MXR M108 ile ilgili

Başlatan , Haz 15, 2011, 13:38

xehir

Pasif bir bas kullanıyorum ve kompresor dışında başka pedalım yok. Pasif gitarımdan daha kuvvetli bir sinyal elde etmek ve tonlarını da istediğim gibi şekillendirmek istiyorum. MXR M108 ile bu iki işi beraber yapıp yapamayacağımı merak ediyorum.

EQ pedalı olarak geçiyor ama üzerinde gain ve ses seviyesi ayarlama imkanı veren kontrolleri de var. Bu kontroller preamp işi için yeterli olur mu yoksa ayrı bir preamp pedal da mı almam gerekir?

funkyroads

bence bir eq almana gerek yok.

adresindeki sol menuden "OUTBOARD
PREAMPS & PEDALS" basligi altindaki aletleri bi incele. Aguilar, sadowsky cok guzel aletler.

Bu aletlerin ikinci el ilanlari zaman zaman sitede cikiyor. Su anda var mi bakmadim, bi arastir belki vardir.

EQ yerine bir outboard preamp alman daha mantikli sanki...

Ya da guzel bir processor de bakabilirsin. Preamp + Amp modellemeleri aradigin sey olabilir.

xehir

Evet haklısın.Bir arkadaşım vasıtasıyla SansAmp Bass Driver DI deneme şansım oldu. Gerçekten bu kadar fark edeceğini tahmin etmemiştim. Overdrive tonları bile çok hoşuma gitti. Diğer markaların da buna benzer aletleri var bildiğim kadarıyla ama bunu denedim ve çok beğendim açıkcası. Sanırım bir tane alıyorum yakında.