fender precision bass

Başlatan , Tem 26, 2011, 12:18

biosfer

merhaba arkadaşlar,

fender precision bass gitarlar hakkında duygu ve düşüncelerinizi almak istedim,çalımı,tonları,işçiliği..bu aralar bi precision hastalığına tutuldum,gözüm başka bişey görmez oldu :D kullananlar edenler deneyim sahipleri düşüncelerini bu topik altında yazarlarsa çok sevinirim...

biosfer

şunun güzelliğine bir bakın yaw :D

Blues_Bass

p bassın lowmidli tonuna hastayımdır. p bass tercihimde rose tuşeyi tercih ederdim.

biosfer

rosewood ve maple tuşe arasında çok büyük farklılıklar var mıdır acaba

Blues_Bass

bence fark ediyor low midli tonlara daha bir hakim oluyorsun rose tuşede.p bass da sevdiğim tonları rose ile yakalıyorum diyelim :)

http://www.youtube.com/watch?v=gzyj3Wxhjr4

Bu tonun hastasıyım işte :D

biosfer

:D yani gittin tam klibini koydun,süper ton yaa gırıl gırılll

Blues_Bass

p bass candır :D

marcus

P-Bass hastalığına yakalananın bir daha kolay kolay caz basa kanı ısınmaz. Misal ben :) O resimdeki 57 Reissue'nun Japon yapımını kullandım 2 sene. Basadam'dan almıştım, ona geri sattım. Param olsa, bulsam, bi tane daha alırdım heralde. Ahanda resmi:

Precision'da benim tercihim alder/maple olanları. Rose'a göre az daha parlak, gürül gürül bağırır.

biosfer

marcus yaa diyosnki bu hastalıktan kurtulmak zor :D bana da öyle geliyo,valla tüm ekipmanları satıp güzel bi p bas alcam gibi çılgın bir proje üzerindeyim :D

Ang

bende bu hastalıktan muzdaribim. precision manyetiğin tonu kalbimi bir kere çaldı. her ne kadar rick olsa da. precision hep aklımın bir tarafında. benim favorim bu. zuhal'de vardı bir tane alamadığım için çok üzülmüştüm. grafit ile karıştırılmış maple tuşesini merak ediyorum. ayrıca precision o türe gitmez bu türe gitmez diyenleri de anlayamıyorum. bir çok müzik türüne uyabilecek bir soundu var bence.

biosfer

anam anam basa bak arkadaş yaaaa,bize acı çektirmek için mi yapıyolar bu modelleri

Tutatsuta

Ben de Sting Precision hastasıyım. Alıcaksın penayı bam bam bam vurucaksın...

(Pena ile bas çalmayı da pek sevmem hani...)

basadam

Alntı yapılan: "marcus"P-Bass hastalığına yakalananın bir daha kolay kolay caz basa kanı ısınmaz. Misal ben :) O resimdeki 57 Reissue'nun Japon yapımını kullandım 2 sene. Basadam'dan almıştım, ona geri sattım. Param olsa, bulsam, bi tane daha alırdım heralde. Ahanda resmi:

Precision'da benim tercihim alder/maple olanları. Rose'a göre az daha parlak, gürül gürül bağırır.

He heee  :twisted:  8)

Lareth

Ben de P basları pek severim. Her tarza gider ama 70ler funktaki "tahta" tonlar pek bir candır. Çok yakın dostuma almıştık Japon yapımı olanlarından(basadamın eski gitarı olabilir turuncu renk olan). Seven pek bir seviyor bu basları, benim kişisel tercihim ekstra olarak köprüde J manyetik olması. İşte o zaman tadından yenmez. :D

400darbe

Bu da benim Ambar guitars aracılığı ile sipariş ettiğim fender usa 57 precision reissue :)
kısmet olursa önümüzdeki hafta elimde olacak :P

Uploaded with

Uploaded with

Uploaded with