Esat Ekincioğlu

Başlatan , Oca 20, 2006, 04:02

EsatE

2000 yılında 10 yaşında basa başladım. Envai çeşit kişiye çalmış olan Yaşar Pınar'dan ders alıyorum. 2 grupla çalıyorum, bunlardan biri Vertigo, Coverfest 05 üçüncüsü. Diğer grup ise arkadaşlarımla... Blues/rock/southern rock/klasik rock çalıyoruz. Bunların yanı sıra funk çok severim ve funky yürüyüşleri ve hareketleri çaldığım birçok şeyde kullanırım. (ama kimse çalmak istemiyor :'( ) Sahnede büyük problemim var. Hata yapmayacağımı biliyorum, ancak sahneye adım attığım anda ellerim buz gibi ve yapış yapış oluyor, bu da çalmamı çok etkiliyor. Bu konu hakkında tavsiyelerinizi bekliyorum :). Transcription bulamadığım ve taba kin duyduğum için bas partilerini kendim çıkarıyorum. Çaldığım parçaları notaya dökmeye başladım, yavaş yavaş güzel bir "ultimate rock bass book" oluşur inşallah :) İlerde profesyonel bir müzisyen olmaya kesin karar verdim. Hergün en az 2-4 saat arası intensif bir şekilde çalışıyorum. Bu süre yazın, tam konsantre olabilirsem 10 saate kadar çıkıyor. Elimde olsa daha fazla zaman ayıracam ama okul var :S neyse ki derslerim iyi sayılır, aileden tam maddi manevi desteği almış durumdayım :)

Ekipman:
-Fender amerikan deluxe jazz bass 4 tel
-Fender Rumble 60W amfi
-Hamer Charvel 4 tel PJ bass (fena değil, ilk basım)
-Hocamın eski perdesizi bende duruyor, ama tahtası ve sapı kötü durumdsa olduğu için artık kullanmıyorum. üstünde Dimarzio ultra jazz ve fender jazz manyetikleri bulunuyor. Ultra jazzı yakında satılığa çıkaracam (bilginize), diğer bozuk.
-Boss Bass Chorus CE-2B, baya eski bir alet
-MXR Bass DI+

Yakında muhtemelen eklenecekler:
-İyi bir perdesiz (henüz ne alacağıma karar vermedim)
-Analog kompresör pedal

Uykumu açmak için bu kadar uzun yazdım, özür dilerim :D

wooten

Başarılar kardeş... Sahne öncesi heycan konusunda şunu dicem o olmazsa olmaz...

EsatE

Sahne korkumu yendim sayılır...
The Crossroads olarak geçtiğimiz günlerde FAF (robert kolej) ve K.A.L Fest'te (kadiköy anadolu) çaldık.
Aranızdan izleyen olduysa yorumlarını yazabilirse çok memnun olurum..

Yeni ekipman listesi:
Musicman Bongo Stealth
Fender AMD Jazz Bass
Cort B4 perdesiz
Tüm pedallar gitti...

Racsen

Esat şimdi nerelerdesin neler yapıyorsun?

2006'dan beri baya bir şey değişti ben biliyorum, bence buraya da yazalım :)

EsatE

Vay be, buraya yazalı 5 seneden fazla olmuş. O zamanlar sahne korkusu çekiyormuşum :) Geçtiğimiz 5 sene içerisinde 100den fazla performans çaldım, müziğe yaklaşımım, çaldıklarım çalıştıklarım çok dramatik değişimler geçirdi. Şimdi de çok köklü bir değişimin içine giriyorum. Bu sebeple güncelleyeyim dedim.

2-2.5 senedir kontrbasla haşır neşirim ve artık ana enstrümanım oldu. Ders almadım desem yeridir (aldığım birkaç dersten kalanlar bana sonradan ciddi problemler çıkardı). Uzun zamandır Türkiye'den ve de müzik piyasasından çok bunalmıştım. Aynı zamanda okula da ilgim tamamen sıfırlanmıştı ve hiç gitmiyordum (Bilgi Üni Sosyoloji 3. sınıftan terk ediyorum).

Uzun zamandır istediğim şeyi, Avrupa'da müzik okuma hayalimi gerçekleştirmek için planlama ve çalışma sürecine girdim. Ocak gibi tam gitme kararımı verdim. Martta başvurular başladı. İngilizce eğitim, makul ücretler, yüksek yaşam kalitesi, iyi ortam arayışım beni Hollanda'ya yönlendirdi. Amsterdam Konservatuarı, Lahey Kraliyet Konservatuarı, Rotterdam Codarts ve Gröningen Prince Claus Konservatuarlarına Jazz Kontrbas bölümlerine başvurdum. Amsterdam'dan kabul almayı zaten beklemiyordum, dolayısıyla en çok istediğim okul Prince Claus'tu. Orayı garantilemek için elektrik bas bölümünden de başvurdum. Mayıs - Haziran aylarında 3 kere Hollanda'ya giderek sınavlara girdim ve Amsterdam dışında tüm konservatuarları kazandım. En baştan beri istediğim okula, Groningen'e kontrbas okumaya gidiyorum. Yolculuk haftaya salı :) Okulları, sınavları merak eden olursa bir dürtsün, ayrı başlıklarda anlatırım.

Son olarak geleneksel ekipman listesi:
-Kontrplak kontrbas (bol modifiyeli)
  -FWF ve David Gage pickuplar
-Lakland JO4
-Stagg EUB
-Markbass LM250 + Yamaha 1x10"
-Sansamp Paradriver DI
-EHX Worm
-Boss OBD-3
-Cort G gitar
-Marshall MB25

enantyomer