Trigon Müzik (İzmir)

Başlatan Alp, Ekm 31, 2005, 21:27

Black_Lotus

İzmir için uzun yıllardır tam bir müzisyen cenneti. Müzikle ilgili Aradığınız bütün aksesuar, ekipman, v.s. Yüzlerce gitar olduğunu söölemiyorum bile. Sahibi tanıdığım. Kesinlikle tavsiye ederim... :lol:  :lol:  8)

avaitor

izmirin neresindeydi bu yer?senfoninin yanındaki yer miydi?

black_helmet_

iyi güzel hoş ama yakındığım bir konu var.öğrencilere bir tek hsbc kredi kartı veriyo ve müzik marketlerin çoğunda bu karta taksit yapılamıyor.ooof of

Black_Lotus

Çankaya da Odak Dövizin yanında. Kart konusunda bişey diyemeyeceğim. Bende Bonus var. Murat abiyle de (sahibi) senelerdir gide gele ahbap olduk. Belki ondandır. Ama aracı olduğum arkadaşlarımın alışverişlerinde de bir sorun çıkmadı. İsterseniz Msn den bağlantıya geçelim. Elimden gelen birşey olursa tabii ki yardımcı olmaya çalışırım... :lol:  :lol:  8)

avaitor

evet ya bende de hsbc var bi .... yaramıyo valla..yok neymiş akses falan olcakmış...

slipknot

Harbi süper burası.Ama içeri girmeye korkuyorum.Kendimi alamam sonra süper gözüküyo aletler.Temiz bir yerde olduğu için daha bi güzel gözüküyorlar.Bize de düşen aletlere bakarak '' ahh ulenn ahh '' diye iç geçirip camlara ekmek banmaktır.. :(

Black_Lotus

O kadar karamsar olma gir içeri bence... :lol: Kesinlikle her bütçeye herşey var orada... :lol:  :lol:  8)

berhan

pahalı bir yer orası. hemen örnek vereyim. cort x-2 230 dolar+kdv. 50 metre ötedeki çalgıcıda çok daha ucuz.

Va_ak

heee.. benim elektro yu aldığım yer....dipdibe iki dükkan zaten onlar...arada boş bi dükkan var galiba...

kelly

yıllardır gerek ortamını gerek calısanları samimi bulup bircok ekipmanımı satın aldıgım yer olmasına ragmen bugun bikac gitar bakmak ve piyasayı görmek acısından gittigimde gördügüm muamele yüzünden bir daha asla gitmeyi düsünmedigim müzik markettir..

zira usa fender jazz bass bakmaya gittigimde yok cevabını,hemen arkasından da "istersen marcus miller var" cevabını aldım..fiyatını sordugum da1950 dolar dediler ve şok olup fiyat asırı fazla degil mi dedim..sanırım yeni basladıgımı sanıp "hayır hic de fazla degil fiyat" dediler..sonra gerek internetteki gerekse istanbuldaki müzik shoplardaki fiyatlardan bahsedi istanbulda en pahalı yerde bile bu gitarın 1590 dolar oldugunu soyledigimde gitarın usa üretim oldugunu soylediler..evet usa dediler!! gitarın üzerinde koca koca "MADE IN JAPAN" yazmasına ragmen..bi de vitrine koymuslar..

tamam herhangi bir ensturmana yeni baslayanlara ensturmanı en pahalı sekilde satmak bircok müzik marketin huyudur ama yeni baslayan hangi insan 1950 dolarlık gitar alır??1950 dolara gitar alacak insan o gitarın 1950 dolarlık edip etmediginin farkına varmaz mı??bence bu tutumla ve fiyatlardaki bu fahişlikle trigon üzülerek söylüyorum ki kendi adını lekeliyor..
en büyük hataysa bu gitara 1950 dolar istemeyi bırakın bunu fiyatıyla beraber fitrine koymaları.. yani vitrinde fender 4 telli japonya üretim marcus miller jazz bass var ve 1950 dolar.. daha içeri girmeden "biz kazıklarız sizi.." diyorlar resmen..

eski trigonu ve severek alısveris yaptıgım yeri özledigimi belirtir,yine de ümidim olmasa da bu dengesiz ve düzensiz hallerinin ve calısanlarının düzelmesini dilerim..

valensole

izmir'in en kazık mekanı, türkiye'ninde hatta. özellikle bas ve ekipmanını inanılmaz pahalıya satıyorlar. ayıp gerçekten... gidin 100 mt geriden onur iş hanından erçin abiden alın. ne isterseniz getirirde ayrıca.

arctig

gerçekten pahalı ve insanlara biraz aşağılarmış gibi davranıyorlar ya da bana öyle geliyor.ama oraya girince kendimi her an biri gelip küçümsüyecekmiş gibi hissediyorum.Tabi bu sadece benim başıma da gelmiş olabilir.

tuggy

İzmir'deki müzik marketlerin İstanbul'dakilerden pahalı olması gayet kabul edilebilir bir sonuç bir çok ürün için.. Ama Trigon Müziğin yeri çok ayrı :) .Pazarlama konusunda bu kadr beceriksiz bir grup insanı bir araya toplayabilmek gerçekten çok büyük meziyet, helal olsun. Çeşit çok, içerisi (tabiri caizse) çok janjanlı ,kımıl kımıl, ama aklı olan müzisyen gitmez oraya.. Vitrine Marcus Milles, Billy Sheehan, Steve Vai, Eric Clapton vs. Signature koymakta olmuyo/bitmiyo bu iş beyler :)

Jasonic

ben izmir trigon müzikle alışveriş yaptım hep.. ve açıkçası nedense çevreden aldığım fiyatlardan daha uygundu.. örnek vermek gerekirse yamaha rbx 374 aldık kız arkadaşıma 330€ vade farksız 10 ay taksitle (€ döviz kuru oı zaman 1,75 ytl) 3 hafta önce arkadaşıma marshall mg 100 amplifikatör aldık 580$ vade farksız 12 ay taksitle.. (doalr döviz kuru 1.53 idi 1.50 den hesapladılar) faturalar duruyor isteyenlere tarayıp mail ile yollayabilirim..

evet erçin abide fiyatlar daha uygun ama malesef istediğimiz karta taksidi yoktu başka karta %18 'e kadar vade farkı koyuyordu :( biz balıkesirden günü birlik a,gelip alışveriş yaptığımız için bekleme şansımız yoktu aynı aletlere izmir piyasasında piyasada peşin çekilen fiyatlar ise ortalama:

Yamaha Rbx 374: 350-390€
Marshall Mg 100: 660-690$

bunları balıkesir Zirveden almaya kaltığınızda Peşin fiyatları ise :

yamaha rbx 374: 500€
marshall mg 100: 1000$  işte kazık balıkesirde...

_cliff_

yalnız dostum dikkat et sapı atık rbx 374 alma yakın arkadasım yasadı oyle bişeyi dikkatli olun 0 diye neler oluyo