ses kartı tavsiyesi verebilecek varmı?

Başlatan furkan, Ağu 16, 2011, 18:17

furkeyn

merhaba arkadaşlar,

öncelikle ekipmanlarımdan bahsedeyim. fender american deluxe ash bass ve mxr m80 pedale sahibim ayrıca epiphone elektro gitarım var. yeni masaüstü pc aldım ses kartı onboard o yüzden iyi kayıt yapabileceğim bir ses kartı almak istiyorum. araştırmalarım doğrultusunda Line6 POD Studio UX1 Ses Kartını beğendim ancak kullanan arkadaşlar var ise ya da daha iyi sound elde edebileceğim bir ses kartı var ise onu öğrenmek isterim. hem bas hem de gitardan iyi ses almak istesemde birinci önceliğim bas gitardan iyi ses elde etmek...

tavsiyelerinizi bekliyorum

funkyroads

Ben Line 6 Pod X3 Live  prosesor kullaniyorum. Alet ayni zamanda bir ses karti. Hem built-in efektleri oldugundan, bunlar da kayitlarda kullanilabildiginden cok iyi. Audio kayitta "0" gecikme ile kayit yapilabiliyor. Line 6'nin diger urunlerini kullanmadim ama her ses karti ile kullanilabilen pod farm plug-in'i guzel gozukuyor. Ama UX1 her yonden cok kullanisli bi urunmus gibi gelmedi nedense...

ESI marka kartlara bi bak bence. Esi'nin ucuz modelleri dahi diger urunlere nazaran bi'kac gomlek ustun sanki. M-audio da ek bir secenegin olabilir.

Yeni bir ses karti alacak olsam ilk tercihim ESI olurdu.

dionfan

Bir sure UX1 kullandim. Memnun kaldigimi soyleyemem, avantajlari fiyati ve pod farm. Dezavantajlari kayit kalitesi ve donem donem yasadigim gecikme sorunu.

Yaklasik 1 ay once TC Electronic Desktop Konnekt 6 aldim. Cok cok memnunum. Ux1 e gore avatajlari, ayarlarin kullanim kolayligi, uzerinde bulunan reverb ayari (TC Electronic reverb konusunda dunyadaki en iyi firmalardan birisi), gecekme sorunu olmamasi, kayit kalitesi. Dezavantaji fiyati ve firewire uzerinden baglandigi icin extra bir firewire port a ihtiyac duymasi.

Benim her ikisini de Apple ile kullandigimi da belirtmek isterim.