nezih onur bas gitar kitabı

Başlatan yunus aktaş, Oca 13, 2008, 23:31

yunusaktas

bu kitap hakkında yorumlarınız nelerdir?

haykonur

Bu kitap bende mevcut.Benim kaanetimce oldukca iyi bir kitap olusturmus NEZİH ONUR.Bas gitar ve Elektro gitarı bir arada almıs kitabında.Oldukca yararlı bir kaynak oldugunu düşünüyorum herkese tavsiye ederim..

criminalvoice

evet arkadaşlar bu kitabı bende bugun aldım çok guzel bir kitap..

Sancak

Ocak 2008'de ikinci baskısı yapılmıştır. Oldukça kapsamlı bir kaynak. İnternetten 15-16 ytl ye sipariş verebilirsiniz.

YKADIR

Bende almıştım bu kitabı ilk başladığım günler ama bi kenara atmıştım başlığı görnce kitabı tekrar elime aldım. tşekürler  :D Aslında güzel kitapmış :wink:

Sancak

Birinci baskıda var mıydı bilmiyorum ama ikinci baskısı ile birlikte bir VCD bir de MP3 cd si veriliyor. Yani tam yurt dışındaki örnekleri gibi, tam bir set. Üstelik Türk Müziğine de yer vermesi cabası ve kitabı alanında (set metod kitabı olarak) tek yapıyor.

Arkadaşlar bahsi geçmişken burada sorayım, birçoğunuz biliyorsunuzdur muhakkak Nezih Hoca'nın ayrıca bas gitar dersleri verdiğini. Acaba aranızda Nezih Hoca'dan ders alan birileri ya da ders alan birilerini tanıyan var mı?

yararlı bir metod...her seviyeye uygun faydalı bililer var.

merhaba arkadaşlar, bende bu kitabı aldım ancak cd lerden biri bozuk çıktı(görüntülü olanı). içindekileri bana msn den yollayabilirmisiniz rica etsem? şimdiden teşekkürler...

arkadaşlar bu kitapta da temel olarak 4 telli mi alınıyor

muratelalmis

Nezih hoca tünelde gözde müzikte ders veriyordu en son..

elektro ile bas nasıl bir kitabın içine giriyor anlamıyorum?  bildiğim kadarı ile işin teorik konusunda birçok çakışma ortaya çıkıyor, yoksa benmi yanlış biliyorum.

Merak ettim bu kitabı şimdi, nereden satın alabilirim acaba? Kadıköy de veya Taksim de satan kitabevi yada müzik marketi varmı bildiğiniz?

LoRdtayyar

Elimde Bora Uslusoyun bas gitar metodu kitabı var.Nezih onurunkinide almayı düşünüyorum.Nezih Onurun kitabında Bora Uslusoyun kiyle aynı içeriktemi yani konuları aynı şekildemi ele almış?Elimde bir metod kitabı varken bunu almam bana fazladan ne kazandırır?Biraz fazla soru sordum :D

saygılar... :wink:

bassas

Merhaba arkadaşlar ben Nezih Onur dan ders aldım,burada ondan ders alan olup olmadığı sorulmuş,şunu söylemeliyim ki kendisi özellikle blues üzerine çok iyi kavrayabileceğiniz alt yapınızı gayet iyi duruma getirebilecek bir bilgi birikimine sahip,öğrettikleri diğer tarzlarda da sizin önünüzü açıyor ve nasıl bir yol takip etmeniz gerektiği konusunda size gerekli alt yapıyı kazandırıyor.Timing gibi temel bir konu ile başlıyor ki özellikle de kayıda girecek arkadaşların ilerde zorluk çekmemesini sağlayacak bir konudur bu sonra doğru çalma ve geçişler yaklaşımlar,hakimiyet gibi yine temel konularla ve tarza göre çalım gibi yine önemli konularla devam ediyor dersleri bir yandan da teoriyi de ilerletiyorsunuz nota okuma ki önemlidir ve bunu metronom eşliğinde zaman içinde okuyup çalma gibi ki taa doğru olana kadar şeklinde devam ediyor dersleri.Genel olarak söyleyecek olursak temeli sağlam atmanızı sağlıyor ve size ufkunuzu açan bir metod uyguluyor diyebiliriz.Ben daha sonra Bilgi Jazz Bass mezunu bir arkadaştan da dersler aldım bazı değişik şeyler öğrenmek için.Nezih onur şu an güneyde çeşitli yerlerde çalmakta sonbahar ve kış ta ise İstanbulda ve derslerine devam ediyor.Herkese bol groove lar...