deneyimler konuşsun

Başlatan , Ağu 09, 2011, 05:25

beyn

merhaba arkadaşlar..bu bass gitar sonunda bana kafayı yedirticek,neden derseniz bir türlü alamıyorum fiyattan dolayı ama bunuda hallettim sanırım..internetten ikinci el gitarlara baktım 200-250 tl arası 4 tel güzel gitarlar var (ki ben yeni başlıycam)..şimdi size sormak istediğim şu,hangi gitarı seçersem doğru tercih yapmış olurum ?

bulduğum gitarlar:cort a4,cort squier jazz bass,fender squier jazz bass

cevaplarınız benim için önemli,şimdiden teşekkürler arkadaşlar

elzem

Merhaba,
Öncelikle sanırım biraz kafanız karışmış. Bütçeniz eğer 200-250 lira arasındaysa bu paraya bence bas gitar almayın, o paraya alacağınız gitar ile gitardan soğuyabilirsiniz. Tavsiyem biraz daha birikim yapmanız olacaktır en azından 400-500 lira arası bir bütçe.
Bahsettiğiniz gitarlara gelince;
Cort A4 ve Squier Jazz Bass gitarlar arasında sanırım A4 daha iyi bir tercih olurdu. Bu konuda daha tecrübeliler daha iyi bilgiler verebilirler. Ya da en güzeli deneyerek/deneterek alman. Ama Cort A4 ün ikinci el fiyatı 200-250 arası bir fiyat değil daha yüksektir A4ün fiyatı.
cort squier jazz bas olarak yazdığınız şey ise sanırım bir yanlış anlamadan kaynaklanmakta.

loading

Merhabalar;
Elzem'e katılıyorum..200-250 tl ye kullanışlı bir gtar bulmak zor a4de 250 tl olabilecek bir gtar değil açıkcası(cort ab4 olabilir demek istediğin)... 500 gibi bir rakamla daha iyi bir gtar sahibi olabilirsin..

Sancak

Fender squire da pek o rakamlara düşmez. O bütçeye Cort Action 4 tel alınabilir. Pişman etmez. AB4 diye de geçer, action bass 4 ün kısaltmasıdır.

FraDiavalo

pahalı denilen a4 leri falan bulabilirsin aslinda o fiyata ama muhtemelen sahibi onceden ona tek hareketle takılıp çıkarılabilir sap ve klavye ozelligi ekleyecek kadar hasar vermiş olacaktır :D şaka bir yana 500m civarında onceki arkadaslarin dedigi gibi gayet guzel gitarlar bulabilirsin. ama şiddetle tavsiyem anlayan bir arkadaşınla ya da bir yere gostererek 2. el almandir. aynı paraya çok daha guzel gitarlar alabilirsin.