Fender Ailesi

Başlatan , Ekm 23, 2009, 22:33

zombimurat

Sancak'cıgım,

bızım fenderlerın kızgınlık donemı yakındır,hele bır cıftlesıp yavru versınler,kucuk geddy lee ler,mınık steve harrısler cıkarsa bır yenı nesıl sunburst geddy-lee kundaklarım sana ,uyarsa .....

:)

Sancak

Olur hocam yavrulardan isterim ben de, Fender Geddy Lee Siganture Ukelele çıkarsa alırım  :D

Bottomdweller

Alntı yapılan: "ahmeteralpis"ya baktıkça söylemeden geçemedim, beş telli fenderlerden korkuyorum ben.

Çok güldüm buna :) O değil de, Murat'ın resmine baktıktan sonra Fender'ın 5-in-line değil de 4+1 burgulu headstock'larının çok daha güzel göründüğünü düşünen tek ben miyim?

Bottomdweller

Bunlar da benim Fender'lar. Aralarında bir kısmı artık elimde değil ama onların da yeri ayrı, anmadan edemedim.

Resim 1995 yılından kalma. Bu benim 15 yıl önce aldığım ilk bas gitarım. 1995 model Arctic White renkli Fender Precision Standard (Meksika). O günlerde Kıvılcım'da sıfır Meksika Fender'lar 400, USA Fender'lar 900 dolar peşin fiyatla satılıyordu.

Bu 1996 model naturel dişbudak Amerikan Fender Strat. Tortoise shell pickguard, Graphtech StringSaver Saddle Set ve Seymour Duncan Hot Rails takmıştık kardeşimle. 5-6 yıl önce SRV aracılığıyla satıldı.

Bu ikiliden sağdaki benim asıl basım. Rakip de tanımam. 1996 Japon Fender Jazz Bass. Manyetikleri Seymour Duncan AJJ-1 Active EQ, pickguard '62 RI tortoise shell, köprü Leo Quan BadAss II, eşik Graphtech Tusq, Jim Dunlop askı kilitleri. Üzerinde çelik flatwound Ernie Ball'lar ve Japonya'dan getirttiğim yapıştırma sedef block inlay'ler var. Çok bası ve basçıyı ağlatmıştır :)

Bir önceki resimde solda olan gitar, asıl gitarım. 2008 Amerikan Telecaster, yine naturel dişbudak.

Bu da geçen yıl bu aylarda kardeşimle ABD'den getirttiğimiz Geddy Lee Jazz Bass. Alındığından beri kutusundan çıkarılmadı ve ayarlar haricinde çalınmadı. Pek yakında kavuşacağı sahibine gün sayıyor :)

Bir de vakt-i zamanında sattığım Fender Newporter akustiğim vardı ama onun fotoğrafını çekmemişim.

Alntı yapılan: "Bottomdweller"
Alntı yapılan: "ahmeteralpis"ya baktıkça söylemeden geçemedim, beş telli fenderlerden korkuyorum ben.

Çok güldüm buna :) O değil de, Murat'ın resmine baktıktan sonra Fender'ın 5-in-line değil de 4+1 burgulu headstock'larının çok daha güzel göründüğünü düşünen tek ben miyim?
bence tam tersine 5-in-line olanlar daha güzel duruyor. aslında makbulu 3-2 bence ama...

zombimurat

ahh Geddy AHHHH.....

Tutatsuta

Alntı yapılan: "zombimurat"ahh Geddy AHHHH.....
+ Kaç denir? Böylesine sade, güzel ve seksi bir bas gitarın bir eşi herhalde henüz üretilmemiştir...  :roll:

Sevgiler...

zombimurat

Ben de 5-in-line olanları aslen daha cok seviyorum,ama 4+1 daha kullanıslı oluyor,akort kulaklarına uzanması zor oluyor 5-in-line da(yani bana rahat,kisiden kisiye degisir)...ama görsel 5-in-line illaki...bir de ne olurdu su usa deluxe jazzbass ların govdeyi ufaltmasalardı,tek sıkıntım o dur deluxe usa lardakı...mexico deluxe ler ne guzel normal ebatlarında govdeleri....

Bottomdweller

Alntı yapılan: "zombimurat"Ben de 5-in-line olanları aslen daha cok seviyorum,ama 4+1 daha kullanıslı oluyor,akort kulaklarına uzanması zor oluyor 5-in-line da(yani bana rahat,kisiden kisiye degisir)...ama görsel 5-in-line illaki...bir de ne olurdu su usa deluxe jazzbass ların govdeyi ufaltmasalardı,tek sıkıntım o dur deluxe usa lardakı...mexico deluxe ler ne guzel normal ebatlarında govdeleri....

Haklısın, o gövde şekli yüzünden standart Fender pickguardı bile kullanamıyorsun Deluxe'lerde...

maxinebass

Meksikalılarıda aileden sayıyor musunuz? Yoksa onlar çorbadan mı oluyor. :)

Sancak

Tabii canım Güney Amerikaya göçen dayı oğlu ile görümceler onlar. :)

mtnckr

Kolleksiyonumun en kıymetlilerindendir kendileri :

1983 Fender Precision Elite II

1978 Fender Precision

Sancak

Kardeşim moralini bozmuş olucam ama, senin Precission hatalı üretilmiş abi, aşağıya bir tane daha manyetik koymuşlar yanlışlıkla, ya da J manyetik koyacaklarmış ama kalmayınca P takmışlar. :D Bence kesinlikle iade etme ama! :) Hehhe... Abi fotosu bile arşivlik yahu bunun! :)

bass1234

"Precision Elite" bir hayli ilgimi cezbetti doğrusu... :)

ahmett

bende fender ailesine katıldım :D jemokan'ın gitarı artık benim oldu :D ilk mesajdaki gitar yani :D 2003 amerikan fender jazz bass :D