aziza mustafa zadeh

Başlatan , Mayıs 27, 2006, 00:52

sezginaktas

dance of fire albümünü dinlemenizi tavsiye ederim..
bir bas albümü sayılmaz ama basları stanley clarke çalıyo...
çok başarılı bir albüm..

ozguc

Dinle dinle doyama albümüm:) Aziza 'nın tüm albümleride kendiside güzel zaten:)

Bir de yine   " .... Zadeh " albümü dinlemistim, Aziza'nın amcası yada babasıydı sanırım. Müzik hocam dinletmisti, oda dehşet bir albümdü. Hatırlayan arkadaslar paylaşırsa sevinirim.

Basta konuk baska bi bascı daha calıyor diye duymustum, adını unuttum. Ama albümde Stanley abimizin resmi ve adı geciyor.

Artibeus

Pek çokları tarafından Aziza'nın en başarılı albümü olarak kabul edilir Dance of Fire ancak ben Always (basta John Patitucci, davulda Dave Weckl vardır.) ve Jazziza albümlerini de çok severim.

Alntı yapılan: "ozguc"Bir de yine " .... Zadeh " albümü dinlemistim, Aziza'nın amcası yada babasıydı sanırım.

Jazziza albümü zaten babasına ithaf edilmiştir. Sanıyorum burada da sözkonusu olan kişi babadır. Çünkü Aziza'nın babası da Azerbaycan'ın önemli müzisyenlerinden biriymiş. Boynuz kulağı geçmiş mi orası takdire kalmış.  :)

Özetle dinleyiniz, dinletiniz...  8)

baybars

Aziza'nın babası Vagıf Mustafa Zadeh tir bende babasının 3 albümü var aziza'nın soun du da aynı babasınınki gibi sadece kayıt tekniği farklı yani babasını dinlerken sadece kayıtta ki dip ses var ve doğal olarak vokal sesleri farklı birde elektrik bas yerine kontr bass kullanılmış rahmetli gerçekten dehşet bir müzisyenmiş.

littlebass

Çok sağlam albüm Dance of Fire. Diğer albümlerini dinlemk kısmet olmadı. Zaten Dance of Fire'i de bi arkadaş aldı kayıp oldu. Özellikle babasını ve John Patitucci ile yaptığı albümü bana çekip yollayabilirseniz ömür boyu dua ederim. Bu acayip iyi olur. Lütfen beni duyun. İyi çalışmalar arkadaşlar...

funkyroads

Dance Of Fire'da gitarları "Al di Meola" davulları "Ömer Hakim" saksafonu "Bill Evans" çalmaktadır ayrıca... Albümün dibidir yani.. :) Diğer albümlerini de çok severim... Shamans ta çok güzeldir...

Aziza'nın babası Vagif Mustafa Zadeh efsane bir müzisyen anlattıkları kadarıyla... Bende bir albümü var, ismi ve şarkı isimleri yazmıyor. Dinleme dersleri almadığım ve armonim çok iyi olmadığı için bana aziza ile pek benzer geliyor. Ama yetkin kişiler babanın kızdan çoook daha ileri olduğunu, hatta müzik tarihine adını birkaç piyanist gibi koca harflerle yazdırabileceğini söylüyorlar... :)

jaco

always albümünü kesinlikle bulup bir yerden dinyelin..jazz'a aşık olmamı sağlayan albümdür.. :D

marcus

Albümde Stanley Clarke perdeli ve perdesiz bas sololar ile birkaç parçada kontrbas çalar. Diğer elektrik bas eşlikleri Kai Eckhardt tarafından yapılmıştır. Kartonette 5 telli bas: Kai E. Carpeh de Camargo yazar, ki kendisi de gayet üstat bir basçıdır, Stanley Clarke'ı aratmaz kanımca.