Şikayetçi olduğunuz müzik dükkanları! (Sertaç Ekiz)

Başlatan ozguc, Nis 10, 2005, 01:55

ozguc

Şikayetçi olduğunuz müzik dükkanları!

Arkadaşlar şikayetçi olduğunuz müzik dükkanlarını buraya yazarak paylaşalım.Şikayetinizin nedenini,haklı biçimlerde açıklayabileceğiniz sorunlar olursa,en azından diğer arkadaşlarımız bu sorunlar ile karşı karşıya kalmaz.

Şikayetlerin yanı sıra,iki farklı dükkan'daki fiyat farklarını da buraya yazabilirsiniz.Amaç kimseyi rencide etmek değil,Amacımız bilinçli Bas tüketicilerini biraz daha korumak.

none

efenim..madem böyle bir başlık açmışsınız bişeyler yazmadan edemeyeceğim.izmir'de oturuyorum ve buranın en çok bilinen müzik marketi trigondan alışveriş ediyorum(etmek zorunda kalıyorum.)sadece şöyle bir örnek vereyim siz anlayın artık;istanbulda sorduğum kullanılmamış analog pedalın aynısının ikinci eli trigonda iki katı fiyata satılıyordu. 8O

whitehawk

arkadaslar :) bu ticarettir ticaretin sahlanmisinin fa si olmaz!

GeoXoeN

ben de Tünelde küçücük bir dükkanın sahibi yükselden şikayet ediyorum. herif 20 ytl'ye sap ayarı yapıyor eve gelince tak bozuluyor. tamir sonrası kontrol ettim bu gene bozulacak gibi baksana ses burda bir arıza yapıyor falan dedim. herif bişe olmaz bişe olmaz dedi kovar gibi...

sabbracadabra

mersinde de trigon'a karşılık gelebilecek yamaha müzik merkezi vardır. az kazık yemedik orda

spartak_89

ben tüneldeki senfoni müzikten şikayetçiyim .beş para etmez basları güsel bas diyerek insanları kazıklıyor :evil:

samet

bende ankara zuhal müzikteki ismini vermek istemediğim(aslında yazmıştım ama siliyorum :evil:) kasıntı satış görevlisinden  şikayetçiyim, adam yüzünden vitrine bakasım gelmiyor. Sanki babasının hayrına iş yapıyor, basa ilk başlıyacağım zamanlar gitar ararken bu adama denk gelmiştim bana "bu boylamı çalcan sen bası" demişti...ne kadar sinirlendiğimi anlatamam, geçenlerde yine gitar bakarken yine gittim zuhale, adam elindeki bası bırak çalmayı bırakmayı sesini bile kısmadı, bozula bozula çıktım mağazadan

ohhh be döktüm içimi

KennyDogg

Doğru söylüyorsun, diğer şehirleri bilmiyorum ama Ankara'daki müzik market çalışanlarının bir çoğu öyle maalesef. Çok ilginç yani, dükkana ilk kez giriyorsanız büyük bir şok yaşayabilirsiniz, hatta 500$'ın altında alışveriş yapacaksanız adam yerine bile konmassınız...Hele pena, baget tarzı birşey alacaksanız ,alıp koşarak çıkmanız da muhtemeldir kapıdan :?
Anlamsız tavırlar, bak ben de patlayacağım Samet gibi :lol:
Neyse ki uzun süredir ihtiyaç duymuyorum adamlara...yoksa kapısından girmek bile istemiyorum bu tarz yerlerin...

samet

yanlış anlaşılmasın hiçbir çıkarım yok ama ankarada pan music çalışanları çok iyi insanlar, başka bi yerde başka çeşit bulacağımı bilsem bile çoğunluk oraya gidiyorum, zaten ahbap olduk artık

tavsiye ederim

andyrourke

kadiköy asa müzikteki adam..herhangi bi olay yaşamadim allah için,bi şikayetim de yok.ama o adam korkutuyo beni yahu..acaba diyorum alt katta bi yerlerde midye dolma imalati mi yapiyor.
    Bir de ne kadar cehaletle  müzik market işlettiğine en canlı örneği vereyim.yıllar önce (bilenler bilir) oraya eric clapton imzalı bir strat gelmişti.2000 $ gibi (sanırım) bir fiyat biçildi gitara ve hiçbişekilde satılamadı..vitrinde öyle mal gibi durdu gitar.yaz aylarında 3-4 sene güneşi yedi yedi gitarın ahı gitti vahı kaldı herif şunu bi içeriye alayim bile demedi.herifin korsan cd satıcı zihniyetinden hiçbir farkı yok.orayı o ufacık boyuyla özlem (srv) götürüomuş zamanında ben bunu anladım..

cuneyt

Merhaba

Kadıköy Asa muzikte benimde anılarım var komik biyer baya..Başka soldurduğu bir gitarda Steve Vai modeliydi öylece durdu vitrinde Kadıköyün sembolu olacaktı nerdeyse..

berhan

bir trigon müzik olayı daha

elimde elekro gitar var bi tane, bir web sitesi işi karşılığında almıştım sıfır, satmaya çalışıyordum, sıfır gitarı tam yarı fiyatına alacaklar 2. el diye, ha bu doğal, hepsi yapar bunu, gitar dükkanında çalınır çalınır 2. el olmaz, o dükkandan çıkınca 2. damgası yer. neyse

işte gitarın fiyatını soruşturcam satmak için, adamlar cort x.2 ye 230$+kdv dediler. sonra 50 metre ötedeki çalgıcı müziğe gittim, orası 180$+kdv dedi.
gitar hala duruyo satmadım.

dediğim gibi trigon çok pahalı.

littlebass

izmir trigon ikinci el gitarı sıfır diye sattı gözümün önünde

kelly

izmirde trigon müzik market gercekten müsteriye saygı acısından cok bozuldu..en azından son seferlerde firekt sahit oluyorum bu tutumlarına

trigon baslıgında yazdıgım yazıyı da okumanızı dilerim arkadaslar:

orhunerkan

Bas çalmaya karar verdikten 1 ay sonra, bas çalan arkadaşımla beraber - solaktı gerçi biraz problem oldu tabi - tünele geldik (nisan 2004). Bir kaç saatlik gezinti ve piyasa araştırmasından sonra zuhal müzik'te soluğu aldık. Uzun saçlı basçı bi arkadaş -ismini hatırlamıyorum- gayet hoş bir şekilde bize yardımcı oldu, biz "O ne kadar, bu ne kadar, du bi şunu deniyim, titreşimi var mı bunun" derken benim arkadaş siyah bi washburn xb-120 aldı tarttı şöyle bi süzdü sapa falan baktı, denedi falan içerde, ben de anlamıyorum tabi.. ne gelse güzel diyorum.. neyse beğendik biz bunu - şimdi olsa tabi beğenmezdim ama pek para yoktu- 350$ fiyat çektiler, "peşin alcaz, ne yaparsınız?" dedik, "330 milyon yaparız" dedi kartın arkasına fiyatı yazdı. "peki biz biraz dolaşıcaz, geliyoruz birazdan, satmayın gitarı" dedik. çıktık karşıda o zaman henüz açılmış bi dükkan vardı. Aynı gitar hemen girişte sağda duruyodu.. fiyatı sorduk 360$ civarı bişey dedi, "peşin" dedik "350$" dedi "yeni açtık dükkanı müşteri çekmek için ucuza satıyoruz" dedi "olur mu ya bu pahalı ya" dedik. Zuhal'den aldığımız kartı gösterdik. Adam bi içeri gitti fiyatlara baktı, "olmaz ya kurtarmıyo, naapıyo bunlar" diye homurdandı. "Peki" dedik çıktık dükkandan.. 5 adım attık adam çıktı "300 milyona bırakırım" dedi bi Arşimet heyecanıyla. Açık indirme gibi oldu. Tam dönüyoduk dükkana, 2 adım attık, adam toparlandı "Yok ya kurtarmıyo kusura bakmayın" dedi. Kartı istedi bizden, vermedik. Adam Zuhal'e girdi çıktı, orası bi muallak, biz de bi kaç dakka sonra Zuhal'e geri döndük, dedik "alıyoruz", "Peki" dedi uzun saçlı eleman. Alım-satım işlemleri sırasında Zuhal'den yetkili birisi bize yardımcı olan elemanı çağırdı. Tahminen "N'oluyo niye bu kadar ucuza verdin?" diye sordu bizimkine - duymadık bunu -, o da "özel müşteri, indirim yaptık" dedi - bunu baya duyduk - Yetkili kişi gitti, sonra başka bi çalışan sordu "N'oldu?" diye, bizim uzun saçlı "ya fiyatı yanlış yazmışım karta, ama gene de kurtarıyo" dedi. Böylece 350$'lık gitarı yaklaşık 250$'a almış olduk. Buna rağmen kurtarıyomuş, enteresan.. Orayı kazıklayan nadir kişilerdenimdir belki de, Onların benden şikayetçi olmaları lazım (: