Yamaha trb jak yuvası sorunu

Başlatan , Nis 05, 2010, 12:25

ersinercan

Merhabalar o kadar arama ve kararsızlıklarımdan kurtulup yamaha trb 1006  aldım ve kurtuldum.. Fakat jack yuvasında bi sıkıntı var sadece altın uçlu jaklarla calışıyor yuva biraz genişlemiş gibi jak tam durmuyor dokunsan cıkacak gibi oluyor o yuvayı degiştirmek istiyorum nerde yaptırabilirim kendim yapabilirmiyim..

hkutluay

kendin değiştirebilirsin. tünelde ekrem özkarpatın atolyesinde vardı o jaklardan. 15 tl idi en son aldığımda

daha önce havya vs. kullanmadıysan orada da değiştirtebilirsin. çok fazla birşey tutacağını sanmam

ersinercan

tesekkurler yardım için ama ben ordudayım nette alabileceyim bi site varmı veya o adama nasıl ulasırım

Sancak

Bende olabilir. Ama tüp şeklinde mi normal tip mi onu bilmem lazım bir de rengini.

TheCrescent

TRB serisinde tüp jack var diye biliyorum. Mesut Usta bana anlatırken öyle söylemişti...

Bu arada siz yine gitarınıza bir bakın, yanlışlık olmasın. ;)

ersinercan

Tüp şeklinde abi siyah herzaman nete giremiyorum abi öm tel versem olabilirmi hAber verebilir misin acil lazım bana da

BLACKHELL

hocam yamahaların genel sorunu hem elektro gitarlarında hem de bass gitarlarında var bu sorun .Kilitli jack yaptırın kurtulun :D

bass1234

Aynen... Farklı model ve yıllarda üretilmiş olan 10 küsür TRB'ye sahip oldum ve bunların %70'inde bu durumu bizzat yaşadım. Vaziyeti gayet olağan karşılıyorum... :)