basgitarist.com ve gidişatı hakkında öneriler

Başlatan , Ağu 24, 2008, 16:18

Tutatsuta

Ahmet sayfa içi düzeni bozacak herşeye müdahale etmek durumundayız. Kızacak bişey yok bunda.

Ayrıca moderatör olunca herkesin tepesine binemiyorsun, onu da ekleyeyim. Eğer öyle bi hevesin varsa sana geçici olrak moderatörlük versinler de öyle yap. Bak bakalım öyle yapınca günde kaç kere küfür yiyorsun?  :lol:  :lol:  :lol:

Lord_of_Bass

Alntı yapılan: "Tutatsuta"Bak bakalım öyle yapınca günde kaç kere küfür yiyorsun?  :lol:  :lol:  :lol:
en azından düzen sağlanır :D

zekimertt

Yazılar uzun diye tamamını okumayanlar var sanırım, o yüzden beni anlamamakta ısrar ediyorlar. Bi de şöyle deniyelim:

Ben kimse kimseye teşekkür etmesin [img]17:[img]demiyorum[/size:[img]. Ama ne "[img]17:[img]teşekkür ettiğini cümle aleme ifşa etmek isteyenlerin[/size:[img]", ne de "[img]17:[img]yaptığı paylaşımın altında onlarca teşekkür mesajı görmek isteyenlerin[/size:[img] varlığını da anlayamıyorum. O kadar teşekkür etmek istiyosan elemana özel mesaj at teşekkür et. Şahsen ben ne açtığım başlığın altında, ne de özel mesaj kutumda onlarca teşekkür mesajı görmek istemem. Görmek isteyen varsa yazsın "teşekkürleri şu yolla kabul ediyorum" diye.

[img]17:[img]Paylaşımla ilgili sorunu olanların sorduğu sorular, düzeltme ve güncelleme mesajları, mesaj sayısını artırmak isteyenlerin mesajları arasında kaynıyor, bu da paylaşımın amacına ulaşmasını engelliyor[/size:[img] diyorum (3 oldu).

Alntı yapılan: "Lord_of_Bass"eğer üyelik tarihinden itibaren rütbe verilmeye başlanılsa hiç ota çöpe karışmayan, 3 yıl önce üye olup 3 mesaj atmamış kişiler de rütbeli sayılacak.

Ama bu adam [img]18:[img]en az üç yıldır bas gitar çalan[/size:[img] bir adam olacak. Zaten ilk mesajımda da demişim ki

Alntı yapılan: "zekimertt"...rütbe işinin "üyelik süresi + mesaj sayısı" gibi kriterlerle ölçülecek şekilde değiştirilmesi gerek bence

nası okuyosunuz ben anlamadım.

Alntı yapılan: "Lord"moderatörler uğraşmasın diyorsanız verin kardeşim bana da moderatörlük, ben biniyim tepelerine

iyi o zaman, moderatörlerin de işi gücü yoktu zaten

Alntı yapılan: "şaban@TosunPaşa"...evet lütfücüğüm, sen de paşasın, ben de paşayım... Hepimiz paşa olalım!

Alntı yapılan: "Lord"ayrıca şu imza lafını da herkes ağzına dolamış

Benim burda bahsettğim kişi sen değilsin ki, neden yarası olan gocunur hesabı hemen üzerine alınıyosun?

Muhalefet olsun beri gelsin diye muhalefet yapmayalım, üç kez okuyup bir kez yazalım.

khazol

Alntı yapılan: "Lord_of_Bass"ayrıca şu imza lafını da herkes ağzına dolamış. imza da imza diye, son imzam biraz büyüktü, zaten yapılan uyarı sonunda da sildim. ki silmesem ne yani, kime ne zararı var, sayfaya en fazla 200 kb daha fazla yüklenecek. dediğim gibi

1.Sayfa basina 200K az degil coktur hatta. 100 kisinin ayni anda 200K fazla cektigini dusun.20MB/sn ekstra yuk servera. Neyse.
2.Avatarlarin ve imzalarin arasindan mesaj okumak istemiyorum ben.Hersey birbirine giriyor. Buyuk imza acilan basligin kalitesini de dusuruyor bence.

Bunlar da benim yorumlarim.

olgac

Zekimert nickli arkadaşıma arkadaşım sen ne arayorsun burda her şey dört dörtlük olsun veya insanlar belirli bir saygı çerçevesinde olsun mu istiyorsun eğer böyle olmasını istiyorsan emin ol sitenin çoğunluğu forumla ilgilenmez bile.Yaptığınz bir nebze doğru bir nebze yanlış böyle yaparak insanları karşınıza almaktan başka hiç bir şey yapamazsınız.Kimsenin yazılarının dört dörtlük olmasını bekleyemezsiniz bazı şeyler göz arda edilmeli çünkü zaten burda bir şeyler paylaşıyoruz yani bu kadar titiz olmanın bir anlamı yok sonuçta bizde herlkez msn diliyle konuşsun demiyoruz  ama didiklemeyede gerek yok.Ayrıca Lord_of_Bass nickli arkadaşımada sonuna kadar katılıyorum çünkü burayı bir aile olarak görüyorsak ufak tefek şeyleri göz arda edebilirz sanıyorum.Deminde yazdığım gibi msn dili değil istediğimiz fakat didiklemeninde bir anlamı yok.

Tutatsuta

Bir forum içi mesaj örneği de benden:  :lol:

Xlfjsif:

Walla oh süper oldu fena laf soktum sana (Sonrasında şirin mi şirin smileyler)

Conatan_Skimdirias_Rasmussen veya Goet-oah:

Ulan ben senin ananı... Senin a.k. o.ç. Bilmem nereye gir gir çık . Bu sitedeki herkes top zaten! topunuzun a.k. laaaağğğğyyyynnnnnnn!!!

Bir de bonus olaraktan özel mesaj kalıbı:

Alıcı: HerKimseArtık
Gönderici: Conatan_Skimdirias_Rasmussen veya Goet-oah

Mesajı kouyan kişi (Dumura uğramış bir şekilde) : N'oluyo ya?  :?:

---------------------------------------------------------------------------------------

Ben daha başka birşey diyemiyorum...

:lol:

zekimertt

Alntı yapılan: "olgac"Zekimert nickli arkadaşıma arkadaşım sen ne arayorsun burda her şey dört dörtlük olsun veya insanlar belirli bir saygı çerçevesinde olsun mu istiyorsun eğer böyle olmasını istiyorsan emin ol sitenin çoğunluğu forumla ilgilenmez bile.

Yok canım ne saygısı ne sevgisi, ne çerçevesi, herkes birbirine ana bacı gardaş sövsün, kan gövdeyi götürsün, fight klub hesabı stres atalım relax olalım istiyorum. (son çıkan msn skandalıyla da anlaşılıyor ki zaten bazı arkadaşlar çoktan akraba olmuşlar) Tek derdim de sitenin çoğunun forumla ilgilenmesi... Tövbe tövbe...

Saçmalamayalım lütfen.

Gokmen

Zekimert, bence gayet haklısın. Dediklerine katılıyorum.

Bir tek o teşekkür mesajları var ya, onların önüne geçmek için 7/24 online moderatör olması gerekiyor ki bu da pek mümkün değil. Çok fazla da o konuya takılmaya gerek yok, moderatör arkadaşlar zaman zaman temizler olur biter. Yoksa bu tip "mesaj kasan" tabirli kişileri ne yapacağız peki? Evlerine gidip dövemeyiz de :) Pek önüne geçilecek bir durum değil yani, adam takmışsa kafaya yapacak birşey yok.

Sitenin altyapı eksiklikleri ortada zaten. Revizyon şart.

Rütbe işine de çok takılmamak lazım, ya o iş manuel yapılacak ve moderatör'ler belirleyecek, ya da mesaj sayısı ve/veya siteye üyelik tarihine göre olacak. Rütbe alınca birşey mi oluyor onu hele hiç anlamam.

Not: Olgaç, alınma ama senin mesajlarını okumakta çok zorluk çekiyorum, gözlerim de bozuk değil demek ki yazımında bir sorun var. Alttaki mesajını da açıkçası üstün körü okuyup geçtim. O konuda pek haksız değil arkadaş. Ayrıca yanlız da değilsin bu forumda :)

Tutatsuta

Gökmen Abi görüşlerinin tamamına yakınına katılmakla birlikte, birkaç şeye ekleme ve düzeltme yapmak istiyorum:

Alntı yapılan: "Gokmen"...Bir tek o teşekkür mesajları var ya, onların önüne geçmek için 7/24 online moderatör olması gerekiyor ki bu da pek mümkün değil.

Ben hiç log-out yapmadığım için 7/24 çevrimiçiyim. İsteyen beğenmediği veya kurallara aykırı gördüğü mesajı bana ulaştırabilir. Bunlar mantık çerçevesinde değerlendirilip karar verilecektir.

Alntı yapılan: "Gokmen"...Rütbe işine de çok takılmamak lazım, ya o iş manuel yapılacak ve moderatör'ler belirleyecek, ya da mesaj sayısı ve/veya siteye üyelik tarihine göre olacak...

Abi seni tanımasam da severim, yaşına ve tecrübene saygı duyarım ama; Sanki başka işimiz gücümüz yokmuş gibi bu işin de moderatörlere yüklenmesini istemeni kabul edemem. Böyle bir olay olursa tabii ki görevimi yaparım ama bazen bezdirildiğimiz için bazı şeylerle uğraşmak istemiyorum.  :)

Ayrıca ben moderatör toplantısı - veya buluşması her ne demeyi tercih ederseniz - yapmayı teklif ettim. Sağolsun Hüseyin dışında hiçbir görevdaşım konuya cevap bile yazmadı. Ben bir araya gelip bazı şeyleri tartışmamızın ve insiyatif alarak karar vermemizin gerekliliğine inanıyorum.

Neyse. İyi geceler. Tatlı rüyalar olsun diyelim efenim.  :P

olgac

Alntı yapılan: "Lord_of_Bass"arkadaşlar alakasız şeyler yazmaya başladınız. birinin birine sövmesini savunmuyorum ben. bunların benim savunduğum fikirle ne alakası var?
salih uğraştırmayın diyor, ben uğraşıyım diyorum dalga geçiliyor. düzen kötü ama yapacak bişey yok düşüncesindesiniz. o zaman ne yazıyorsunuz kardeşim boşu boşuna.
bakın tekrar vurguluyorum, ben demiyorum ki teşekkür mesajından mesaj sayısı kasanlar elini kolunu sallaya sallaya fink atsın forumda, ben demiyorumki ilanlar düzensiz olsun, ben demiyorum ki önceki açılmış binlerce başlıkla aynı olan başlıklar açılmaya devam etsin. bu tip insanları ayırmak lazım diyorum. bunları ayırmak ta kurulan bir sistemin yapabileceği iş değil, bir insanevladı uğraşmalı bu işlerle.teşekkürden mesaj sayısı kasılıyor diye teşekkür etmeyelimmi yani?
yönetim de hiç kılını kıpırdatmıyor, bildiğin Türkiye klasiği oldu işte, hiç birşey yapma, sonucunda güzellik bekle. anca konuş.

Haklısın Ahmetcim ama bazı arkadaşalr ciddden anlamıyo ve saptırıyor.Bakalım daha nereye akdar saptırcaksınız.Ayrıca buyrun askeri bir disiplin getirin siteye.Zekimert sana diyorum lafları lütfen çarpıtma.Çünkü analtmak istediğimden çok farkı şeyler yazmışsın oraya yakıştıramadım şahsen.Bundan basgitarist.com bir aile muhabbeti kalksın o zaman bir anlamı yok çünkü.Ben kardeş olacağım adamlarla oldum gerisi beni sallamaz.

---------------------------------------------------------------------------------------

Alntı yapılan: "zekimertt"
Alntı yapılan: "olgac"Zekimert nickli arkadaşıma arkadaşım sen ne arayorsun burda her şey dört dörtlük olsun veya insanlar belirli bir saygı çerçevesinde olsun mu istiyorsun eğer böyle olmasını istiyorsan emin ol sitenin çoğunluğu forumla ilgilenmez bile.

Yok canım ne saygısı ne sevgisi, ne çerçevesi, herkes birbirine ana bacı gardaş sövsün, kan gövdeyi götürsün, fight klub hesabı stres atalım relax olalım istiyorum. (son çıkan msn skandalıyla da anlaşılıyor ki zaten bazı arkadaşlar çoktan akraba olmuşlar) Tek derdim de sitenin çoğunun forumla ilgilenmesi... Tövbe tövbe...

Saçmalamayalım lütfen.

Ayrıca senin ne yapmak istediğini anlamış değilim.Benim yazdıklarımı anlıyacak kapisitede değilsin sanırım.Ben diyorum ki tabi düzen olsun ama çok abartmayalım sen sövelimmi edelimmi diyosun.Ne alaka bi kere benim dediklerimle bağdaşmıyo bile.Lütfen yazdıklarımı biliniçli bir şekilde oku sonra ycevap yaz arkadaşım.

Tutatsuta

Moderatör olmak öyle kolay bişey değil Ahmetçim. Şimdi sana çok kolaymış gibi geliyor ama, foruma atılan her yeni mesajı teker teker okuyacaksın, onların kurallara uygun olup olmadığına karar vereceksin, bir de ilanlar var, vs vs. Benim orada anlatmak istediğim zaten moderatörlerin yeterince görevi olduğu, onların üzerine yeni bir görev yüklenmemesi gerektiğiydi.

Her neyse. Rütbe ve "junk" mesajlar tartışmamız gereken en son konu olmalı şimdilik. Bence ilk önce forumun alt yapısını nasıl daha güçlü yapabiliriz onu tartışalım.

Ayrıca küfürleşme ve kötü sözler içeren mesaj/özel mesaj/forum dışı iletişim kanallarını da tartışmaya açmak istiyorum. Bu eylemi gerçekleştirenler forumdan acele ile uzaklaştırılması gerekli ama nedense gerekli önlemleri bir türlü alamadık.  :)

Gokmen

Salih,

Ben moderatörlere yüklensin demedim, o konudaki teknik olarak seçenekleri söyledim sadece. Her forumda bu böyle, başka seçenek yok teknik olarak. Çok takılıp kalacak bir konu değil, hemfikiriz yani.

Bir de tabii 7/24 online olayında genelleme yapmıştım. Nereden bileyim ben senin sibernetik organizma olduğunu :)

Olgaç ve Ahmet, bence çok aşırı tepki veriyorsunuz.

Bu foruma sürekli giren insanlarsınız ikinizde ve Zekimert'de temelde sizden farklı şeyler söylemiyor. Ama tabiki insanlar saygı sevgi çerçevesinde davranmalı. Bunda da pek ödün verilmemeli, kalkıp biri birini burada lüzumsuzca yermemeli. Bunlar Forum'dan daha çok toplumdaki görgü kuralları zaten.

Forum'da kurallar uygulanırsa ben girmem komik bir söylem Olgaç, dediğim gibi Forum'a en çok online olanlardan birisin, başka forumlar da biliyorum, inan 3. mesajında forumdan çıkartırlar seni :) Burası zaten o kadar sıkı kurallar uygulanan bir yer değil. Zekimert'in söylediklerine bu kadar tepki veriyor olmanız enteresan. Hele hele direkt size söylediği ( başta) birşey yokken.

Büyük avatar sorun olabiliyor Ahmet, ben şahsen  sayfa sola doğru kaybolup gitmişse okumam bile. Nihayetinde avatar görmek için girmiyor bu foruma, benim bu forumu okuma kolaylığımı avatar gözükecek diye kimse engellememeli. Bu, benim forumu okuma hakkıma gösterilecek saygı olmalı. Kişisel olarak algılama lütfen, genel olarak söylemeye çalışıyorum.

Askeri disiplin felan dememiş kimse, nereden nereye geldiniz inanılmaz.

Bu adres msn verme olayı da komikleşmeye başladı, lütfen kendinize gelin. Site ile ilgili öneri herkes yapabilir, cevaplarında da fikrinizi söylersiniz, site yönetimi ne karar verirse o olur. Kararları kuralları beğenmiyorsa birisi tabiki siteye girmemekte özgürdür. Bunu bir tehdit olarak yazmak hiç yakışık almamış.

Lütfen konuyu bir rayına sokar mısınız? Konu bu site ve forum için neler yapılabilir, söylenilen fikirlere karşı çıkmanın da bir adabı var. Tek başımıza kullanmıyoruz bu siteyi, herkesin fikirlerine saygı duymayı öğrenmeliyiz.

Teşekkürler.

Lord_of_Bass

gökmen abi ben avatar dev gibi olsun demiyorum zaten. benim kızdığım şey izin verilen özgürlüklere de karşı çıkılması, engellenmek istemesi. msn imi vermemin nedeni de başkaları gibi sövmek değil güzel güzel konuşup anlaşmaktır. çünkü burda biri yazcak mesajı, cevap anca ertesi gün gelcek, zor oluyor.

Merhaba.Çeşitli yaş ve eğitim aralığında 7030 kayıtlı üyenin olduğu bir siteden bahsediyoruz.Buna dikkat önce.
 Hali ruhiyetimizin iyiye gitmediği genç arkadaşlarımızın cümle kurulumlarından,kelime yazışlarından belli olmakta.İstiorm.Gidiorm.
Anlıcanız.Herkez.
 Noktalama işaretlerini bende bilmiyorum.Fakat bir forum sitesine yazı yazarken dikkat edilmesi gerekmiyor mu?Hiç tanımadığın birine;dostum,
birader,hocam gibi cümleleri telaffuz etmek ne kadar doğru?
  Site kurucuları,moderatörler görülen belli başlı aksaklıkları tespit eder
diğer eşdeğer siteleride takip ederek forum kurallarını belirlerler.Biz kulla
nıcılarda uymaya çalışırız.
 Askere gideniniz bilir.Kocaman harflerle hiç ummadığınız yerde asılı olan yasak listesini.Kıyma makinasına elimi sokmayacağım.Hamamda şaka yapmayacağım(düşüp kafanı kırma diye).Kurulanmak için fırına girmeyeceğim.Çünki daha önce birileri bunları yapmıştır.
 Mahsun Kırmızıgül der."Hepimizi Kardeşi"diye.Kardeş olmak zorunda değiliz.Beraber yaşamayı öğrensek,farklılıkları kabul etsek yeter.

"Arkdaşlar bu saatten sonrada site ciddi bir düzene ve milletin birbirine nefretle değil saygıyla yaklaştığı zaman siteye tekrardan dönüş yapacağım. Uzun bir süre girmek istemiyorum.Kalın sağlıcakla"
 Bak bu da çok anlamsız...Hayatın sırrı mı elinde?Ne şimdi bu?

Oda...Buda...Direk...Endirek...Gidiormm bye...

Tutatsuta

Gereksiz mesajlar temizlendi.