Son mesajı göremiyorum.Çok sayfalı başlıklarda sorun...

Başlatan , Mayıs 10, 2010, 23:25

Nazgul

Arkadaşlar abiler; forumda popülerliği çok olan ve sayfa sayısı biri geçmiş bazı mesajlarda Sayfa 2 göstermesine rağmen oraya tıkladığımda bu sayfa için mesaj bulunmuyor gibi bir ibareyle karşılaşıyorum, ayrıca ana sayfadaki haberleri tıkladığımda da erişim yok gibi bir mesaj alıyorum. Son olarakta gün içerisinde siteye bir türlü bağlanamadığım oluyor. Acaba bu sorunlar sizde de mevcut mu?

Sancak

Kayıp kullanıcılar kaybolurken mesajları da kayboldu, ama sayfa sayısı eski haline göre belirleniyor. Adres sayfasında o anda gördüğünüz satırın en sonundaki rakamı 15, 15 azaltarak yazarsanız son mesaja ulaşabilirsiniz. Sol kulağınızı sağ elinizle de gösterebilirsiniz. Valla şimdilik çözüm bu. :(

zekimertt

Eskiden de vardı üstadım. 3 sayfayı geçti miydi "no posts exists for this topic" gibisinden bişey diyor.

Mesela senin başlıkta da yapıyor şimdi: (2. sayfaya gidene renkli televizyon)

http://www.basgitarist.com/modules.php?Forums&viewtopic&;[img]12385&[img]

Sancak

Eskiden üyeliği silinen, mesajı silinen, siteden ayrılan vs gibi az olan durumlardan kaynaklanıyordu sanırım, ama dediğin gibi vardı. Şimdi hemen hemen tüm çok sayfalılarda var. :( Son taşınmadan sonra açılıp yeni sayfaya geçenlerde yok gibi.

1oktay

belkide 1.  sayfa  tam  dolmadığı halde  2.  sayfayı  açmış  gibi  gözüküyor   ....sayfa  şimdi doldu :))

Sancak

Sorunu çözmüyor ama ..... , 3. sayfaya geçişte aynı sorun yaşanacak. Çünkü şu anda sistemin saydığı fakat ortada olmayan mesajlar var. Her başlıkta da farklı sayılarda olabiliyor. Mesela en fazla eksik basgitarınızın resimleri bölümünde var.

InTeR_WeLeT

Dijital dünyanın en zayıf olduğu konuda budur... Yapay zekaya can verdiklerinde bu sorun çözülür arkadaşlar merak etmeyin...
Sorun açık... Veri tabanı değiştiğinde kullanıcı mesajları siliniyor, ancak sayfanın dış kabuğunda geriye feedback olmadığı için sayfa sayıları küçülemiyor. Bu bi dübeli duvara çakmaya benzer... İstediğin kadar itersin ama geri çekemezsin... Ancak olduğu yerde kalabilir... Bu da ona bnziyor... Sorun şöyle çözülür: Mesela 3 sayfalık bir konu açılmıştır... bu konunun 1. sayfasına tıklayınca açılıyor 2. sayfasına tıklayınca açılmıyorsa demekki ikinci sayfası boş kabuktur... Sadece 1. sayfada mesaj vardır... Ne yapmalı devam eden süreçte konu mesaj aldıkca ikince sayfaya tasacak bos kauk dolacak ve 2. sayfa acılmaya baslayacaktır. Daha sonra3. kabuk dolacak 3. sayfa acılacak daha sonrada yenıden 4. sayfayı acabılecektır....
Başım döndü yahuuu :D

Nazgul

Sanırım olayın mantığını anladım. Mesela bende eski kullanıcı kaydı kaybolanlardanım zaten...

InTeR_WeLeT

bende oyle... zamanla duzelır bu sorun merak etmeyın... yeterkı sız konusmaya devam edın :D

Ang

şimdilik spam a ve flood a izin verilsin o zaman. :P :D :D

Sancak

Başka bir başlığa yazdığım bir açıklamayı buraya da kopyalıyorum.

Site taşınırken kaybolan kullanıcılar ile beraber mesajları da gitti, ama başlıkta hala mesajlar sayılıyor ve başlıkta toplam X sayfa görünüyor, fakat X kadar sayfayı dolduracak mesaj yok, Xden daha az sayfa var. Son mesaj son sayfada görünüyor ama aslında o başlıkta Y sayfa kayıp. X değil X-Y sayfa var şu an. Örnek bas gitarımızın resimleri başlığı. Son sayfa:

http://www.basgitarist.com/modules.php?Forums&viewtopic&;[img]405&[img]240

Fakat son mesaja gitmeye kalkarsanız

http://www.basgitarist.com/modules.php?Forums&viewtopic&;[img]405&[img]300

bu sayfaya ulaşıyorsunuz. Gerçek son sayfaya ulaşmak için bu gibi durumlarda sonda yazan rakamdan 15-15 çıkartıp deneme yapın. Yani 300 değil 285 deneyin, o da kayıpsa 270..... En çok kayıp en çok sayfa sayısına sahip başlıklarımızdan olan baslarınızın resimlerinde var. Diğer başlıklarda genelde 15 eksik yazıp denediğinizde son mesajın olduğu sayfa geliyor.

Bu açıklamayı bir çok farklı mesaj altında ve özel mesaj ile yaptım, yaptık, ama sanırım hala görmeyenler var. Birkaç gündür yine bu yönde mesajlar almaya başladım. Daha görülür olması için bu başlığın adını değiştiriyorum. Daha doğrusu bir ekleme yapıyorum.