Anlam Veremediğim Zorluk!

Başlatan , Haz 17, 2011, 12:16

MurderKing

Merhaba.Tekrardan sorularımla karşınızdayım :) Şimdi durumu şöyle anlatayım;klasik gitar eğitimi aldığım dönemlerde şarkıyı çalıp zorlanmadan söyleyebiliyordum ama bas gitara başladığımdan beri bas gitarımı çalarken 2-3 kelime etmekte bile zorlanıyorum bu durum bana bayağa ilginç geldi ve anlam veremedim.Şarkıyı çalarken sözlere girmeye çalıştığımda haliyle ya akor kalıplarında karışıklık oluyor yada şarkı sözlerini söyleyemiyorum.Şimdi bu sorunuma zamanla alışıp şarkıları çalıp söyleyebilirmiyim yonsa bu bir yetenekmidir?

yiito

Bisiklet sürmeye ilk başladığımızda sadece bisiklete odaklanırız, etrafa bakamayız ya da başka bir şey yapamayız. Ama zamanla ellerimiz frende, önümüze bakarız ve bir çok şey refleks haline gelir. Zamanla ellerimizi de bırakırız ve daha bir sürü artistik hareket :) Klasik gitarda ritm atman belli bir alışkanlığı kazandıktan sonra otonom sinir sistemi tarafından yönetilir ve ritm atarken şarkı da söylersin konuşursun da şiir de okuyabilirsin :) Ama herhangi bir enstrümanda solo performans yaparken(riff,groove...) ; cümle kurmamız bile zordur, anlaşmak için; şarkının bitmesini beklemek zorundadır karşıdaki :) Bas gitarda çaldığın groove u oturtursan yani artık refleks haline gelirse, üstüne istediğin şarkıyı söylersin diye düşünüyorum :) Yanlışım varsa düzeltiniz lütfen. Saygılar..