Şikayetçi olduğunuz müzik dükkanları! (Sertaç Ekiz)

Başlatan ozguc, Nis 10, 2005, 01:55

prog_obs

Ankarada Pan müzikden başka kendimi rahat hissettiğim bir düükan yok maalesef. Oradaki arkadaşın ismini hatırlamıyorum üst katta gitarların olduğu yerde oluyor hep. Gerçekden güler yüzlü ve sabırlı bir insan. En son gittiğimizde arkadaş elektro için tüm pedalları denedi neredeyse; tek tek söktü öbürünü taktı 1 saatten fazla bizimle ilgilendi. En son 60 dolara 2. el ucuz bir pedalla çıkmıştık dükkandan ki onada indrim yapmıştı üstüne :D

Gelelim bide zuhal müziğe. İnanılmaz soğuk bir ortam. Gitar denemek için girdik bir kaç kere bizim grubun gitaristi için. 2-3 kere sonra gelin cevabı aldık, sonra insafa geldiler sanırım bir jackson denedik birde washbur  deniyebilirmiyim diye sorduğunda bizim arkadaş elemanın suratı öyle bir şekil değiştirdiki hemen "eyvallah hocam hayırlı işler senin bir şey satasın yok anlaşılan" diyip çıktık. 3 gün sonra başka bir yerden yaklaşık 1200 dolara denemek istediği washburn'u aldı. Zuhal müzik bunu okuyorsa 1200 doları kaçırdığını söylemek isterim. Zaten ülkemizde gitar talebi belli sizde arzı bu kadar kasarsanız kaybeden sadece siz olursunuz maalesef.

2 gün önce amerikadan Guitar Center denen bir yerden bass gitar aldım. İlk girdiğimde yaklaşık 2.5 saat hiç çıkmadık arkadaşımla, kocaman bir mağaza zaten istesende çıkamıyorsun. İçeride eleman sayısı belli ve sürekli müşteri ile tıka basa dolu bir yer. İlk önce ben tüm bass gitarları sırayla denedim ordan çıkıp bateri bölümüne geçtik baterileri denedik, ordan çıktık pedalların olduğu yere geçtik bir çok pedal denedik, sonrada hiç alakamız yokken elektrolara giriştik(ölmeden bir gibson les paul görsün elimiz istedik  :D )...Bunları neden mi yazıyorum; her gittiğimiz bölümde en az 5-6 müşteri olmasına rahmen elemanlar herkezle ilgilenme peşinde ve kimsede eli boş çıkmıyor. İnanılmaz bir müşteriyle ilgi farkı var. Türkiyede bir çok yerde bu yok. Hiç bir şey almıyacak bir müşteriyi bile memnun edeceksinizki 2-3 sene sonra bile olsa bir arkadaşı tavsiye istediğinde "ya şurda bir yer vardı çok ilgilenmişlerdi benimle gel oraya bakalım" desin insanlar.

mego

kadıköydeki guitarcenter mağazasından epiphone thunderbird pro model bas gitar aldım ve elektroniğinde problem olduğunu farkettim. çünkü aşırı fazla bir dip gürültüsü var. bunu tüneldeki rıfat ustaya da gösterdim ve normal olmadığını o da belirtti. ardından dükkana geri götürdüm fakat sorumlu kişi daha denemeden bakmadan epiphonelarda sorun olmaz gibi bir tavır takındı. sonra sen gitar çalıyor musun diye sorduğumda ben anlamıyorum dedi.  8O  ardından orda vox marka bi gitar amfisine taktı ve yaptığı sesin normal olduğunu belirtti. ben de 10 senedir müzikle uğraşıyorum bu normal değil dediysem de kabul ettiremedim. şimdi tüketici heyetine başvurdum sonuç bekliyorum. görüntü olarak çok güzel bir mağaza açmışlar fakat profesyonel bir izlenim bırakmadı. bilginize...

edit: resmi surecler biraz yavas isledigi ve yurtdisinda oldugumdan dolayi hakem heyetine gitari ulastiramadim ve sikayet konusu kapandi. bilginize...

l3ittersweet

Ankarada peşin 60 lira denen dr fat beams telleri mydukkandan 56 liraya taksitle aldım, iş yerime kadar kargo ile geldi (Akşam 18 de sipariş vermiştim bir gün sonra sabah 11'e doğru ofise gelmiş.) Güzel çalıştığı söyleniyordu ancak bu kadar hızlı olması açıkcası beni memnun etti.