yeni başlayana efekt tavsiyesi

Başlatan yildirim, Eyl 16, 2005, 18:35

yildirim

arkadaslar bas gitari uzun sayılabılecek zamandan berı calıyorum genellıkle kapalı tonları tercıh ederım o yuzden pek efekt ıhtıyacı duymadım tavsıye edebılecegınız multi efektler varmi su an
için hafif kumlu tonları kullanmak ıstıyorum ne tavsıye edersınız  :?:

KorayE

Basın? amfin?

yildirim

basım esp b-105 amfimi hiç soylemıyeyım gençlik hatası  anlarsınız artık sız markasını

KorayE

O zaman efekt değil de bir amfi düşün derim :D

İyi bir kombo ya da kafa-kabinden alacağın tonlara hiçbir efektle yaklaşamazsın....

erdemabi

illa efekt alacam dersen roland v-bass öneririm..

slipknot

Yeni başlayana efekt tavsiyesi roland v-bass diyosun erdemabi.Ama fiyatından  haberin yok sanırm.1000 dolar olması lasım o aletin..

Black_Lotus

Bir dönem benimde kullandığım Digitech BP - 200 ' ü öneririm sana arkadaşım... :lol:  :lol:  8)

Korax

Alntı yapılan: "slipknot"Yeni başlayana efekt tavsiyesi roland v-bass diyosun erdemabi.Ama fiyatından  haberin yok sanırm.1000 dolar olması lasım o aletin..

banada 600 watt'lık bass amfisi al demişti :D
gerçi bi bakımada doğru söylüyo,profosyonel olarak uğraşıyosan yada profosyonel olarak uğraşma yolundaysan neden kötüsünü alasınki?biriktir paranı iyisini al gerçi ben amfi almamıştım ama :d

Black_Lotus

Düşük bir alet edevatla iyiye doğru gittiğinde bende de olduğu gibi daha çok zevk alıyorsun aslında... :lol:  :lol:  8)

WickeD

hojalar banada  keskin ve parlak bir ton lazım ama prosesörden direk mikser e çıkıcam treble keskin parlak bir ton hangi prosesör yada pedallar sağlar öle  abartı aletler sölemeyin 1000 $ fln  :lol:  :lol:

marcus

Yaw bu is oyle receteyle tarifle olmaz ki... Herkesin tusesi farkli, calim tarzi farkli. Yani cikolatali kekin tarifi bu, zeytinyagli dolma boyle yapilir gibi bir tarifi yok bu isin. Ulasabildigin ekipmani deneyip begendigini alacaksin.

Senin derdinin benim bakis acimla cozumu humbucker manyetik ve iyi bir equalization'dur. Bana sorarsan eger, EQ konsepti ve teorisi uzerine biraz ders calis. Dogru frekanslarin dogru bicimde yukseltilmesi ve/veya kesilmesi ile ton uzerinde inanilmaz degisimler yakalamak mumkun. Bunun icinse parametrik EQ grafik EQ'dan daha kullanisli...

rudysarzo

tona ihtiyacın varsa güzel bir anfi al istersen.mesela ampeg yada trace elliot olabilir.ama efektlerle uğraşmayı severim diyorsan boss me 50 B yi öneririm.gerçekten kaliteli bir alet.ben beğeniyorum.anfi simülasyonu ve efekt bir olsun dersen boss gt 6 b ya da digitech bnx senin için uygun.daha kaliteli birşeyler istersen roland alabilirsin ama çok pahalı bir alet..gerçi aldıktan sonra birde taşıması var.çünkü gitarla beraber çok yük oluyorlar.bunlarıda düşün mutlaka :)