Erkan Sızarlar (İzmir)

Başlatan serkan bigay, Ara 25, 2005, 15:28

Racsen

Bu arada arkadaşın sapı attı dediği, truss rod'un kafası kırılmış. İnsanların kafası karışmasın yanlış biliyor olabilir insanlar.
Sap atması başka bir durumdur. ;)

Sancak

Bildiğim kadarı ile bu Erkan Sızarlar tarafından garanti kapsamında sayılan bir durum. Detaylı bilgisi olan arkadaşlar bu durumda ne yapılabileceğini açıklayabilir mi? Çünkü bu durumda 1500 TL değil 150 TL bile bu basa verilecek fazla bir para. Arkadaşın durumu ne olacak bu durumda?

Racsen

Alntı yapılan: "Sancak"Bildiğim kadarı ile bu Erkan Sızarlar tarafından garanti kapsamında sayılan bir durum. Detaylı bilgisi olan arkadaşlar bu durumda ne yapılabileceğini açıklayabilir mi? Çünkü bu durumda 1500 TL değil 150 TL bile bu basa verilecek fazla bir para. Arkadaşın durumu ne olacak bu durumda?
Erkan Sızarlar ile iletişime geçerse sorunu çözülüyor zaten :)

Ama neyin ne olduğunu bilmeden kötülemek, yermek daha kolay geliyor tabi insanlara... Tekrar belirteyim de sap atması olmadığını olayın :)

yenerr

sancak tsk edr bır sız anladnız yardımcı olmanızı ıstıyorum nasıl tamırı yapılabılınır gıtarın adanada oturuyorum bu cevrede yapabılecek bırısı varmıdır

marcus

Hayal kırıklığını anlayabiliyorum. Benim de zamanında bir gitarımda truss rot arızası olmuştu. Moralimin çok bozulduğunu hatırlıyorum. Sonra gitarı Rıfat'a götürdüğümde tereyağından kıl çeker gibi halletti.

Bir gitarda ahşabın iç yapısından kaynaklı telafi edilemez durumlar (sapın öne arkaya değil burulma yönünde yamulması, ölü noktalar vs) haricinde halledilemez hiçbir arıza yoktur. Madem truss rotun kafa kısmı kırılmış, ilk olarak gitarın imalatçısıyla temasa geçmen gerekiyordu mantıken. Neticede Erkan usta bu piyasadaki saygın lutiyelerden birisi. Piyasada onun yapımı basları kullanan bilindik basçılar mevcut. Erkan usta ürettiği gitarın arkasında durmayacak bir adam olsa bu kadar isim yapmazdı değil mi?

Yapılması gerekeni yapmak yerine kendini paniğe teslim etmişsin. Yukarıda Racsen arkadaşımız da açıkça yazmış "Erkan ustayla temasa geçerse sorunu çözülüyor" demiş. Hal böyleyken en sağlıklısı gitarın yapımcısı olan Erkan Usta'yla temasa geçmektir. Bunu daha net biçimde nasıl ifade edebilirim bilemiyorum valla. Cümlenin neresinin anlaşılmadığını söylersen orasını daha da açmaya çalışırım.

Sancak

Aynen İlker'e katılıyorum. Adana ya da Mersinde yapacak usta bulsan bile ödeme yapman gerekir, ve işçiliği Erkan usta kadar iyi olan birini görmedim bas konusunda. Erkan usta büyük ihtimalle kendi bası olduğundan bu sorunu ücretsiz halleder. Tabii kullanıcı hatası yoksa. İzmire PTT kargo 15 TL geri gelmesi de 15 TL. 30 TL ye halledilir yani bu durumda. Ama bir ustaya yaptırmaya kalksan çok çok daha fazla talep eder.

EK: Bu arada nasıl kargolarım sağlam olur mu diye endişen varsa bası müsait bir zamanında bana getir, bendeki hardcaselerden birini ödünç vereyim, beraber götürüp kargolayalım. Telefon numaramı bildirmiştim, bu konuda yardım için de arayabilirsin.

orkemay

Alntı yapılan: "orkemay"gitarı ustasına gotürüp, çozüm aramanız daha doğru  sanırım:)

evet arkadaşlar benim de dediğim buydu zaten...örneğin ben gitarts olarak yaptığım tüm gitarlarımın bakımlarını ömür boyu ücretsiz yapma prensibindeyim, hatta gerekirse (kullanım hatası dışında) yeni bir gitar yapmayı da garanti ediyorum. :) www.gitarts.com

Pastorius

enantyomer

sitesi de türkçe kullanılabilseymiş.