Koray Ergünay

Başlatan Koray Ergünay, Tem 06, 2005, 12:32

KorayE

Merhaba;

Ben Koray Ergünay.

Yaklaşık 20 yıldır bas gitar çalıyorum.  3 yıllık klasik gitar maceram da var.

Lisede okul orkastrasının basçısı olarak Milliyet Yarışmasında 2 üçüncülük 1 ikincilik derecem var. Üniversitede çeşitli jazz-fusion gruplarıyla çoğunluğu ankarada konserler verdim.

Şu anda Ida Terra (eski Triotopia) ile jazz-fusion'a devam ediyorum. Triotopia 2004 yılında İstanbul Jazz Festivali Genç Caz konserleri, Ankara Caz Festivali, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Amatör jazz Müzisyenleri festivalinde sahne aldı. 2005 yılında da ikinci kez Eskişehir Anadolu Üniversitesi Amatör jazz Müzisyenleri festivaline konuk olduk. Son olarak 2006 yılında Ankara Caz Festivalinde yer aldık.  

2002 yılında solo perdesiz bas şarkılarımı topladığım, evde kaydedip elden dağıttığım bir albüm çalışmam vardı, herhalde 40-50 kişide vardır. bugün... perdeli ve perdesiz yeni şarkıların yer alacağı bandrollü bir albüm için kayıtlarım devam ediyor...

Basgitarist.com Basstar yarışmasında "Kemikkıran" adlı solo bas parçamla birinci seçildim.

Carvin ve Zimmerly perdeli-perdesiz bas, Alembic, SWR ve Ampeg amplifikasyon, Aero, Bartolini ve DiMarzio manyetik, DBX, Radial ve Lexicon ekstraları kullanıyorum.

MoReBaSs

Gayet güzel bir geçmişin var..İstediğin yere ulaşmışındır sanırım..Müzik hayatında başarılar!

KorayE

Teşekkürler... istediğim tek şey müziğin ve bas gitarın keyfini hayatımın sonuna kadar yaşayabilmek :D

Miles2Davis

O demoyu internete yaymaya ne dersin peki ?

GeoXoeN

iyi fikir. dinlemekten zevk alırız.

KorayE

Çok teşekkürler :D

Parçaların bir kısmı albüme de gireceği ve şu anda farklı bir setupla yeniden kaydedilme aşamasında olduğu için demoyu internete vermeyi şimdilik düşünmüyorum... ama kayıtları tamamlayınca albüm için gerçekten uğraşacağım :D

Ankara'da olanları sonbaharda gerçekleşecek TrioTopia konser ve programlarına beklerim... orada da bestelerimden bazılarını çalıyoruz...

bossanova

Aylardır (yaklaşık 6 7 ay) dinlemek istediğim ama bi türlü başaramadığım güzel [img]) Programların kesin tarihini haber vereblirmisin?Bugün var mı yoksa?

KorayE

Siteye uzun süredir giremediğimden duyurma fırsatına yeni kavuştum:

Yarın (3 aralık 2005) Eskişehir Rock Topluluğu ve Ege Müzik sponsorluğunda ERT Cafe'de grup arkadaşım Şinasi Celayiroğlu ile birlikte bir atelye çalışması gerçekleştiriyoruz.

Çalışmanın bas gitara ayrılan kısmında çeşitli müzik türlerinde bas gitarın rolü ve uygulanan teknik yaklaşımlar, perdeli ve perdesiz bas gitarda ifade biçimlerinde söz edeceğim. Ayrıca solo parçalarımdan bazılarını seslendireceğim.

Ayrıntılı ilgi için http://www.ertx.com/v1 adreine bakabilrisiniz :D

xwayz

eskişehirdeki çalışma çok güzedi...burdan teşekkür ediyorum koray abiye...

eXpert

Merhaba,
Koray Ağabey, ben de senin gibi okul orkestrasında başlıyorum işe. TurkRock'ta da gözüme kestirdim, takiptesin 8)  :P

KorayE

Merhaba;

18 aralık pazar günü IDA TERRA (eski Trio Topia) ile 18:00-20:00 arası Tenedos Cafe'de kendi bestelerimizi seslendirmeye başlıyoruz.

İlgili herkesi bekleriz

sulo_math

Merhabalar;

Geçen sene,arkadaşımla İzmir'den Eskişehir'e nerede kalacağımızı  bile bilmeden izleyici olarak yola çıkmıştık.Dün gibi hatırlıyorum.:-)

Konser davul olmadan bile güzeldi.

Ya bu basçı Tıp Fakultesi'nde araştırma gorevlisi diye bir söylenti vardı.Dogru mu?*:-))

KorayE

Alıntı YapYa bu basçı Tıp Fakultesi'nde araştırma gorevlisi diye bir söylenti vardı.Dogru mu?*)

Birinci ağızdan yanıt vereyim: kısmen doğru, araştırma görevlisi değil öğretim görevlisiyim. 2002 sonunda araştırma görevliliği durumum uzmanlıkla birlikte sona erdi :D

Dinleyen ve destekleyen herkese çok teşekkür :D

Eskişehir her zaman çok keyifli oldu bizim için, workshop da öyleydi.
Umarım tıp fakültesinden alışkanlıkla uzuuuun uzuuun açıklamalar yapmamışımdır :D

wooten

Alntı yapılan: "KorayE"Teşekkürler... istediğim tek şey müziğin ve bas gitarın keyfini hayatımın sonuna kadar yaşayabilmek :D
aslolan budur abi işallah hepimiz bu zevki tadarız... hayat şartları yüzünden yapmak istediini istediin gibi yapamamak çok kötü biliyorum çnkü yaşıyorum... :cry:

KorayE

Alıntı Yapaslolan budur abi işallah hepimiz bu zevki tadarız... hayat şartları yüzünden yapmak istediini istediin gibi yapamamak çok kötü biliyorum çnkü yaşıyorum...

Evet, bu işlerde  tek ve nihai hedef kişisel tatmin ve keyif olmalı; piyasa şartları, iş olarak müziğin Türkiye/ dünyadaki genel durumu, bas çalmanın mainstream konseptleri vb. kişiyi pek etkilememeli ve kendi doğrularından / tercihlerinden uzaklaştırmamalı diye düşünüyorum. Ben piyasanın ve buradaki bas ortamının tam göbeğinde olmamama karşı hala artan bir keyifle çalmayı, müzik yazmayı vb. sürdürüyorum, önemli olan da bu bana kalırsa  :D