Erkan Sızarlar (İzmir)

Başlatan serkan bigay, Ara 25, 2005, 15:28

Racsen

Sanırım almanyadasınız ordaki imkanlar daha fazla tabi burada iyi bir bas için ne gibi fiyatları gözden çıkardığımızı belki bilirsiniz Erkan abide bize böle bir imkan sunmuş , açıkcası , kinayeli yazılan her yazı karşısında erkan abiyide savunurum bir şekilde.

Ayrıca sizin gibi gençleri daha iyi baslar yaparkende görmek isteriz diyip sizinle ilgili tartışmalardan çekiliyorum :)

wooten

Ben hiç bişey anlamadım abi...

sheehan

arkadaslardan bırı ınternet sıtesı var mı fılan sormus..
arkadaslar www.faanahtari.com da Erkan Sızarlar yapımı gitarların fotolarını görebilirsiniz...
daha olumsuz bir referans duymadım herkes fıyatının cok cok otesınde bır kalıtesı oldugunu soyluyor.

zombimurat

erkan ustayı tek gecerim......iyiki tanımışım bu adamı,super işcilik,super iyi niyetli,sabırla dinleyen,buyuk bır tıtızlıkle iş yapıyor..helal olsun verdıgım her kuruş

ubbassist

selam arkadaşlar.Erkan Sızarlar bence de çalınası baslar yapıyor.İşçilik,ağaç,metal aksam...Artık Erkan Ustaya bir bas yaptırmak istediğinizde kesinlikle Osman Alkan ismini duymuş olmanız gerekiyor.Zira yaptıracağınız bas konusunda Osmanla oturup çay içiyorsunuz uzun bir sohbet yapıyorsunuz.İstediğiniz tonları, aksamı, şekli-şemali birbir anlatıyorsunuz.manyetikleri,ağacı kendiniz seçebiliyorsunuz.Eğer bu konuda bilginiz zayıfsa istediğiniz tonlar ve elinizdeki paraya göre Osman size güzel bir konfigrasyon çıkarıyor.Gerisi Erkan Ustanın hünerli parmaklarına kalıyor.Ben son gittiğimde Eylem Pelit'in bası tezgahtaydı ve henüz cilası atılmamıştı.En son Eylem Pelit'in elinde gördüm ve bayıldım.
Ton konusunda oldukça iddialı baslar yapıyor.Eğer dinlemek istiyorum derseniz www.myspace.com/mehmetcoban adresinde bulunan 2 demodan yola çıkabilirsiniz.Bu kayıtlarda,Erkan Sızarlar yapımı 4 telli aktif manyetikli Fodera Bass kullandım(Serkan Bigay yani Funkman için yapılmış olan bas.) ben de 5 telli yaptırmayı düşünüyorum ve şiddetle ES tavsiye ediyorum.Zaten atölyesine giderseniz kesin bir bas yaptırma kararı almış şekilde çıkarsınız  :lol:

Gecenlerde bi web sitesinde Osman Alkan'ın beyanatına göre Erkan sızarlar artık birebir taklit gitar yapmıyacak sadece kendi tasarımlarımızı yapacağız diyordu sanırım 6 tane modelleri var ES kodlu o dizeynlardan birni seçip ağacına manyetiğine karar veriyosun . Bunun yanında Erkan usta sadece gitar değil tek tek parçada üretmekte sap gövde gibi ayrıca yapılan gitarlarda kesinlikle marka logosu ismi gibi bir uygulama yapılmıyor.Bu noktada Erken usta gibi bir yeteneğin ülkemizde desteklenmesi gerektiğini düşünmekteyim keşke ülkemizde nice ES tadında üreticiler olsada yabancı ülkelerden her yıl milyonlarca dolarlık italat yapmak yerine kaliteli custom gitarlarımız olsa Bir yanlışım varsa düzeltin dünyaca ünlü Ken Smith de zaten custom gitar yaparak bu işe başlamış daha sonra işlerini büyütüp seri üretime geçmiş bir usta bi gün neden bütün dünyada ES gitarları satılmasın ...

fUNKYBASS

bende erkan sizarlardan bir bassgitar yaptirmak istiyorum ama ne telefon numarasi var nede ulasabilecegim bir adres.bana yardimci olursaniz cok sevinirim ben almanyada yasiyorum o yüzden bana telefon numarasini yada adresin yazarmisiniz.emailime de atabilirsiniz.

sepsul79@hotmail.de

tessekürler ve saygilar

kerberos

Gitarları ile ilgili baya bir yorum yapılmış ama benim bir ricam olacak.Erkan Usta nın tam olarak dükkanı nerede yani sadece kemer altı denmiş ama birisi ona yakın dükkan vesaire varsa bana tam bir adres verebilirmi cd. sokç falan geçen gün baya bir aradım ama bulamadım..

bass1234

Alntı yapılan: "fUNKYBASS"bende erkan sizarlardan bir bassgitar yaptirmak istiyorum ama ne telefon numarasi var nede ulasabilecegim bir adres.
Bildiğim kadarıyla siparişlerin alımı ile Osman Alkan ilgileniyor ve siparişlerin vücut bulması işlemi Erkan Usta'ya bırakılıyor.

Osman Bey ile iletişim hâlinde olabilmeniz için aşağıya bir e-posta adresi bırakacağım:
hollymaple5@yahoo.com

Sevgiler . . .

Tutatsuta

Erkan Usta'nın yaptığı basların resimlerini "legacy" arkadaşım sayesinde gördüm. mükemmel bebek gibi baslar yapmış. bir izmirli olarak kendisiyle gurur duydum açıkçası...

arkadasımın (forumda mithrandil) in bassını denedim, sahnede duydum

cidden ben burdayım diyen, cok hos tonları olan cok rahat bir bass, maddi olarak uygun olmadıgım icin suan icin bir es dusunemiyorum, ama 1500 usd verebilcek durumum olunca tek yapacagım sey es almak olcak...

Alper_Yilmaz

Merhabalar,

Vinnie bas gitara single cutaway tasarimini ilk uygulayan luthiye diye biliniyor.    Aslinda bu tasarim Fender'in Telecaster modelini ya da Gibson'in Les Paul'lerini ornek aliyor, ama imalat teknigi acisindan Fodera'nin single cutaway olayina yaklasimi Fender ve Gibson'dan cok daha farkli.  Vinnie bugun baska firmalarin bu tasarimi kendine referans vermeden kullanmasindan da bir parca rahatsiz acikcasi.  Ama bu konularda ulu orta konusmayi sevmedigi icin (Ken Smith'in aksine) bunu sadece yakin cevresi ve bazi dealer'lari biliyor.

Mesela Carey Nordstrand gibi isimler single cutaway tasarimlarinda her zaman Vinnie Fodera'dan etkilendiklerini belirtirler ve en azindan bir ustaya boylelikle sapka cikartmis oluyorlar.

Vinnie kendisi de baska ustalarin tasarimlarina cok saygi duyar ve benzer isler yaptigi zaman referans kullanarak uretir.  Mesela, bundan iki yil kadar once benim icin kafasiz bir bas yapmasini istedigimde, bunun Ned Steinberger'in tasarimindan calinti olacagini belirterek, kesinlikle yapmak istemedigini belirtmisti bana.  O gun elemana cok saygi duydum acikcasi...

Asagidaki ifadeye de kesinlikle katildigimi belirtmek isterim.

Sevgiler,

Alper

Alntı yapılan: "FunkRockcu"Tip olarak foderaya benzer (single cutaway olsun olmasin) gitarlarlari herkes yapabilir bunada kimse bisey diyemez fakat bütün detaylariyla ayni olursa bunu foderanin kabul edecegini düsünmüyorum.
Warwick yarin bi fodera kopyasi cikartipta kendi logosunu yapistirsa fodera ayaklanirmi ayaklanmazmi?

sheehan

Kafanızdaki soruları Osman abi ( Osman Alkan ) cevaplayabılır.. genelde maalıyet sorulmus sanırım..  bence kafanızdakı tonu herseyıyle belırledıkten sonra gıtar sıparısı vermek en ıyısı.. veya soyle yapabılırsınız kafanızdakı tonun benzerlerını bulursunuz Osman abiye iletirsiniz oda size bir kombinasyon cıkartır.
 kendi gitarıma gelınce yurtdısından tonlarca paraya alıcam gıtar yerıne aynı fıyata elektronık aksamı ıscılıgı bakımından fabrıkasyon olan bır alettten cok daha ıyı olacagını dusundugum Erkan ustayı tercıh ettım..
odeme seklıde acıkcası ısıme geldı ılk taksıt sıparısı verınce gerı kalanı gıtar teslımınde olması ıkı zaman arasında taksıtı denklestırmek ıcın bana avantaj sagladı..
 kafamdakı tonu Osman abıye ılettım ve gerekli kombinasyonu cıkarttı..
gitarda dc 4 kullanıldı ve agulıar 2 band preamp.. bu kombınasyon cok basarılı ozellıkle dc 4 ler cok kalıtelı manyetıkler... her ıkı manyetıkte de 3 yollu swıthc bulunması tona genıs bır yelpaze katıyor.. herkese tavsıye ederım..
calım acısından gıtar cok rahat bu kadar rahat bır klavyede calmadım..
sustaın ı mukemmel..ayrıca bır o kadar da guclu
sızı zorlayabılecek tek sey bana gore sıparısın sıze ulasma suresı.. Erkan ustanın ıslerının yogunlugundan sıparısler bıraz uzayabılıyor..
kendı basım adıma konusursam daha duzgun bır sıstemde calmak nasıp olmadı hartke de kullandım evde de processorda kulaklık calısıyorum ve processordan aldıgım tonlar bıle cok tatmın edıcı.. soyle kalıtelı bır kafa ve kabınde dusunemıyorum

NOT : bu arada Savas ses orneklerını yollayamadım halen burdan ozur  cubase ı yukleyınce dırek senı buluyorum sevgıler..

sertanbomba

Şöyle bişiy dikkatimi çekti.millet 6 ay 7 ay bekliyor ve alıyor gitarı.''Yok anam şöle güzel gitar'''' vay be süper gitar'' sonra 4-5  geçiyor satılığa çıkartıyor.Yanlış anlaşılmasın sadece böyle bir olay dikkatimi çekti.

Tutatsuta

Aynı şey benim de dikaktimi çekti. Ben de bu konunun forumda bir yerlerde ortaya atılmasını bekliyordum.

Asıl yazmak istediklerime geleyim. Ben dahil herkeste bir Erkan Usta sevdası almış başını gidiyor. Henüz el yapımı gitar yaptırabilecek kadar param yok, ama olsa hemen yaptırırım. Benim gibi düşünen herkes ES'ye gitar yaptırıyor, sonra da senin dediğin gibi satıyor. Ama hiçkimse gitardan kaynaklanan bir sebepten ötürü satmıyor. Genellikle ihtiyaçtan dolayı satılıyor ES'ler.

Benim gözlemlerim bunlar. Başkası ne der bilemem.