Jamiroquai (Miles2Davis)

Başlatan özgüç gönül, Nis 05, 2005, 22:28

finstin

Miles2Davis:

Jamiroquai dinleyen var mi aranizda ?
Vokalini begenmesem de bu grubun basci(lari) gercekten mukemmeller. The Return of the Space Cowboy albumu ve oncesini bi edinin derim ben.

------
kd:

farklı bir tarza sahip gruptur jamiroquai,seveni de sevmeyeni de vardır,dinleyeni azdır,fakat konu baslarıysa söylenecek fazla söz yok.yanılmıyorsam bas gitaristlerinin kronolojisi şudur:

stuart zender(genç yetenekti,18inde dahil olmuştu gruba)

nick fyffe(tek gözü kördü abinin,olsun kulakları sağlamdı)

alex meadows(şu an hala bu arkadaş var bi değişiklik olmadıysa)

benden bu kadar,daha ayrıntılı bilgileri de kendiniz bulunuz..

---------
Gokije:

bence muhteşem bir grup. funk, r&b, soul, zaman zaman reggea ve elektronik müziğin bir sentezi. müzik mantalitemde basçılarının (stuart zender başta olmak üzere) çok önemli rolü var. dinlemeyenlere tavsiye ediyorum.

---------
taylan:

www.funkin.com

www.stuartzender.co.uk

Funk çalacak arkadaşlara "Space Cowboy", "Cosmic Girl", "High Times", "Mr. Moon" şarkılarını çalışmalarını tavsiye ederim.. Özellikle 'Space Cowboy' sizi çok geliştirir.. Teknikten öte funk müzikte groove'un önemi bu şarkıda gözler önünde..

Stuart Zender sonrası çok şey değişti aslında.. Hala güzel sound veriyorlar ama Zender'in tonlarını duyamıyorum ben.. Adam zaten Warwick'in en tatlı modelleriyle çalıyordu ve aşmış partisyonları vardı..

Her bas gitarist jamiroquai dinlemeli

sezginaktas

evet benimde dikkatimi çeken bir grup!

jaco__pastorius

mükemmel bir grup.acid jazz,funk gibi pek çok tür barındırıyor.basları insanı direkt dans etmeye teşvik ediyor.tüm albümleri dinlenmeli bassları özellikle apayrı bir özenle dinlenmeli...

karisik

Kendisi dunyanin en saglam vokallerinden sayildigi gibi elemanlari da kendisi kadar saglam. Fakat dikkat ettim basci degismine ragmen baslar ayni tarzda yani baslarini gelen bascilar yazmiyormus gibi bi hisse kapildim  :roll:

Benim sevdigim bir tarz degil ama bas alistirmasi icin oturup cikartmaya da deger...

nochrreq

stuart zender 1 numaraydi, gonullerimizde yeri ayridir

bascilari ne kadar degisirse degissin kaliteden herhangi bir odun verilmiyor, her zaman mukemmel basslari.

ilk albumlerinden when you gonna learn'u de bir dinleyin, cok basit bassslar ama sen sakrak, funky bir sarki.

ozetle; jamiraquai guzeldir

mrt

bascılar değişebilir,birsürü iyi bascı var dünyada,jay kay'in bir tarzı o değişmemiş önemli olanda bu, grupta müzik yapan bütün bascılar gerçekten çok tarz,sadece bas line'ı dinleyince tartım ve melodinin(groove) ahengini duyabiliyorsunuz.genel olarakta başarılı bir grup olduklarını düşünüyorum

basçıları deiştiinden beri eski tadı vermiyor. bu da sanırım return of the space cowboy albümünün sonrasına tekabül ediyor. bu grubun özellikle stuart zender li olan albümlerinin parçalarının çoğunun baslarını kulaktan çıkardım zamanında ve benim bas gelişimimde oldukça büyük bi yeri vardır sağolsun. kendisine ben facebookta mesaj da attım cevapta verdi sağolsun.
ritm, armoni ve ton konusunda 10 numara bi basçıdır stuart zender. pek teknik değildir aslen ama zaten tekniği ne yapacaz ki güzel müzik olduktan sonra ???