Bas gitar için kitap

Başlatan , Tem 06, 2011, 19:12

ByVolume

Arkadaşlar ben 2 senedir bas gitar çalıyorum. İlk senemde özel ders aldım ve kendimi hızlı bi şekilde geliştirdim fakat benim armoni ve gam bi de slap konusunda eksiğim var. bunları gidermek için çalışabileceğim bi kitap varmı hangi kitabı önerirsiniz?

Şu anki seviyemi anlamanız için çaldığım parçalardan örnek olarak:

Kurban - Yine
Mor ve Ötesi - Sevda Çiçeği - Cambaz - Uyan - Şirket
Athena - Kime Ne - Köpek -Arsız gönül
Metallica - Nothing Else Matters - Ender Sandman - Orion(orion %70)
Malt - Deprem
The White Stripes - Seven Nation Army
Pentegram - Gündüz Gece

Genel olarak bunlar tam olarak çaldığım şarkılar sizde şu anda hangi kitaba veya neye tam olarak çalışmalıyım kendimi geliştirebilmem için

octave

Öncelikle nota okumayı öğren.Terimleri yeterince kavradıktan sonra yada aynı anda armoni kitabı al bir tane.Çalmak istediğin şarkılarda teorik olarak büyük ölçüde rahatlayacağını düşünüyorum.Kolay gelsin bol müzikli günler:)

ByVolume

Nota okumayı biliyorum o konuda sorunum yok :) sadece armoni gam ve slap için iyi bi kitap arıyorum da biri iyi diyo bi kitaba biri kötü diyo o yüzden tavsiye bekliyorum :D

shubert

piyasada öyle çok fazla bas gitar için metod kitabı oldugunu zannetmiyorum. bir bora ulusoy un kitabı var bir de nezih onur un. genelde nezih onur un kitabının daha yararlı oldugu söyleniyor.

naphyse

Forumda calgıcı nickli üyenin (Erçin Kırkar) bizzat kendi yazdığı kitaplardan isteyebilirsin, kendisi 50 yaşlarında bas gitar üstadıdır.

shubert

evet naphyse haklısın, hem o kitabı tek bir kitap halinde degil de, 4-5 parça halinde aşama aşama notalar, akorlar, gamlar vs şeklinde sunuyor.

1oktay

damlamuzik@hotmail.com

elimde  arkadaslarin paylastiğı bir  iki  slep..ve  armoni  bilgisi dökümanı  var  msn   den  yollaybilirim.