Mantıksız gelen dip gürültüsü

Başlatan , Ağu 08, 2011, 10:36

Ang

Evet arkadaşlar. humbucker manyetikli bir gitarda kendi kendini topraklayarak sıfır dip gürültüsünde çalabiliyoruz. ardından bir gün gitar dip gürültüsü vermeye başlıyor. ama bu dip gürültüsü normalden farklı biraz. normalde gitara dokunduğunuzda kesilenin aksine, gitara dokunduğunuzda başlıyor. manyetik sesi ve ton potu sonuna kadar açık ve kimse gitara dokunmuyorken hiç bir dip gürültüsü yok. ama gitarı elimize alıp metal bölümlerinden birine dokunur dokunmez dip gürültüsü başlıyor. bana gitardan ziyade elektriksel bir problem gibi geldi ama yine de sormak istedim. bilen biri yardım ederse çok sevinirim.

Sancak

Benim dişbudak B5SLXi bağlarken, ki biliyorsun çok karışık bir işti, bir ara aynı sorun oldu. Daha bağlantıları tam yapmamıştık ve deniyorduk yaptığımız bağlantı oldu mu çalışıyor mu diye, bir noktada aynı şey oldu, ama bağlantıları tam olarak teorik olarak çizdiğim şekle getirince sorun ortadan kalktı. Bu durumda görüşüm devrede bir şeyler değmemesi gereken bir yerlere değiyor olabilir ya da bir şeyler değmesi gereken yere değmiyor olabilir. Bağlantıları komple bir kontrol et abi.

silveronur

Bence manyetiklerde bir sorun olup olmadığını kontrol etmende fayda var diye düşünüyorum.

Ang

sorun tamamen elektriksel çıktı. gitarı başka bir yerde başka bir amfiye taktığımda bir gram bile dip gürültüsü duyulmadı. güzel ülkemin dalgalanan voltajlarının kurbanı olduk büyük ihtimal ile.