Mahir Usta?

Başlatan , Ekm 03, 2007, 15:35

Meloik

İstanbul kadıköyde dün gitarımı teslim ettim kendisine. mahir Ustayı tanıyan bilen var mı aranızda? Stage müzikten barış ve soundcheck studio dan serhat bana tavsiye etti kendisini ancak ben akıl edip buraya yazıp soruşturmadım daha önceden.  biraz geç olsa da soramak istedim buradaki üyeler arasında bilen eden var mı kendisini? Ben genel tavırları ve güvendiğim insanların referansları ile güvenilir buluyorum ama tecrübeli olan arkadaşlar ona gitarını tamir ettirmiş olanlar ya da ondan gitar yaptıranlar varsa fikirlerini öğrenmek isterim.
Buarada gitar yaptırmayı da düşünüyorum önümüzdeki yıl içinde daha doğrusu ya fender deluxe jazz bass ya da fender deluxe presicion alıcam ya da gitar yaptırıcam bu açıdan da fikirlerinizi istiyorum ve biliyorum çok şey istiyorum:)

bass1234

Bundan tam bir hafta önce Kadıköy Stage Music'e uğradığımda Barış Abi ile geçen diyaloğumuz esnasında konu bir şekilde yurdum luthierlerine geldiğinde o da bana Mahir Usta'yı önerip, ustanın kartvizitini vermişti.

Ben de merak ediyorum açıkçası?

EsatE

Yakın bir zamanda bir bas yaptıracağım, ondan İstanbul'daki tüm ustaları geziyorum. Kadıköy pazarından geçerken dükkanına rastladım mahir ustanın ve konuşmak için girdim. Yaptığı baslardaki işçilik kötü kalite (ken smith taklidi) Wenge'den sap olmayacağını söyledi, bu da pek hoşuma gitmedi. Fiyatları normal gibi. Şahsen kadıköyde çok acil bir tamir işim olmadıkça gitmeyeceğim bir yer. Fakat tamir v.b işçiliği nasıldır bilemem. Gördüğüm budur.

EsatE

Tünelde Akdeniz Müzik'te Mahir ustanın yapmış olduğu 6 telli bir bas var. Ken smith manyetikleri takılmış. İşçilik cidden çok problemli. Manyetikler çöpe gitmiş resmen.

shaman666

iyi niyetli olduğunu düşünmediğim bir şahıstır kendileri..normalde üç-beş tl isteyeceğini umduğunuz tamir işlerine 20 tl istediğine şahit olmuşumdur.kendisinden soğudum açıkçası, kimseye de tavsiye etmiyorum.ayrıca çeşitli dükkanların ve şahısların yönlendirmesine de pek fazla güvenmemek gerektiğini düşünüyorum, sonuçta arada 'duygusal' bir ilişki olabiliyor..