Murat Sezen Tünel

Başlatan Toros, Tem 15, 2005, 19:45

MoReBaSs

Çok kaliteli ağaçlardan istediğin gitarı yapan yer ama biraz pahalı gibi :(

cemsht

bazen fiyat konusunda bizide sasirtiyor. mesela geçen gün arkadas orda manyetik taktirdi. emg81-85 bilen bilir.tam 100ytl aldi. ama bundan 2 ay önce bir arkadasin dedesinden kalma :D  en az 30-40 senelik bas gitarina akord burgulari + yeni fretler + alt esik + yeni teller ( zaten sap map ayarlarini saymiyorum bile) taktirdi - yaptirdi . toplam 130 ytl istedi. niye çünkü dedesi eski tanidigi çikmis :D  :D  :D

MoReBaSs

Valla öyle bas gitarlar bölümüne bi entry açtım herkes şikayetçi ya :D

capcom

Alntı yapılan: "cemsht"bazen fiyat konusunda bizide sasirtiyor. mesela geçen gün arkadas orda manyetik taktirdi. emg81-85 bilen bilir.tam 100ytl aldi. ama bundan 2 ay önce bir arkadasin dedesinden kalma :D  en az 30-40 senelik bas gitarina akord burgulari + yeni fretler + alt esik + yeni teller ( zaten sap map ayarlarini saymiyorum bile) taktirdi - yaptirdi . toplam 130 ytl istedi. niye çünkü dedesi eski tanidigi çikmis :D  :D  :D

bir manyetiği takmak 100 YTL !?
amanın ne varmışki bir manyetiği takmakta ? (ben heralde kendim bi manyetiği söküp takıp değiştiremiyorsam basgitarı bırakmam gerekir).

ayrıyeten acaba freze işi ve işin içinde bizim bilmediğimiz o işe özgü nebliim devreler, ekipmanlarla ilgili hususi bir iş mi vardı ? hayır aktif manyetik vs bile olsa manyetiği takmaktan kasıt telleri vidaları çıkarıp yeni manyetiği takıp bağlantıları, potları lehimlemekten ibaretse çok fahiş bir fiyat ..

andyrourke

Murat abi tatli adamdir.Büyük zanaatkardir.2 senedir istediğim gibi bir 4 telli yaptiramadim ona.kendi çizgisini pek bozmaz.Bütün gün leblebi yemekten bi site bile yaptiramadi kendine.Kesinlikle Türkiyedeki en iyi gitar yapimcisi.Ah bir de şu dükkan sahipleri olmasa :)
   Vericen asayi eline,kral olucak adam anasini satiim

cemsht

emg81-85 i bilen bilir aktif  manyetiktir. bu manyetikleri taktığı gitarda bcrich virgin marka-model gitardı. doğal olarak aktif manyetiğin pili için yer yok gitarda. önce ona uygun bir yer açılmış gerisi potanslar motanslar bütün elektronik aksamın değişmesi. ve arkadaşımın bunu kendi  başına yapıp gitarı p.ç etmesi kaçınılmaz bir olay.ki kendisi zerre anlamaz gitar dan. hee bana sorarsan ben kendim uğraşır yaparım bir tek oyuk açma işini bilen birine yaptırırım. :D

Gitar canavarlığına son :twisted:   ben yaptım biliyorum yazık edersiniz  :lol:  tabiki pickup değişimi konusunda sorunum yok ama boyama delme geçme olaylarında son noktayı koymuştum hatta baktım olmıycak sulu boya fırcasıyal en son benim grili beyazlı boyadığım basın üstüne siyah ayak izi gibi bişiler yapmısıtm gayette memnun kalmıştım ama yakından görmemek gerek şinsanalr uzaktan gördüğünde şöyle bi afallıyolardı yakına gelseler hangi çöpten buldun derler  :lol: o yüzden işi ustasına bırakmayı tercih ediyorum 400 dolar ve üstü gitarlarımda  :wink: ama vermeyin öyle astronomik 8O rakamlar iki lehime bırakın onu biraz kasarsanız manyetik bile yaparsınız yaff  :P bursada metin ustaya gelin..beleş beleş hücum nerde beleş oraya yerleş  :lol: (fret değişimi 30 milyon)gitarını seven kacsın.. :lol:

JeLLYJaM

bursada sinan usta ucuz.bursa yazılmışken yazayım dedim.adama bi arkadaşım bi dünya şey yaptırdı jack yuvası takıldı elindeki potanslar takıldı lehimlendi bi manyetiğin kablosu kopukmuş onu çıkarttı yeni bi kablo taktı bilmemne işte.bide sapı mapı kontrol etti.bizede birer çay ısmarladı.çıkarken 3 ytl para aldı şaka gibi.

magius

abi ben de ilk bassımı aldığımda sap ayarı için gassaraydaki pera muziğe goturmuştum ordaki tonton abi saolsun hiç para almadan yapmıştı saolsun kendileri ama ewlendi daha goremiyorum onu

seranat

valla onu bunu bilmem bas gitarlar o kadar pahalıki en sonunda bende cort  bas vardı onu dağıtıp kendimi yeni bas yaptım 4 telli  inanın muhtşem oldu yekpare aktif manyetik üstelik 7 band eQ  1 level 1 volum 1 pan 1200 ytl ye istedilier vermedim hatta bir bascı cort a4 ile kafa kafaya değiştirmek isted, yok dedim daha nediyeyim

Carnage

ben emg81-85 taktırdım yüksele 20kağıda anlaştık :lol:  ne biçim iş?

magius

yuksel usta oyle walla ama pil yatağı vs hazırmıydı peki :?:

Carnage

ya bu volume pot larının altında bi boşluğa sokuverdi. yeni bi yer açmadı yani.

magius

hımm demekki ağaca dokunmamıs o da guzel aslında...

Verisakeet

Alntı yapılan: "Carnage"ben emg81-85 taktırdım yüksele 20kağıda anlaştık :lol:  ne biçim iş?

Yüksel usta 50 milyona da perde değiştiriyor. Bu işin normal fiyatı 100 dolardır. Kısaca işcilik sıfır. Ciddi işlerde gitarı kime emanet ettiginizi bilmek lazım.