 SA
13)DINGWALL AFTERBURNER II 5
14)LAKLAND 55 94 DELUXE
15)YAMAHA TRB 6
16)YAMAHA TRB 5
17)YAMAHA TRB 6 II
18)YAMAHA TRB 5 II
19)YAMAHA TRB 6 P
20)YAMAHA TRB 6 JP 1ST GENERATION
21)CONKLIN GT7
22)CORT A5
23)CORT A6
24)CORT B5
25)BASS COLLECTIN SB 310
26)BASS COLLECTION SB 320
27)KEN SMITH CR5M TIGER
28)KEN SMITH CR6GMW
29)KEN SMITH BSR 5MW
30)KEN SMITH DESIGN 5 JAZZ BASS
31)ERKAN SIZARLAR CUSTOM 6 SINGLE CUT
32)ERKAN SIZARLAR ULAS ENGIN CUSTOM 5
33)PEAVEY MILENNIUM
34)IBANEZ SDGR 886 JAPAN
35)IBANEZ GWB 35 FRETLESS
36)IBANEZ SR 3005 PRESTIGE JAPAN

Amps:
1)EPIFANI UL 902C(Head)

Cabinets:
EPIFANI PS 410 4X10 CABINET

Effects:
ROLAND VB-99
ROLAND GK3-B MIDI PICKUP

Bu aletlerle ilgili kafaniza takilan herhangi bir soru varsa hic cekinmeden danisabilirsiniz...
Saygilar.

bass1234

Yanlış hatırlamıyorsam en son Serkan Çağrı'nın TRT 2'de sunmuş olduğu "Dünyanın Türküsü" adlı programındaki orkestrada görmüştüm.

Umarım yanılmıyorumdur?

CR5MW

Slm.
Hayir yanilmiyorsun.Arada sirada Serkan'la bulusma sansim oluyor TRT sayesinde,tabi birde cay kahve icmeye Notist'e gidersem...(Notist,Serkan'in dersanesi bu arada).:)

efemanco

ulaş kardeş şu senin marcus miller 4 telli haklkında biraz bi şeyler anlatabilirmisin nasıl bi alet sana göre iyi ve kötü yanları nelerdir...Ondan almayı düşünüyorumda...sevgiler

Gecko

çok güzel bir kariyer  :) ekipmanında maşallahı var.. hayatının devamıda başarılarla dolar umarım..

CR5MW

Slm Efemanco.
Marcus Miller Jazz Bass,bence özellikle Marcus Miller tonu isteyen basscilarin tercihi olmali diye düsünüyorum.Cünkü gercekten Marcus Miller'in saoundunu yakalamak zor olmuyor.Aktif devreye sahip olmasi ve active-passive switch'in gürültüsüz olmasi bence büyük avantaj bir Jazz Bass icin.Ayrica passive kullanildiginda da 75 model Jazz Bass tadinda oldugunu söyleyebilirim....Zaten maple tuşe hem güzel göründügü gibi hem rahat hemde parlak tonlar icin birebir diyebilirim özellikle slap soundunu tiz karakterli seviyorsan...Bunun yanisira kullanilan agac kalitesi bence gayet güzel...Bir de benim en cok hosuma giden yönü,eski 75 model jazz basslardaki gibi head'in ''BALTA KAFA'' diye adlandirilan büyük kafadan olmasi...Tabi kisiye göre degisir ben bu konularda eski modernlerdenim galiba....:)Bu arada active devre 2 band EQ icermekte bass ve treble.Bu aciklama umarim yeterli olmustur.Ama yok yeterli olmadi duymam calmam lazim dersen yine cözüm bulunabilir.Birgün bos oldugum bir zamanda Kadiköye ugrarsan deneyebilirsin aleti.Bu arada Ilanlarda satilik olan benim Marcus Jazz Bass.Almasanda fikir edinme amacli bakabilirsin yanlis anlama sakin:)

CR5MW

Slm Gecko.
Cok tesekkür ederim hep beraber basarilar yasamak dilegiyle...
Sevgiler...

efemanco

Alntı yapılan: "CR5MW"Slm Efemanco.
Marcus Miller Jazz Bass,bence özellikle Marcus Miller tonu isteyen basscilarin tercihi olmali diye düsünüyorum.Cünkü gercekten Marcus Miller'in saoundunu yakalamak zor olmuyor.Aktif devreye sahip olmasi ve active-passive switch'in gürültüsüz olmasi bence büyük avantaj bir Jazz Bass icin.Ayrica passive kullanildiginda da 75 model Jazz Bass tadinda oldugunu söyleyebilirim....Zaten maple sap hem güzel göründügü gibi hem rahat hemde parlak tonlar icin birebir diyebilirim özellikle slap soundunu tiz karakterli seviyorsan...Bunun yanisira kullanilan agac kalitesi bence gayet güzel...Bir de benim en cok hosuma giden yönü,eski 75 model jazz basslardaki gibi head'in ''BALTA KAFA'' diye adlandirilan büyük kafadan olmasi...Tabi kisiye göre degisir ben bu konularda eski modernlerdenim galiba....:)Bu arada active devre 2 band EQ icermekte bass ve treble.Bu aciklama umarim yeterli olmustur.Ama yok yeterli olmadi duymam calmam lazim dersen yine cözüm bulunabilir.Birgün bos oldugum bir zamanda Kadiköye ugrarsan deneyebilirsin aleti.Bu arada Ilanlarda satilik olan benim Marcus Jazz Bass.Almasanda fikir edinme amacli bakabilirsin yanlis anlama sakin:)
teşekkür ederim kardeşim yorumların için inşallah müsait olduğum zaman bi hal çaresine bakarız tanışma imkanımız olur...Sevgiler başarılar...

bass-x

Ekipman cok guzel ulas,ayni zamanda aldigin egitimin de ekipmanin kadar kaliteli...
Umarim iyi projelerde sana da cok rastlayabiliriz...Saygilar... :)

CR5MW

Slm Bass-x.
Yakin bir zamanda yeni projelerde görünmeyi planliyorum.Bu arada güzel yorumun icin tesekkür ederim.Sevgiler.

mmfender

ben de hesapli bir 6 telli ariyorum.
Marcus Miller bende de var mukemmel bir bas gercekten..
Ibanez BTB bulabildim su anda.
Cok genis tel araligi sevmiyorum ama slap yapabilecek kadar da
aralik istiyorum. Bir de cok agir oluyor 6 telliler haliyle.
Ibanez ler nasil genel olarak? Sizdeki 6 telli Ibanez nasil? biraz anlatmaniz mumkun mu?

CR5MW

Slm.
Ibanezlerin tel araliklari düsündügünden daha dardir.Ama benim ellerim kücük oldugu icin daha rahat caldigimi söyleyebilirim.Bu arada btb serisinin prestijleri benim cok hosuma gidiyor(Japon olanlar)Ama son yillarda cikan btb lere nedense ben isinamadim tabi bu benim görüsüm...
Genis tel raliklari olan bir 6 telli düsünüyorsan Yamaha'lar bu is icin ideal gibi...Tabi ton konusunda bisey söyleyemem.Cünkü Yamaha'nin en alt serilerinden en üst serilerine asagi yukari bütün modellerini uzunca bir zaman denemis biri olarak,bana cok karaktersiz geldigini söyleyebilirim(JP bi nebze haric)...tabi buda benim görüsüm...Eger japon ibanezlerin prestige serilerinden bulursan kacirma derim ama tabi tel araliklari biraz dar.Yanilmiyorsam 17-18mm.Umarim ise yaramistir....:)

CR5MW

Bu arada bendeki 6 telliden hic bahsetmedigimi farkettim...O cok eski bir seri...Uzerindeki devre basslines ama hangi model hatirlamiyorum cünkü bundan 10 sene önce falan takildi.3 band active/passive switch li.Tel raliklari oldukca dar fakat radius u oldukca ince...Daha ince bir sap görmedim...Tam bir kiz bassi diyebilirim...:)Benim ellerim kücük oldugu icin yillarca onunla caldim bununla beraber 34'' scale.Simdi ona sira gelmediginden dolayi bir upright bass ile takas ettim.Yani artik benim degil o...

tmy

slm abi ben tekirdağ dan tümay yelkende çalıorm geçn hafta tanışmıştık...performansını çok beğenmiştim güzel çalıosun inş. senin kadar iyi çalarım :) çektiğim videoların çok faydası oluo saolasın show yaptın zaten o gece :) yanlız çok üzgünüm programdan sonra aşağı inmiştik sana bi güle güle bile diyememiştim kusura bakmassın inş.seninle tanıştığımdan sonra daha çok araştırma yapıorum çok az bilgi sahibiyim...farkındayım.! Sağol verdiğin bilgiler için...abi bu taraflara yolun düşerse görüşelim biliorum çok meşgulsün ama eğer fırsatın olursa...abi yine görüşmek ümidiyle kendine çok iyi bak ...:)

CR5MW

Slm Tümay.Faydali olabildiysem ne mutlu bana tekrar görüşmek dileğiyle....