DR Lo-Rider MLH 45-105 (amatör kullanıcı yorumu)

Başlatan , Tem 17, 2011, 18:40

Gabrielbass

Öncelikle Basgitarist.com Ailesine selamlar ;

Bir süredir forumu takip ediyor ve değerli yorumlarınızla Yeni başlayan bas gitar sevdamı geliştiriyorum.Yorumum tamamen amatörce olacak çünkü kullandığım fabrika çıkışı olmayan ilk tel seti DR oldu.İbanez GSR 200LH bass sahibiyim.Bilmeyenler için gitarım aktif devreli bir precision bass, bas gitarda çok yeniyim fakat kulak dolgunluğum hem bas gitarist arkadaşlar ve dinlediğim albümlerden hemde yaklaşık 8 yıllık elektro gitar deneyimimden gelmektedir.

Perşembe günü yaklaşık 8 aydır sahip olduğum bas gitarımın bakımı sırasında iki teli koptu. (kabiliyet meselesi tabi :) ) Alındığından bu yana üzerinde olan fabrika çıkışı teller bence iyi dayandı.Cuma akşamı forumda tellerle ilgili neredeyse tüm başlıklardan faydalanarak Her ne kadar teller kişiye özgü seçilse de DR Lo- Rider Mlh 45-105 modelinde karar kıldım.Bas gitarımı aldığımdan beri duyduğum tonun kemdimce iyi olduğunu düşünürdüm. :) Elbette ağaç ve manyetikler büyük etken olsada, Lo Rider beni gitarı aldığım ilk güne geri götürdü diyebilirim.Evde çalışmalarım için elektro amplisi (her ne kadar yanlış olsa da) ve genelde kulaklık kullanıyorum.Telleri takıp ayarlarımı yaptığımdan beri gitarı elimden bırakamaz hale geldim.Çok net ve temiz sesler alıyorum.Keşke tel konusuna öncelik verip daha öne alsaymışım.Fabrika çıkışı tellere oranla bana çok daha fazla esnek ve çalımı kolay hissettirdi.Tahmin ediyorum ki bu ilk parlaklık etkisi geçtiğinde de böyle hissederim :) piyasa da 40-55 tl arası bir çok tel mevcut olsa da bütçeyi mümkünse zorlayarak (benim başıma gelen buydu!) DR marka bir tel almak çok isabetli oldu.Sevgili Marcus başta olmak üzere tüm dostlara teşekkür ederim.