ad/da-mikser yardım?

Başlatan besim, Nis 29, 2011, 16:46

octave

Arkadaşlar ses kartı almayı düşünüyorum.
http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?6009&;[img]1750
Bu ürünün teknik özellikleri beni tatmin eder mi?İçeriğindeki bilgiler ne derece yanıltır yardımcı olursanız sevinirim.
Öncelikle xlr girişi yok bu kartın.Xlr ye eşdeğer bir giriş empedansı var mıdır?Düşük volumelü bir kayıt almak istemiyorum.Miks yaparken de rahatça tonlamak.Mikser kalitesi ne derece iyidir?Analog mu çalışır yoksa cpu ya mı yüklenir?Her kayıt esnasında mikser arabirim kurmak istemiyorum.Sadece di-box,comp v.b
Bu fiyat aralığında kıyaslayabileceğiniz,şu özelliği senin daha iyi verim almanı sağlar diyebileceğiniz +100tl ürünleri önerirseniz çok sevinirim.Kullanacağım enstrmanlar:Bass gitar,akustik gitar,elektro gitar,keyboard,mikrofon.
Mutlu günler.Teşekkürler...

Ferruhb

illa sıfır bir ses kartımı almak istiyorsun çünkü ikinci el temiz aynı fiyatlarda çok daha iyi kartlar bulma şansın var.
Bu fiyat aralığındaki Pci kartlarda phantom(+48volt) desteği olmadığından condencer mikrofonla kayıt yapmazsınız.Oyüzden size tavsiyem miksere ihtiyaç duymamanız için usb veya firewire kartlara yönelmeniz.
Ülkemizde genel markaların (M-audio,behringer,Esi,Emu gibi) ses kartları tercih edildiğinden bazı değeri bilinmeyen ev kullanıcısı kartların 2. elleri oldukça ucuza bulma şansınız olabiliyor mesela Yamaha GO46 gibi iyi bir firewire ses kartını 400-450 tl cıvarı bulabiliyorsunuz.

octave

Çok teşekkürler:)