DR NEON Teli

Başlatan , Ksm 09, 2010, 19:23

biosfer

abi hevesini kaçırmak gibi olmasın,ben de ellerinde var zannedip sipariş verdim sonra öğrendimki ellerinde yokmuş yurt dışından sipariş veriyorlarmış o da 20 gün sonra elinizde olur dediler

Sancak

Sertanbomba nickli üyemizin zaten orası. Sipariş üzerine satış yapıyor. İlanı fourmumuzda da mevcut.

veliboyraz

Farklı bişey güzelmiş ama.

biosfer

hali hazırda,dumanı üzerinde olan neon tellerim,tonu çok güzel diyebilirim  :D

Vasfi

telleri bende aldım ama saglamlık konusunda şüpelerim var daha ilk taktıgımda la teli elimde kaldı

MurderKing

Teller sık değiştirilen aksesuarlar olduğundan bence gereksiz bir masraf olur.O fiyata 2 adet d'addario takım tel almak neredeyse mümkün ama zevk meselesi olarak düşülürse orasına karışılmaz tabi.

xOlasiliksiz

musicman e de hiç yakışmamış haa

elzem

Deneyesim geldi. DR telleri seviyorum ve bence parasının hakkını  da veriyorlar umarım Neon teller de diğer serilerden kalite olarak uzak değildir. Görünüme kastırıp tondan kaybetmemiştir umarım  :D

zekimertt

Geçtiğimiz hafta bir set DR Neon 5 telli aldım (turuncu).

Birincisi, teller gerçekten de turuncu :) Açıkçası ben gün ışığında yine biraz tele benziyorlardır da, hani gece ışığında turuncu parlıyorlardır sandım ama daha paketini açar açmaz gördüm ki yok arkadaş teller baya bildiğin boyalı.

Hissiyat: bence kötü. Teller sanki boyanmış gibi (kaplanmış), hafif plastikimsi bir hissiyatı var ve elinizde de kaymıyorlar. Bu da teller üzerinde gezinirken baya hışırtıya neden oluyor. Hem sağ el hem sol el olarak çok yadırgadım diyebilirim.

Tona gelince, DR Lo-Rider'a göre tonlar daha parlak. Yeni olmasının da etkisi vardır ancak tonu boğmak için hem gitardan hem masadan bas yükledim ama hala çangır çangır fret sesi geliyordu.

Karanlıkta parlama olayına gelirsek: evet biraz parlıyor ancak sahnede florasan gibi yanacağını sanan arkadaşlar yanılmasın. Tellerin rengini grup arkadaşlarımdan başkası farketmedi. Hatta sahneden inince sahne önünde duran dansçı kızlardan birine ortada duran suyun sahibini sorunca "bunlar müzik grubunun, bizim içmemiz yasak" diye cevap aldım (pek dikkat çekmedi yani :))

Normal ışık altında aşağıdaki gibi görünüyor ama karanlıkta neredeyse hiç parlamıyor. Neon gibi parlaması için spotu gözünüze tutmaları lazım.